HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Most 7:1

Další tři body do tabulky pro Vrchlabí

03.11.2018
Vendula Sahánková
V dnešním zápase exceloval především Pavel Mrňa, který dal hattrick. Na začátku druhé třetiny Mostečtí Lvi vyměnili brankáře, což jim k úspěchu nepomohlo. A tak si HC Stadion připsal další tři body do tabulky a dále se tak drží na prvním místě.
15.kolo, sobota 3.11.2018, 18:00
7:1
Most
Soukup (Abrahám) – Muška, Vašíček, Moník J., Voženílek, Jirků, Kynčl, Bučko – Matějček, Půlpán T., Pšurný, Hozák, Půlpán A., Procházka, Hidveghy, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Bláha, Moník F.
Chabr (od 24. Kovařík) – Polák, Urbánek, Sklenička, Kunrt, Havlůj, Kuncl – Beran, Vašíček, Böhm, Kýhos, Nedrda V., Mical, Bakrlík, Čmolík, Nedrda T.
Třetiny: 3:0, 4:0, 0:1  Branky a nahrávky: 7. Matějček (Muška), 8. Bláha (Mrňa, Vašíček), 13. Jirků (Půlpán), 22. Mrňa (Kastner, Půlpán), 24. Mrňa, 30. Procházka (Urban, Jirků), 33. Mrňa – 50. Bakrlík (Čmolík, Mical). Rozhodčí: Veinfurter Libor – Pechánek Jan, Roischel Aleš. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 980. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0, 7:0, 7:1.

Domácí se hned od začátku ujímají akce. Ve 2. minutě byl vyloučen hostující Bakrlík. Toho ale domácí nedokázali využít. Vašíček ani Hozák branku nevstřelili. Pozornost Soukupa prověřil v 5. minutě mostecký hráč. V čase 6:16 otevřel skóre utkání Štěpán MATĚJČEK. V čase 7:10 přidal další branku Tomáš BLÁHA, který se trefil Chabrovi přímo mezi betony. Další domácí akce nebyla úspěšná. Muška měl v 11. minutě šanci, ale Chabr podržel puk. V čase 12:55 přidal třetí branku HC Stadionu Tomáš JIRKŮ, když se trefuje pod víko. V 16. minutě přišlo vyloučení v hostujícím týmu. HC Stadion ale nedokázal tuto výhodu proměnit. V 19, minutě byl vyloučen Urban. Domácí se ale dobře bránili a Most k ničemu nepustili.

Druhá část začala pro HC Stadion rozhodně lépe než pro soupeře. Hned v čase 21:06 navýšil na 4:0 Pavel MRŇA střelou k tyči. Svou druhou branku pak přidal Pavel MRŇA v čase 23:49, kdy se trefil od modré čáry. Poté došlo na mostecké straně k výměně brankářů. Ve 27. minutě se k puku dostal vrchlabský Hidveghy, ale u mantinelu na něj dorážel soupeř. V polovině utkání v čase 29:09 to bylo už 6:0 pro Vrchlabí zásluhou Michala PROCHÁZKY. První vyloučení ve druhé třetině přišlo ve 30. minutě na mostecké straně. V čase 32:31 si třetí brankou v zápase zajistil hattrick Pavel MRŇA. Ve 35. minutě byl vyloučen Sklenička. Vrchlabští několikrát ohrozili hostující branku, Kastner ani Bláha ale Kovaříka nepřekonali. Ve 37. minutě střílel Procházka nad branku. Domácí byli aktivní a posílali na mosteckého gólmana jednu střelu za druhou. Do konce třetiny už ale branka nepadla. Naopak ještě pět vteřin před koncem přišlo vyloučení na obou stranách.

Třetí část začala vyloučením. Nejprve si šel odpočinout vrchlabský Jirků, následoval ho hostující Čmolík. Domácí ve čtyřech zahrozili, ale střela letěla nad branku. Poté byl vyloučen Voženílek, hosté ale výhodu nevyužili. Ve 46. minutě přišlo další současné vyloučení. Havlůje navíc na trestnou lavici následoval Böhm. Ani jeden z týmů ale branku nevstřelil. Povedlo se to až Lvům, v čase 49:19 střílí první branku svého týmu František BAKRLÍK. V 52. minutě byl vyloučen Voženílek a hosté dostali další možnost skórovat. To se ale nestalo. Konec utkání už se odehrával v pomalejším tempu a domácí nikam nepospíchali. Na Kovaříka poslali ještě několik střel, žádná se ale do branky nedostala. I tak si Mostečtí Lvi odvezli vysokou porážku.