HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Beroun 2:3

Medvědi vezou z Vrchlabí tři body

13.09.2008
Jan Pečeňák, Jakub Gabriel
V R C H L A B Í - Vrchlabští na domácím ledě podlehli Berounu těsně 2:3. Hra byla vcelku vyrovnaná, ale domácím se nedařilo využívat gólové šance. Do vedení šli Berounští začátkem druhé třetiny, když Novotný z dálky překvapil gólmana Štůralu. O deset minut později zdvojnásobil vedení hostů Radek Křesťan, jenž vsítil i třetí branku svého mužstva. Domácí sice v 54. minutě snížili na 2:3, ale k vyrovnání jim nepomohlo ani odvolání brankáře v poslední minutě. Medvědi si tedy odváží z Vrchlabí cenné 3 body. Další utkání čeká na vrchlabské hokejisty 17.9., kdy se utkají v Ostravě s tamější Porubou.
2.kolo, sobota 13.9.2008, 18:00
2:3
Beroun
Štůrala (Ševčík) - Vála "C", Lukáč, Galvas, Chaloupka, Chatrnúch, Bendík, Matějíček, Wagenhoffer - Konečný, Pajič, Beck "A", Gengel, Kříž, Horčička, Látal, Rod, Gajovský, Krupka, Rusnák, Fiedler
Štelmach (Halmoši) - Kameš, Martinec, Malý, Mazanec, Gudas, Vaněček, Šafář - Balász. Hlusička, Pavel, Tvrzník, Slížek "A", Novotn "A"ý, Kupec, Křesťan "C", Vlček, Kubica, Šinágl, Kica, Sýkora
Třetiny: 0:0, 0:2, 2:1  Branky a nahrávky: 48. Pajič (Chaloupka), 54. Gajovský (Lukáč) - 24. Novotný (Křesťan), 34. Křesťan (Kupec), 52. Křesťan (Vlček) . Rozhodčí: Lacina - Svoboda, Zavřel . Vyloučení: 7:13, navíc Gengel - Mazanec do konce utkání. Využití: 1:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 1228. Průběh utkání:0:2, 1:2, 1:3, 2:3 .
Hned v prvních minutách se domácí hokejisté usadili v obranném pásmu Medvědů, ale z tlaku se k většímu ohrožení branky nedostali. To se mohlo změnit v následné přesilové hře, ale ani ta nevyšla podle představ. Hosté měli dobrou příležitost ke skórování od šesté minuty, když hráli 90 vteřin přesilovku 5 na 3, ale v té dopadli stejně jako vrchlabští hokejisté. Hosté se tak k většímu ohrožení branky dostali až v 11.minutě, ale se střelou Vlčka si Štůrala poradil. O dvě minuty později se hokejisté domácích dostali do největší šance v první třetině, ale teč Konečného po střele Chaloupky od modré šla těsně mimo. O chvilku později byl vyloučen Tvrzník, ale domácí se dostali jen ke střele od modré čáry v podání Bendíka. Šest vteřin před návratem berounského hokejisty se opět vylučovalo na straně hostí, ale po chvilce se počet hráčů vyrovnal, když si za domácí šel na dvě minuty odpočinout Waggenhoffer. Do konce třetiny zaujaly jen pokusy Mazance a Hlusičky, ale Štůrala byl pozorný.

Na začátku druhé třetiny měli obrovskou šanci ke vstřelení vedoucí branky domácí, když měli šanci hrát téměř dvě minuty přesilovou hru 5 na 3. Dopadla ale úplně opačně než si domácí příznivci přáli. Ve 24. minutě Jiří Novotný dojel vyhozený puk, kousek za modrou čárou tvrdě vypálil a puk skončil za zády domácího gólmana - 0:1. Vrchlabí se snažilo co nejdříve vyrovnat, ale přes dobrou obranu Medvědů se nedokázali prosadit. Po dlouhých minutách plných nepřesných přihrávek na obou stranách se hosté z ničeho nic dostali do dvoubrankového vedení, to když se po závaru před vrchlabskou brankou prosadil Radek Křesťan a ve 34. minutě tak hosté vedli 2:0. Domácí mohli snížit o čtyři minuty později, ale se střelou Horčičky si výborně poradil Štelmach. Do konce třetiny zaujalo už jen po jednom vyloučení na každé straně a do šaten tak hosté odjížděli s nadějným výsledkem 2:0.

Kdo čekal v poslední třetině útočnou smršť vrchlabských, byl zklamán a mohlo být ještě hůř, ale ve 45. minutě naštěstí pro domácí netrefil před odkrytou brankou Šinágl přesně puk a s jeho pokusem si tak Štůrala poradil. To jako by byl signál pro hokejisty v bílém a pustili se do steče berounské branky. Velkou šanci ke snížení měli ve 47. minutě, ale z přečíslení 3 na 1 nic nebylo. Na nápravu se však nečekalo dlouho. Postupně byli na straně hostí vyloučeni Vaněček a Šafář a trest přišel vzápětí. Rok Pajič se dostal k odraženému puku a střelou pod horní tyč nedává Štelmachovi šanci - 48. minuta 1:2. Při dalším útočném snažení se ke střele dostal Gajovský, ale s jeho pokusem si gólman Medvědů poradil. Když se všichni diváci těšili na vyrovnání, opět udeřilo na druhé straně. Do přečíslení 2 na 1 se dostali Vlček s Radkem Křesťanem a druhý jmenovaný po pěkné kombinaci zvyšuje na 3:1 pro hosty. Ovšem o necelé dvě minuty později se znovu měnilo skóre a tentokrát k radosti domácích. Nikola Gajovský dostal trochu prostoru a prostřelil brankáře Medvědů - 2:3. V 57. minutě mohlo být vyrovnáno, ale Gengel svůj pokus nezamířil přesně. Velkou šanci na vyrovnání měli domácí hokejisté od 58. minuty, když byl vyloučen Martinec, ale díky nepřesným přihrávkám se nedařilo usadit v útočném pásmu. Minutu před koncem utkání vrchlabští odvolali gólmana, ale ani to nevedlo k ohrožení soupeřovi branky. Hosté se nakonec, i přes další oslabení 12 vteřin před koncem, ubránili. Po skončení zápasu ještě zaujala menší výměna názorů mezi Gengelem a Mazancem, ale s tou se rychle vypořádali rozhodčí.

Dnešní utkání první dvě třetiny moc hokejové krásy nepobralo, ale poslední dějství nám to poměrně vynahradilo. Mírná převaha, hlavně díky třetí třetině, byla na straně Vrchlabí, ale hokej se hraje na góly a těch dali víc hosté z Berouna a odvážejí si tři body. Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Pajič a Štelmach.