HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Bilina 6:3

Vrchlabí překvapení nepřipustilo a nad Bílinou zvítězilo

22.12.2018
Poslední zápas před Štědrým dnem dopadl lépe pro vrchlabský tým. Před domácím publikem dokázali zvítězit nad soupeřem z Bíliny snadno 6:3. HC Stadion vyhrál už první třetinu, ačkoliv hosté se prosadili jako první a navíc v přesilové hře. V té druhé domácí přidali další tři branky. Vítězství dovršila ještě branka v poslední minutě.
28.kolo, sobota 22.12.2018, 16:30
6:3
Bilina
Abrahám (Soukup) – Havránek, Bendík (A), Vašíček (A), Šťáva, Vágner, Jirků (C), Moník J. – Mrňa, Kastner, Půlpán T., Chalupa, Hozák, Bláha, Půlpán A., Urban P., Procházka, Hidveghy, Moník F., Pšurný
Zajíček (Siniakin) – Jarý, Kochkarev, Cikánek, Vošta, Delmarche, Havlík, Heinzl, Jungvirt – Kolíček, Gnusin, Komínek, Dvořák, Keszi, Brzek, Kobes, Urban T. (C), Petržílka, Sýkora, Kubišta, Šmejc (A)
Třetiny: 2:1, 3:2, 1:0  Branky a nahrávky: 3. Mrňa (Půlpán T., Havránek), 11. Havránek (Kastner, Mrňa), 27. Půlpán T. (Kastner), 30. Hozák (Bláha, Vašíček), 34. Bendík (Mrňa), 60. Hozák (Bendík, Bláha) – 4. Kolíček (Sýkora, Keszi), 38. Havlík (Urban T.), 38. Keszi. Rozhodčí: Čáp David, Ing. – Marek Svatopluk, Ovsík Kryštof. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 821. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 5:2, 5:3, 6:3.

Hned v úvodu utkání byl vyloučen domácí Bláha. Sami domácí ale zaútočili na první branku utkání a v oslabení otevřeli skóre utkání. V čase 2:05 se trefil Pavel MRŇA pod horní tyč. O minutu později už ale bylo vyrovnáno zásluhou Tomáše KOLÍČKA. Následovalo vyloučení na hostující straně. HC Stadion se ale k velkým akcím nedostal, Kastnerovu střelu Zajíček vyrazil do rohu. V sedmé minutě mohl skórovat Procházka, ale Zajíček byl na místě. Poté byl vyloučen tento hráč vyloučen. V oslabení ujel na brankáře Aleš Půlpán, který byl faulován, ale rozhodčí se rozhodl trest neuložit. V čase 10:19 vstřelil druhou branku Vrchlabí Štěpán HAVRÁNEK, který jako první našel puk před brankou. Vrchlabí se poté usadilo v útočném pásmu a Bílinu k ničemu nepustili. Mnoho střel ale na Zajíčka nedokázali poslat. V 17. minutě byl vyloučen Šmejc, Procházka měl gól na holi, ale nedokázal přesně mířit. Také Bendík nedokázal trefit prázdnou branku hostů. Urbanova formace v posledních vteřinách hry nic nevymyslela.

Druhá čát začala lépe pro domácí, kteří na Zajíčka poslali několik střel. Ve 22. minutě ujel domácím Komínek, ale zakončil mimo tyče. Na druhé straně se do akce pustil Urban, který nahrával Procházkovi. Tomu ale puk utekl z hokejky. Ve 24. minutě byl vyloučen domácí Mrňa. Bílině se ale přesilová hra nedařila a domácí se snadno bránili. Po naskončení hráče na led byl vyloučen bílinský Urban. Toho HC Stadion využil a v čase 26:28 se trefil Tomáš PŮLPÁN. Ve 29. minutě se do šance dostal jeden z domácích, ale střela mezi betony neprošla. V čase 29:01 navýšil náskok domácích Jiří HOZÁK, který ujel bílinské obraně. Havránek společně s Chalupou ujeli dva na jednoho, ale hostující obrana zafungovala dobře. Ve 34. minutě tečoval puk Mrňa, ale mimo branku. V čase 33:36 střílel Jan BENDÍK a HC Stadion vedl už 5:1. Následovala střela od Vašíčka, která nadělala Zajíčkovi problémy. Ve 38. minutě byl vyloučen vrchlabský Aleš Půlpán. Toho Draci využili a v čase 37:14 snížil Marek HAVLÍK. Netrvalo ani minutu a znovu se prosadili hosté. V čase 37:56 střelil třetí branku Bíliny Vincent KESZI. Havránek poté mohl skórovat, ale Zajíčkovi vypadl puk a následná dorážka Půlpána v brance neskončila.

Třetí třetina začala klidnějším tempem. Vyloučení přišlo ve 45. minutě na straně Bíliny. Domácí se ale do akce nedostali, naopak měli puk na holích domácí hráči. Ve 47. minutě střílel Jirků z mezikruží - s touto střelou měl Zajíček problémy. HC Stadion měl převahu na ledě, ale k ničemu velkému, co by ohrozilo Zajíčkovu branku, se nedostal. V 52. minutě byl vyloučen Dvořái. Toho mohl využít Vašíček, ale nedokázal Zajíčka překonat. Stejně jako Havránkova střela od modré nenašla cíl. V 54. minutě Hozák ujel na Zajíčka, ale ten použil svůj beton. Poté byli současně vyloučení Bláha a Heinzl. Mrňova střela poté skončila v lapačce Zajička. Draci se ještě snažili o kontaktní branku, ale domácí si vedení hlídali. Poté si hosté vzali oddechový čas, po kterém se na ledě ocitlo šest hráčů Bíliny. Ani tak se ale neprosadili, naopak poslední branka zápasu padla do Zajíčkovy branky z hole Jiřího HOZÁKA, který střílel do prázdné branky.