HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Trutnov 5:1

Derby na plné čáře ovládl HC Stadion!

26.09.2018
První domácí derby proti HC Bak Trutnov ovládl domácí tým. Nejdříve otevřel skóre v první třetině Chalupa, ve druhé části přidal dvě branky Urban. Trutnov dokázal pouze snížit na rozdíl dvou branek, ale vrchlabští znovu odskočili zásluhou Voženílka. Pátou branku přidal ve vlastním oslabení Havránek.
5.kolo, středa 26.9.2018, 18:00
5:1
Trutnov
Soukup (Abrahám) – Muška, Havránek, Vašíček (A), Bendík (A), Moník, Voženílek, Jirků (C), Kynčl – Matějček, Půlpán T., Pšurný, Hozák, Půlpán A., Procházka, Hidveghy, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Bláha
Ašenbrenner (Jeschke) – Junek, Vácha (A), Pražák, Fedulov, Suvorov, Suk, Bezděk, Šefl – Chytráček, Svoboda, Martinec, Ukhin, Kalla, Semorád (C), Kubinčák (A), Smékal, Janoušek, Tatar, Křížek
Třetiny: 1:0, 2:1, 2:0  Branky a nahrávky: 10. Chalupa, 28. Urban (Půlpán A.), 33. Urban (Půlpán A., Bláha), 47. Voženílek (Pšurný), 55. Havránek (Půlpán A., Urban) – 34. Semorád (Vácha, Kubinčák). Rozhodčí: Pilný Luděk – Pechánek Jan, Roischel Aleš. Vyloučení: 11:9. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1481. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 4:1, 5:1.

Jako první si sáhl na puk brankář Ašenbrenner. Soukup si zákrok zapsal ve druhé minutě. Ve 4. minutě se do akce dostal Tatar, který objel dva protihráče, ale nakonec mířil mimo. Matějček na druhé straně také minul branku. Hosté se nedostávali do akcí, začátek zápasu je pro ně ve znamení obrany. V 6. minutě střelu Mrni vyrazil Ašenbrenner do rohu kluziště. Do velké šance se dostal Smékal, ale Soukup stihl zakročit. V 9. minutě byli současně vyloučení Aleš Půlpán a Šefl. Hra 4 na 4 se lépe dařila domácím. V čase 9:37 poslal HC Stadion do vedení David CHALUPA střelou nad vyrážečku trutnovského gólmana. Následovalo další vyloučení, tentokrát na trutnovské straně. Havránek se pokusil o branku, ale střílel mimo. Hosté i domácí už byli v plném počtu na ledě, když byli znovu současně vyloučení Jirků a Suk. Během hry 4 na 4 se nic zásadního neudálo. Až v 16. minutě zahrozili hosté, když ujeli dva na jednoho, Havránek vykryl Svobodovu přihrávku. Poté byl vyloučen trutnovský Tatar. Tři vteřiny před koncem třetiny byl ještě vyloučen domácí Bláha a po jeho usednutí na trestnou lavici se o střelu z buly pokusil Chytráček. Soukup ale využil svůj beton a ránu vyrazil.

Druhá třetina začala vyloučením Mušky a Semoráda. Domácí během hry 4 na 4 hlavně vyhazovali puk. Hosté byli aktivní, ale nedostali se k žádné střele. Další současné vyloučení přišlo ve 24. minutě. Vrchlabí mohlo znovu skórovat, ale střelu od Hozáka si Ašenbrenner pohlídal. Ve 26. minutě byl vyloučen Vácha a HC Bak se dobře bránil. Bohužel hosté nestačili na Patrika URBANA, který prostřelil Ašebrennera a navýšil náskok domácích na dvě branky. V polovině utkání se dostal do velké šance Kastner, ale trutnovský brankář zasáhnul. Následovalo vyloučení, znovu na trutnovské straně. Toho málem využil Aleš Půlpán, ale jeho střela nad beton nevyšla. Také Pšurný mohl skórovat po pěkné přihrávce od kolegy, ale Ašenbrenner byl na místě. Překonal ho v čase 32:13 Patrik URBAN, který dostal skvělou přihrávku od Aleše Půlpána. Vyloučení na vrchlabské straně dalo možnost Trutnovu skórovat. K Voženílkovu se na trestnou lavici ještě přidal Matějček a Trutnov trestal. V čase 33:12 snížil kapitán Jan SEMORÁD. Další branku už ale nepřidali. V 29. minutě trefil Aleš Půlpán pouze boční síť.

Třetí část začala zlehka. Ve 44. minutě se do akce dostal Vašíček, ale Ašenbrenner byl připravený. V čase 46:26 přidal čtvrtou branku HC Stadionu Marek VOŽENÍLEK. Ve 49. minutě byl vyloučen Kubinčak, ale hosté se dobře bránili a Vrchlabí ani nevystřelilo na branku. V 52. minutě předvedl Soukup skvělý zákrok proti Svobodovi. O dvě minuty později byl vyloučen domácí Kastner. Stadion se ale nezalekl. Hráči ujeli tři na jednoho, kde si Štěpán HAVRÁNEK položil gólmána a ten nestihl zareagovat. Hra pět na pět ale netrvala dlouho, v 58. minutě byl vyloučen znovu vrchlabský hráč. A znovu HC Stadion utekl soupeři – tentokrát se ale Ašenbrennerovi podařilo střelu pokrýt. Další vyloučení bylo opět na domácí straně. Hosté si ve stejný čas vzali oddechový čas, ale ani jeden hráč v poli navíc nepomohl k brance a Trutnov tak odjel s prohrou 1:5.