HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jablonec - Vrchlabí 2:5

Další cenné vítězství získal Stadion v Jablonci!

19.09.2018
Ke třetímu zápasu zajíždělo Vrchlabí na jablonecký led. Po odehraných dvou třetinách, kdy Stadion vstřelil celkem čtyři branky, ve třetí části Jablonec zabral a snížil již na 2:4. Hosté ale přidali pátou branku a z Jablonce si vezou důležité tři body.
3.kolo, středa 19.9.2018, 18:00
Jablonec
2:5
Jelínek (Hrstka) – Melovič, Mrkvička, Pavlů, Čechura, Abraham, Šuráň, Havelka – Švík, Tejko, Frk, Homolka, Babec, Tondr Lukáš, Gecko, Plíhal (C), Kotyza, Nevyhoštěný, Mulač, Maďar (A), Bříška (A)
Soukup (Abrahám) – Muška, Havránek, Vašíček (A), Bendík, Moník, Voženílek, Jirků (C), Kynčl – Matějček, Půlpán, Pšurný, Hozák, Procházka, Hidveghy, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Bláha.
Třetiny: 0:2, 0:2, 2:1  Branky a nahrávky: 46. Bříška, 47. Mulač (Maďar) – 12. Muška (Mrňa, Půlpán), 16. Procházka (Urban, Havránek), 22. Matějček (Vašíček), 31. Mrňa, 51. Urban (Muška, Pšurný). Rozhodčí: Ing. Smitka Jakub - Toman Jan, Bc. Janíček Michal. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 407. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 0:4, 1:4, 2:4, 2:5.

Hned ve druhé minutě se přes modrou čáru dostal Matějček, přihrával Muškovi, ale jeho střela šla mimo branku. Stadion Vlky od začátku zaskočil svou aktivitou. Ve 4. minutě byl vyloučen domácí Maďar. A hosté stříleli. Nejdříve to zkoušel Havránek, po něm i Bláha. Nakonec ale Jablonec vyloučení ustál bez obdržené branky. V 9. minutě se role vyměnily a vyloučeným se stal vrchlabský hráč. Domácí se dostal do velké šance, ale Soukup vychytal Mrkvičku. Následovala tyč z hole Plíhala. Nakonec ale puk skončil v brance jabloneckých Vlků. V čase 11:02 otevřel skóre utkání Jakub MUŠKA, který jen nahazoval. Jelínek ale přes dobře bránící hráče puk neviděl. Ve 14. minutě to na Jelínka nadvakrát zkoušel Hozák. V čase 15:02 už to bylo 2:0 pro vrchlabským tým. Jelínka překonal Michal PROCHÁZKA střelou pod betony. Ve 20. minutě přišlo ještě vyloučení na domácí straně.

Druhou část začali opět lépe hosté. V čase 21:33 vstřelil už třetí branku HC Stadionu Štěpán MATĚJČEK, který čekal před brankou. Ve 25. minutě vyslal střelu na Soukupa Procházka, ale vrchlabský brankář použil svou lapačku. Babec se do šance dostal ve 29. minutě, kdy nedokázal Soukupa překonat střelou nad beton. Na 4:0 z vrchlabského pohledu zvyšoval v čase 30:21 Pavel MRŇA. Jeho akce začala v rohu útočného pásma, kdy sebral puk jabloneckému hráči. Mrňa ji dotáhl do zdárného konce a vypadalo to, že Stadion má vítězství v kapse. Ve 32. minutě byl vyloučen hostující Jirků. Jabloneckým se ale přesilovka vůbec nevyvedla a nedokázali se dostat do útočného pásma. Ve 36. minutě byl znovu v akci Mrňa, tentokrát ale nebyl úspěšný ani při dorážce. Na druhé straně zaskočil Soukupa Nevyhoštěný, ale jeho střela minula branku hostů. Ve38. minutě byl vyloučen Abraham, Jablonec se ale ubránil.

Do třetí třetiny nastoupil místo Jelínka do branky Hrstka. Hned se do akce pustili domácí, ale poslali puk pouze za Soukupa. Ve 44. minutě se zaskvěl Soukup, když svými betony přerušil akci Bříšky. Hned se do protiakce hnal Hozák, ale také Hrstka svou branku ubránil. Následovalo současné vyloučení Vlků i Stadionu. Při hře 4 na 4 se znovu zapotil Soukup proti střele Maďara. V čase 45:28 byl poprvé v letošní sezoně překonán vrchlabský gólman. Kamil BŘÍŠKA sjel před branku ze středního pásma a nemýlil se. O minutu později přidal za Vlky další gól Jakub MULAČ a rázem Vrchlabí vedlo jen o dvě branky. V 50. minutě byl vyloučen za nesportovní chování Čechura na 10 minut. Na trestnou lavici ho následoval Mulač a zároveň i vrchlabský Procházka si šel odpočinout. Bendík při hře 4 na 4 prověřil Hrstku. Poté přišla další vyloučení na jablonecké straně. Toho hosté využívají a v čase 50:52 střílí branku Patrik URBAN, který tečoval ránu Pšurného. Další osobní trest přišel pro jablonecké hned po obdrženém gólu. V 54. minutě zahrozili Vlci, kombinace Nevyhoštěného s Mrkvičkou ale branku nepřinesla. Poté byl vyloučen Bláha a domácí měli šanci ještě změnit skóre. Snížit mohl Bříška, ale trefil se pouze vedle branky. Dvě minuty před koncem byl vyloučen Havelka. Vlci se sice bránili dobře, i tak se ale k puku dostal Pšurný, jehož střelu vykryl Hrstka betonem. Vyloučení vrchlabského Mrni už na skóre nic nezměnilo a Vrchlabí, tak odjelo s výhrou 5:2 a s cennými třemi body do tabulky.

V. Baďouček:
V začátku utkání jsme se chvíli vyrovnávali s přechodem na jablonecké úzké kluziště a domácí byli mírně aktivnější. V polovině první třetiny jsme ustáli nebezpečnou přesilovku domácích a poté jsme začali být lepším týmem z čehož pramenily naše dvě branky. Také nástup do druhé třetiny se nám podařil a navýšili jsme vedení na 3:0. Po brance na 4:0 soupeř zvýšil agresivitu a zbytek utkání byl poznamenán častým vylučováním a nervózními reakcemi ze strany domácích hráčů. Ve třetí třetině jsme soupeři zbytečně darovali chvilkovou naději, když jsme během minuty dvakrát inkasovali, poté jsme ale hru zkonsolidovali a po páté brance jsme zbytek utkání dohráli s přehledem.