HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jihlava - Vrchlabí 3:4

Na úvod nové sezóny si Vrchlabí připsalo tři body v Jihlavě

10.09.2008
Jakub Mezlík, Patrik Huber
Vrchlabí zajíždělo na led soupeře, kterého v uplynulé sezóně vyřadilo v předkole Play-off. Na jihlavském stadionu se horalé utkali s místní Duklou. Hokejisté z Vysočiny se sice v utkání dostali do vedení 2:0, ovšem Vrchlabští otočili vývoj utkání brankami Becka a Komy. Druhý zmíněný si v tomto střetnutí připsal dva kanadské body za dvě branky. Do dvoubrankového vedení se hosté dostali zásluhou Bendíka, ale hned o čtyři minuty později snížil opět na rozdíl jediné branky Hradecký. V hektickém závěru si svěřenci trenéra Jeřábka a Řeháčka pohlídali vedení a z Jihlavy tak vezou první velmi cenné body.
1.kolo, středa 10.9.2008, 17:30
Jihlava
3:4
Řehoř - Staněk, Malena, Musil, Ficenc, Štrach, Kašpar - Man, Bakus, Hodek - Hradecký, Dolníček, Krupka - Jonáš, Hanzal, Suk - Mareš, Kotlík, Kuřítko.
Štůrala - Galvas, Chaloupka, Bendík, Koma, Lukáš, Vála, Matějíček, Wagenhoffer - Konečný, Pajič, Beck - Horčička, Kříž, Gengel - Gajovský, Rod, Látal - Fiedler, Mikšovský, Andres
Třetiny: 2:1, 0:2, 1:1  Branky a nahrávky: 1. Hodek (Bakus), 11. Bakus (Hodek), 48. Hradecký (Krupka) - 14. Beck (Pajič), 27. Koma (Horčička), 36. Koma (Horčička), 44. Bendík (Horčička). Rozhodčí: Pešina - Jílek, Jindra. Vyloučení: 9:10, navíc Mareš (JIH) 10 min. OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2697. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4.

Nejlepší vstup ze všech prvoligových mužstev do sezony měla jihlavská Dukla. Už po dvaceti sekundách rozvlnil síť za Štůralovou brankou Daniel Hodek, kterému stačilo nahodit od modré a kotouč se od břevna odrazil za překvapeného vrchlabského brankáře. Hosté v úvodu zápasu vůbec nestačili, nechali se zbytečně vylučovat a Jihlava měla navrch, což korunoval v 11. minutě po pěkné přesilovkou kombinace domácí kapitán Oldřich Bakus - 2:0.

Hosté ale zbraně nesložili a za necelé tři minuty dokázali snížit. Oku lahodící kombinaci zakončoval za bezmocného Řehoře Patrik Beck - 2:1. Ve druhé třetiny pak na jeho úspěch navázali jeho spoluhráč Jaroslav Koma, který dvakrát využil přesilovku a hosté rázem vedli 2:3. Vrchlabí si ve druhé třetině vynutilo několik faulů soupeře a prezentovalo se velmi dobrým bojovným výkonem, který dal zapomenout na nevýrazný začátek.

Také vstup do třetí třetiny se Vrchlabským povedl náramně. Po třech a půl minutách poslední části si vybral slabší chvilku domácí gólman Řehoř, jemuž propadla mezi betony střela Jana Bendíka - 2:4. Dukla ale nesložila zbraně, jihlavští hokejisté bojovali a hnali se kupředu. Ve 48. minutě se povedlo snížit v přesilovce zblízka Tomáši Hradeckému , největší šanci na vyrovnání pak měl Štrach. V samotném závěru byla už snaha o power-play příliš křečovitá, Jihlava tak podlehla Vrchlabí 3:4.

V červenožlutém dresu si soutěžní premiéru odbyl teprve patnáctiletý David Musil, naskočil i Jaroslav Mareš, který byl ještě nedávno na marodce. „Jarda byl jen deset dvanáct dní v tréninku, nechtěli jsme ho utavit. Když jsme prohrávali, tak jsme se ho rozhodli zařadit. Mrzí mě, že si ale nechal na konci dát deset minut za nějaké odmlouvání. On, takový zkušený hráč, by už měl vědět, že to blbost,“ naráží trenér Karel Dvořák na osobní trest jihlavského forvarda v závěru.

Vladimír Jeřábek (trenér Vrchlabí): „Bylo vidět, že má v prvním utkání každý hodně sil, my jsme měli více štěstí. Nezačali jsme příliš dobře, dělali jsme hloupé fauly, nedařila se nám rozehrávka, nedokázali jsme vyhrát buly. Důležitým okamžikem pak bylo naše snížení na 1:2, díky čemuž jsme se dostali do hry. Ve druhé třetině jsme pak začali více bruslit, domácí více faulovat, my jsme dokázali přesilovky využít a vedení už jsme si dokázali udržet.“

Karel Dvořák (trenér Jihlavy): „Dnes jsme měli trochu smůlu v koncovce, ale narazili jsme na výborného soupeře, který, si myslím, ještě překvapí. Začali jsme velmi dobře, rozhodující však byla druhá třetina. Soupeř věděl, že prohrává, otevřel hru, začal nás napadat, kazit naší rozehrávku. Navíc jsme hráli asi deset minut oslabení, a když jsme měli jen tři lajny, tak přišla únava. Ve třetí třetině bych pochválil kluky za bojovnost, škoda, že tam něco nepadlo.“