HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kolín 0:1p

První přípravný zápas skončil lépe pro Kolín

09.08.2018
Po odehraným šedesáti minutách, kdy nepadla ani jedna branka, muselo přátelské utkání rozhodnout prodloužení. Po problémech s domácí brankou, která musela být vyměněna, si skulinku ve vrchlabské obraně našel Semirád, který vystřelil pro svůj tým výhru.
přát., čtvrtek 9.8.2018, 19:00
0:1p
Kolín
Soukup, Abrahám – Jirků, Kynčl, Vašíček, Havránek, Muška, Bendík, Moník J., Chleborád, Chalupa, Urban, Procházka, Bláha, Mrňa, Moník F., Hnik, Hidveghy, Pšurný, Krsek R., Kerekanič, Oppelt, Krsek F.
Sejpal, Martínek O. – Havelka, Pýcha, Březina, Zdeněk, Sladký, Barták, Jelínek, Kozák, Semirád, Malý, Martínek R., Šafránek, Zumr, Kadlec, Pilný, Němec, Netušil, Černý
Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 61. Semirád. Rozhodčí: . Vyloučení: 8:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 405. Průběh utkání: 0:0 - 0:1.

Zápas začal zlehka, oba týmy vyslali na brankáře několik střel. První vyloučení přišlo v 7. minutě na kolínské straně. Domácí přesilovku ale nevyužili. Další vyloučení na sebe nenechalo dlouho čekat, ve 13. minutě to byl opět hostující hráč, který si šel odpočinout za sekání. Po vyloučení vrchlabského Chalupy se hra vyrovnala, ale ani tak branka nepadla. Do konce třetiny byl ještě vyloučen domácí Urban, Kozlové tuto výhodu nevyužili.

Druhá část nezačala nejlépe pro Stadion. Ve 22. minutě byl vyloučen Hidveghy. I přes kombinace v útočném pásmu Kolín nedokázal vstřelit branku. Další přesilovka pro domácí přišla v čase 27:15. Stadion se sice dostal do několika šancí, ale žádná nebyla proměněna. Ve 32. minutě přišlo vyloučení Bartáka. Velká šance domácích ale přišla až po naskočení hráče zpět do hry, když vyslal střelu Jirků. Před druhou sirénou to ještě zkusil Netušil, ale Soukup ho vychytal.

Do třetí třetiny nastoupily oba týmy pomalu. Ve 45. minutě se Stadion dostal do kombinace, z čehož málem vytěžil branku. 48. minuta zazvonila u hostující branky tyčka. O dvě minuty později Procházkova rána trefila pouze boční síť branky. Ve 53. byl znovu vyloučen Chalupa, o chvíli později ho následoval Hidveghy. Kozlové si po vyloučení dvou vrchlabáků vzali oddechový čas, ale ve hře nic nevymysleli a gól nepadl. Poslední minuta přinesla menší strkanici v brance Martínka, po které byli vyloučeni Muška a Sladký za hrubost. Zápas tak po bezbrankových třech třetinách mířil do prodloužení.

Prodloužení netrvalo dlouho. Hned po 11 vteřinách byl vyloučen domácí Jirků. Poté musela být u domácích vyměněna branka a to byl možná impuls pro hosty. V čase 60:58 se trefuje Jakub SEMIRÁD a vybojoval pro svůj tým vítězství.