HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kolín 4:0

Další body do tabulky zůstávájí doma

13.10.2018
Vendula Sahánková
Dnešní zápas byl s jasnou domácí převahou. Dnes mohli fanoušci vidět zajímavou hru, plnou vyloučení a napínavých momentů, které vyvrcholili vyloučením na obou stranách pro hrubost. Ale body zůstávají na domácí půdě a tak zůstává Vrchlabí dále na prvním místě v tabulce.
9.kolo, sobota 13.10.2018, 18:00
4:0
Kolín
Abrahám, Soukup – Muška, Havránek, Vašíček, Bendík, Moník, Jirků, Kynčl – Matějček, Půlpán T., Pšurný, Hozák, Půlpán A., Procházka, Hidveghy, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Bláha, Moník
Martínek, Sejpal – Havelka, Jurnečka, Pýcha, Březina, Hanzl, Barták, Mlčoch – Mandrik, Kozák, Zumr, Němec, Semirád, Malý, Martínek, Kadlec, Netušil, Šafránek, Pilný
Třetiny: 2:0, 2:0, 0:0  Branky a nahrávky: 4. Vašíček 13. Mrňa (T. Půlpán, Kastner) 26. A.Půlpán (Urban, Jirků), 39. Hidveghy (Urban, Vašíček). Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 977. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0.

Ve Vrchlabí se hrál šlágr 9.kola, kam zavítal Kolín. Šlo o souboj prvního s druhým, které dělil v tabulce pouze bod a tak bylo o náboj postaráno. Lépe vstoupili do zápasu hokejisté Stadionu, kteří dokázali využít hned první přesilovku. Postaral se o to Jiří VAŠÍČEK, který využil nepřesné rozehrávky brankáře hostí a poslal Vrchlabí do vedení 1:0. Ve 13. minutě ho po velice krásné akci následoval Pavel MRŇA a střelou nad lapačku překonal brankáře Kolína podruhé. Šlo se tedy do kabin za stavu 2:0.

Druhou část začali lépe hokejisté Kolína a měli několik šancí, ale žádná nebyla dostatečně nebezpečná, aby vyzrála na bezchybně chytajícího Jakuba Soukupa v brance Stadionu. Po hezké akci ve středním a později útočném pásmu se dostal Aleš PŮLPÁN do předbrankového prostoru a nedal šanci kolínskému brankáři. Ve 26. minutě tak bylo skóre 3:0. Následovala nebezpečná přesilovka domácích, kteří mačkali hosty ve třetině, ale nic z toho nebylo. Ujala se až dorážka Patrika HIDVEGHYHO, který zároveň svou první brankou v sezóně poslal Vrchlabí do pohodového vedení 4:0, před vstupem do poslední třetiny.

Třetí třetina byla ve znamení hry ve středním pásmu. Na obou stranách bylo šancí jako šafránu. Nejzajímavější situací třetího dějství tak byl střet mezi Vašíčkem a Němcem, který se ale podařilo rozhodčím uklidnit a zápas se tak mohl v klidu dohrát. Jakub Soukup tak opět vychytal Kolín, připsal si 3. nulu v této sezóně.