HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Trutnov - Vrchlabí 2:5

Proti Trutnovu se vrchlabským dařilo

31.08.2018
Páté přátelské utkání dopadlo lépe pro hostující tým. Domácí Trutnov hostil HC Stadion v přípravném zápase, ale na vrchlabský tým nestačil. Vrchlabí vyhrálo poměrem 5:2 díky dvoubrankové první a třetině třetině. Odvetné utkání se odehraje příští týden ve středu na vrchlabském stadionu.
přát., čtvrtek 30.8.2018, 18:00
Trutnov
2:5
Ašenbrenner (Jeschke) – Fedulov, Junek, Bezděk, Vacek, Pražák, Suvorov, Vácha “C” – Kubinčák “A”, Semorád, Smékal, Svoboda, Martinec “A”, Ukhin, Kmošek, Tatar, Maroš, Křížek
Abrahám (Horáček) – Jirků “A”, Kynčl, Vašíček, Kukla, Bendík, Moník, Muška – Procházka, Urban, A.Půlpán, Hidveghy, Matějček, Mrňa “C”, T.Půlpán, Kastner, Hozák, Chalupa
Třetiny: 1:2, 1:1, 0:2  Branky a nahrávky:10. Kubinčák (Semorád, Bezděk), 36. Smékal (Bezděk, Kubinčák) – 6. Urban (A.Půlpán), 20. Mrňa (Matějček, Muška), 32. Hozák, 48. Kynčl (Bendík), 54. Chalupa (Bendik, A. Půlpán). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 2:5.

Do prvního letošního derby s Trutnovem vstoupili lépe vrchlabští hráči, když se po několika solidních šancích v 6. minutě prosadil Urban, po pěkné přihrávce Tomáše Jirků. Domácí ovšem s odpovědí přispěchali už v 10. minutě, když v přesilové hře čtyři na tři, propálil vše co mu stálo v cestě Kubinčák. První třetina nám nabídla velké množství faulů a několik přesilovek, ale ani jeden tým přesilovku nedokázal proměnit. Až ve 20. minutě se prosadil Pavel Mrňa a do kabin se šlo za stavu 2:1 pro hosty.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu. HC Stadion soupeře přehrával, ale ne a ne dát gól. To se povedlo až ve 32. minutě Hozákovi, který tak svým důrazem na brankovišti, zaznamenal svoji první branku ve Vrchlabí. Hostům se však ve 36. minutě povedlo využít přesilovku, zásluhou dorážejícího Smejkala. Skóre po druhé třetině tak bylo 2:3 z pohledu domácího týmu.

Třetí část už, ale naplno ovládli hosté, když po několika závarech před domácí brankou, se povedlo vjet do pásma Bendíkovi a krásnou přihrávkou vybídl ve 48. minutě ke skórování Kynčla, který ranou do horní poloviny branky, navýšil vedení na 4:2. O chvilku později, přesněji řečeno v 54. minutě, už to bylo 5:2. Na konci krásné akce stál Chalupa a určil tedy konečné skóre 5:2 pro HC Stadion.