HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Řisuty - Vrchlabí 0:1

Díky gólu v posledních vteřinách veze Stadion tři body

15.12.2018
Až poslední minuta třetí třetiny rozhodla o vítězi duelu mezi Vrchlabím a Řisuty. V první ani druhé části žádná branka nepadla, ačkoliv bylo hodně vyloučených hráčů na obou stranách. Jediná a vítězná branka padla do sítě domácích z hole Kastnera, který se trefil sedm vteřin před závěrečnou sirénou.
26.kolo, sobota 15.12.2018, 17:00
Řisuty
0:1
Stahl (Ilašenko) – Kučera J., Chládek, Potěchin, Dostál, Šíma, Rudovský, Libovický – Kos (C), Patyk, Urbanec, Krpata (A), Řepka, Vyskočil, Fortelka, Náprstek, Hampl, Rod
Soukup (Abrahám) – Havránek, Vašíček (A), Bendík (A), Moník, Šťáva, Voženílek, Jirků (C), Vágner – Matějček, Půlpán T., Pšurný, Hozák, Půlpán A., Procházka, Hidveghy, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Bláha.
Třetiny: 0:0, 0:0, 0:1  Branky a nahrávky: 60. Kastner (Mrňa). Rozhodčí: Čáp – Krátký, Svoboda. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1.

Začátek utkání patřil šanci vrchlabského hráče. Poté se ke střele dostal další hostující hráč, Procházku ale zablokoval obránce. Hosté se do velké šance dostali ve třetí minutě, kdy Chalupa dostal skvělou přihrávku, mířil mezi betony, ale brankář puk vyrazil hokejkou. HC Stadion byl v útočném pásmu často, ale ani Mrňa ani Bendík domácího gólmána nepřekonali. V 7. minutě přišlo současné vyloučení Libovického a Procházky. Soukup musel zasahovat po střele Potěchina. V 11. minutě mohl branku vstřelit Kos - byl sám před brankářem, ale střílel mimo branku. Poté byl vyloučen hostující Bláha. Buldoci ale tuto výhodu nedokázali využít. Naopak se do akce dostalo Vrchlabí - Procházku ale Stahl vychytal. V 18. minutě byli znovu vyloučeni dva hráči - Patyk za Řisuty a Bendík za HC Stadion. Matějček střílel z mezikruží, ale řisutský brankář si poradil. Další vyloučení přišlo záhy - Dostál i Vašíček dostali dvě minuty za hrubost. Bendík hned co se dostal z trestné lavice na led zaútočil s pukem, ale byl neúspěšný.

Půlpán hned na začátku třetiny nahrával Kastnerovi, tomu ale puk přeskočil hokejku. Pšurného střelu zase zlikvidoval Stahl. Ve 25. minutě se do šance dostal Náprstek, který šel sám na branku. Jeho střela mířila mezi betony, Soukup byl ale připravený. Následovalo vyloučení na straně Buldoků. Před branku přihrával Bláha, ale nikdo ze spoluhráčů tam nebyl. Ve 28. minutě byl vyloučen vrchlabský Procházka, následovaný Fortelkou, který si šel odpočinout za domácí. Matějček se dostal ke střele z mezikruží, tu Stahl pouze vyrazil před sebe, ale ani následné dorážky neskončily v brance. Ve 33. minutě přišlo vyloučení Kastnera. Oslabení ale Vrchlabí zvládalo, navíc byl vyloučen Rudovský. Ve 35. měl na hokejce gól Kastner, který ale trestuhodně nevyužil prázdnou branku a trefil Stahla pouze do betonu. Urbanec se dostal do útočného pásma, ale Soukup byl ve střehu a gól nedovolil. Ani v této třetině diváci branku neviděli.

Matějček neposlal puk spoluhráči, místo toho se rozhodl pro střelu, ale pouze do Stahla. Vašíček se dostal k odražené střele, ale Stahl opět podržel svůj tým. Domácí se pak dostali do přečíslení, ale Náprstek nezpracoval puk. Ve 46. minutě byl vyloučen Bendík, Buldoci ale nedokázali přesilovou hru využít. Ve 49. minutě došlo k vyloučení na domácí straně. Mrňa se pokusil o střelu, ale ta končí pouze v náručí gólmána. V 51. minutě se do přečíslení dostali Buldoci, ale Krpatova střela skončila pouze u Soukupa. V 53. minutě dostal přihrávku Mrňa, ale domácí obránce mu střelu překazil hokejkou. Poté byl vyloučen hostující Jirků. Domácí se usadili v útočném pásmu. Patyk vystřelil, ale vrchlabští obránci plnili svoji úlohu. Ani Potěchin na Soukupa nevyzrál. Stahl byl připraven proti střele jednoho z vrchlabských hráčů. Nakonec se diváci branky přeci jen dočkali - v čase 59:53 se za HC Stadion trefuje Lukáš KASTNER a zařídil tak pro svůj tým důležité tři body.

V utkání jsme byli po celou dobu aktivnější a soupeř hrozil z brejků a přečíslení, která pramenila s přemíry snahy v utkání uspět. V průběhu zápasu jsme si vytvořili několik slibných brankových příležitostí ale naše nepohoda v koncovce zapřičinila, že utkání rozhodla branka v samém závěru zápasu. Pro domácí asi kruté ale za naši větší aktivitu dle mého názoru spravedlivé.