HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Trutnov 0:3

Trutnov si odváží 3 body

12.12.2018
Vendula Sahánková
Dnešní zápas se nesl pod taktovkou trutnovského týmu, který si odvezl 3 body do tabulky. Dotáhl tak bodovým skóre HC RODOS Dvůr Králové nad Labem, který prohrál na ledě jabloneckých Vlků. Vrchlabští zůstávají na druhém místě tabulky s 41 body. Za HC BAK Trutnov vstřelili dnes branky Kubinčák, Fedulov a Ukhin.
25.kolo, středa 12.12.2018, 18:00
0:3
Trutnov
Soukup (Abrahám) – Havránek, Vašíček (A), Bendík (A), Moník, Šťáva, Voženílek, Jirků (C), Vágner – Matějček, Půlpán T., Pšurný, Hozák, Půlpán A., Procházka, Hidveghy, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Bláha
Ašenbrenner (Jeschke) – Vácha (A), Pražák, Suvorov, Poul, Suk, Kynčl, Bezděk – Chytráček, Kmošek, Martinec, Fedulov (A), Ukhin, Kalla, Kubinčák (C), Šimeček, Janoušek, Vacek, Tatar
Třetiny: 0:1, 0:2, 0:0  Branky a nahrávky: 9. Kubinčák, 32. Fedulov (Bezděk, Pražák), 37. Ukhin (Fedulov, Kalla). Rozhodčí: Veinfurter Libor – Axman Michal, Roischel Aleš. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1374. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3.

Zápas začal opatrnou hrou z obou stran. Ani v šesté minutě si domácí Soukup nesáhl na puk. Vyrazil puk až po nahození od Kubinčáka. V 9. minutě byl vyloučen hostující Vacek. A ve vlastním oslabení soupeř udeřil v čase 8:52, kdy ujel sám na brankáře Vojtěch KUBINČÁK, který se trefil mezi betony. Další vyloučení přišlo ve 14. minutě, tentokrát na domácí straně. Hosté se ale k mnoha šancím nedostali, střelu poslal Vácha pouze do mantinelu. Následovaly dva důležité zákroky Ašebrennera, nejdříve proti šanci Mrni a poté zásahl proti dalšímu vrchlabskému hráči. V 18. minutě vyrazil Soukup Kmoškovu střelu. Poté byl zápas přerušen kvůli zranění hlavního rozhodčího, který se ale rozhodl pokračovat až do konce třetiny. Kmošek mohl navýšit náskok Trutnova, ale Soukup puk vypíchl holí.

Lapačku musel použít domácí gólman proti střele Martince. Ve 22. minutě byl vyloučen trutnovský Tatar. Vrchlabí ale nevymyslelo žádnou kloudnou akci, navíc byl ve 25. minutě vyloučen Voženílek. Mrňa se dostal až ke střele, ale Ašenbrenner ji vyrazil ramenem. Domácí již byli v plném počtu, když zahrozil Fedulov střelou z mezikruží. Další vyloučení přišlo ve 27. minutě na vrchlabské straně. Tentokrát ale hosty k ničemu nepustili. V polovině utkání vrchlabští hráči ujeli tři na jednoho, ale nedokázali si s touto výhodou poradit. Potrestání přišlo v čase 31:42, kdy branku za Trutnov vstřelil Pavel FEDULOV tečováním. V 35. minutě byl vyloučen hostující Vácha. Bláha se pokusil překvapit Ašebrennera, ale neúspěšně. V čase 36:51 udeřili hosté potřetí, konkrétně Yaroslav UKHIN, který jen doklepl puk do branky. Ve 39. minutě to zkusil Bláha, ale branku minul. Vzápětí přišlo vyloučení na obou stranách.

HC Stadion se snažil vstřelil kontaktní gól. Ve 42. minutě to znovu zkoušel Bláha, ale jeho střela Ašenbrennera neohrozila. Vrchlabí mohlo využít výhodu hráče na ledě po vyloučení Váchy. K ničemu velkému se ale nedostalo. Hned po naskončení na led se Vácha rozhodl pro akci, ale jeho přihrávka Martincovi v síti neskončila. Poté si Matějček objel branku a chtěl překvapit Ašenbrennera, ale ten se v brance roztáhl a Matějček byl bez šance. Ve 47. minutě byl vyloučen Vašíček, ale Trutnov přesilovku nevyužil. V 50. minutě došlo k vyloučení i na hostující straně. Bláhova střela skončila mimo branku, k další velké akci už ze strany Vrchlabí nedošlo. Chybná rozehrávka Vrchlabí přišla v 55. minutě, ale Trutnov ji nedokázal potrestat. Kastner poté nedokázal dostat puk do branky po vyražení Ašenbrennera. Ani Matějčkovi se nepodařilo trutnovského brankáře překonat. V poslední minutě třetí třetiny přišlo ještě vyloučení na hostující straně, ale ani tentokrát ho Vrchlabí nevyužilo.