HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Benátky 3:1

První domácí vítězství s nováčkem ligy

20.09.2008
Patrik Huber, Jakub Gabriel
Vrchlabští na domácím ledě zvítězili s Benátkami 3:1. Vrchlabí bylo poměrně lepším týmem, avšak nedařilo se mu využívat gólové šance. Do vedení šli domácí již ve 2. minutě zásluhou Kříže. Hosté se však nevzdávali a o chvíli později srovnal Dušek. Do konce třetiny Vrchlabí sebralo vedení zpátky na svou stranu a po třetí brance ke konci druhé třetiny už si vítězství podrželo. Na další utkání zajíždějí Vrchlabští na led Kadaně, utkání začíná v pondělí 22.9 v 18:00
4.kolo, sobota 20.9.2008, 18:00
3:1
HC Benátky
Štůrala (Ševčík) - Matějíček, Chaloupka, Chatrnůch, Bendík, Lukáč, Vála, Galvas, Wagenhoffer - Fiedler, Pajič, Beck, Horčička, Krupka, Gengel, Gajovský, Rod, Látal, Konečný, Kříž, Rusnák
Nedvídek (Stejskal) - Drábek, Kajínek, Paulů, Tondr, Hrach, Ton, Mrkvička, Kudrna - Hruška, Dušek, Špaček, Rapáč, Vantuch, Havel, Bárta, Jech, Kadeřábek, Skořepa, Weiss, Pabiška
Třetiny: 2:1, 1:0, 0:0  Branky a nahrávky: 2. Kříž (Konečný), 16. Rusnák (Konečný), 37. Pajič (Beck) - 11. Dušek (Hrach, Kudrna) . Rozhodčí:Petružálek - Rozlílek, Sichrovský . Vyloučení: 7:6 . Využití:1:0 . V oslabení:0:0 . Diváci:1491 . Střely na branku: . Průběh utkání:1:0, 1:1, 3:1 .

Hned od úvodu nastolilo domácí Vrchlabí tempo, kterému soupeř nestačil, což se potvrdilo hned ve druhé minutě. Pavel Kříž byl tím, jenž poslal horaly brzo do vedení, když z dorážky nedal Nedvídkovi šanci - 1:0. Krkonošští po vstřelené brance pokračovali v náporu a mohli jít dokonce i do dvoubrankového vedení. Chatrnúchova tvrdá střela šla k domácí smůle jen pár centimetrů vedle branky. V dalším průběhu první části se hra přeci jenom vyrovnala a v 11. minutě bylo vyrovnáno. Hrach na šel před domácí brankou úplně volného bývalého vrchlabského útočníka Antonína Duška, ten bryskně zareagoval na přihrávku a z první vystřelil, Štůrala byl bezmocný - 1:1. Z nerozhodného stavu se však Benátečtí dlouho radovat nemohli, když o necelých šest minut šli Elektromontéři znovu do vedení. Dnes dobře hrající Konečný našel přesným pasem Štefana Rusnáka, jehož střelu z první zastavila až branková síť - 2:1.

V prvních osmi minutách třetiny druhé se toho příliš nedělo. Poté, ale přišla velká šance hostů. Hrach dobrým forčekinkem obral Horčičku o puk a pádil úplně sám na Štůralu, na něhož ale blafákem nevyzrál. Dobrá šance hostů na vyrovnání tak přišla vniveč. Na rozdíl dvou branek upravil Rok Pajič, jemuž poslal Beck přesnou přihrávku a slovinský reprezentant se s ničím nerozpakoval a přesnou střelou poslal domácí v čase 36:09 již do dvoubrankového vedení - 3:1. Jedenáct vteřin po vstřelené brance mohl ještě navýšit skóre Gengel, jenž jel sám na Nedvíka, ale takzvaným "ruským blafákem", tedy golfovým úderem nepřekonal hostujícího brankáře.

Úvod poslední dvacetiminutovky mnoho vzruchu nepřinesl. Zajímavý okamžik nastal ve 47. minutě zápasu, když pěknou akci předvedl domácí forward Krupka, který nejprve dobře objel benáteckého obránce a dostal se až před Nedvídka, ale když už chtělzakončovat, puk mu přeskočil hokejku. Do nadcházející šance se dostali Benátečtí. Jmenovitě to byl Vantuch, jenž velmi tvrdě vypálil z prostoru levého kruhu, ovšem tížené snížení nepřišlo, když se skvělým zákrokem zaskvěl Štůrala, který v poslední možném okamžiku nastavil lapačku a zneškodnil tak šanci Vantucha, jenž v minulé sezoně hájil barvy právě podkrkonošského Vrchlabí. V závěru zkoušeli ještě hosté z Benátek nad Jizerou power-play, ale nepodařilo se jim ani zkorigovat výsledek, natož vyrovnat.

Vladimír Jeřábek (trenér HC Vrchlabí):

Tak my jsme spokojeni se třemi body, velmi nám pomohl čtvrtý útok. Oni měli jen šest obránců a tím jsme jim brali síly. Byl to kvalitní zápas a my se můžeme do těžkého rozlosování spolehnout na čtvrtý útok, který dnes hrál výborně.

Mgr. Petr Haken (trenér HC Benátky n. Jiz.):

Dostali jsme na začátku zbytečný gól, protože jsme nebyli koncentrovaní. Podařilo se nám srovnat, ale zásadní okamžik zápasu byl druhý inkasovaný gól. Celý zápas jsme měli problém se zakončením a s důrazem, ale jinak si myslím, že jsme byli srovnatelným soupeřem.