HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Klatovy - Vrchlabí 2:5

HC Stadion veze z Klatov 3 body do tabulky

19.01.2019
Vendula Sahánková
V první třetině se oba týmy rozehrávaly, nepadl zde ani jeden gól. Druhá třetina byla zahájena brankou ze strany domácích, na kterou vrchlabští rychle zareagovali. Po chvíli domácí přidali další branku, na kterou opět rychle Stadion odpověděl. A v poslední třetině vrchlabští potvrdili nynější formu a poslali za záda klatovského brankáře ještě tři branky. Domů si tak odvezli 3 body, kterými si pojistili první místo v tabulce.
33.kolo, sobota 19.1.2019, 17:30
Klatovy
2:5
Brtník (Beran) - Staněk, Slavík (C), Váchal, Houfek, Sysel - Kristl, Rubner, Markov, Matiášek, Michel, Tulačka (A), Roubal J., Uhlík, Roubal D. (A), Vavřička
Soukup (Abrahám) - Vágner, Muška, Havránek, Vašíček (A), Bendík (A), Moník, Jirků (C) - Matějček, Půlpán T., Hozák, Půlpán A., Berger, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha, Hlinka
Třetiny: 0:0, 2:2, 0:3  Branky a nahrávky: 21. Tulačka (Houfek, Michel), 33. Kristl (Uhlík, Michel) - 24. Pilař, 35. Půlpán A. (Jirků, Urban), 47. Urban (Půlpán A.), 47. Půlpán T. (Mrňa), 52. Půlpán A. (Matějček, Bendík). Rozhodčí: Hornáček - Žídek, Hnát. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 2:4, 2:5.

K sobotnímu utkání v dalekých Klatovech jsme jeli s jedinou změnou v sestavě a tou byla absence Jaroslava Bednáře. Potkali se dva týmy s velmi dlouhými sériemi bez porážky, tudíž se jednalo o šlágr kola.

V první třetině bylo mnoho několik šancí na obou stranách, ale brankáři si svou práci odvedli a šlo se tak do kabin za stavu 0:0.

Do druhé části jsme vstoupili bohužel velice laxně a tým Klatov se tak dostal do vedení, kdy se v předbrankovém prostoru prosadil domácí Tulačka po střele Houfka od modré čáry. Hra se přesunula po delší část do středního pásma, než se z ničeho nic prosadil Radek PILAŘ, který obral domácího obránce a sám tváří v tvář brankáři Beranovi srovnal na 1:1. Klatovy hrozili s nebezpečných protiútoků a jeden takový využili, konkrétně ve 33. minutě Richard Kristl. Poté nastala dlouhá pauza z důvodu problému s plexisklem a tak se oba týmy přesunuli do šaten a druhá třetina se dohrávala po úpravě ledu. Lepší nástup jsme měli po dlouhé pauze my a již po 5 vteřinách hry se tečovanou střelou prosadil Aleš PŮLPÁN a vyrovnal na 2:2.

V již rozběhnuté třetí části měli oba dva týmy šanci ujmout se vedení, ale povedlo se to vrchlabským, když se nečekanou střelou zpoza obránce prosadil Patrik URBAN a dostal tak Stadion do vedení 3:2. Netrvalo dlouho a Tomáš PŮLPÁN se vyrovnal svému bratrovi a parádně zavěsil pod víko a poslal nás již do dvoubrankového vedení. Zbytek utkání už byl v naší režii a pár vteřin před koncem ještě upravil stav na konečných 5:2 ranou přes celé hřiště Aleš PŮLPÁN.