HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Dvůr Králové 4:3

Další 3 body si ponechalo Vrchlabí doma

31.10.2018
Vendula Sahánková
Dnešní zápas byl jako na houpačce. Chvíli se dařilo hostům, chvíli domácím, ti ale uhájili vítězství 4:3 díky brankám Mušky, Procházky, Mrni a Tomáše Půlpána. Vrchlabí si tak připisuje do tabulky další tři body a zůstává na prvním místě s 28 body.
14.kolo, středa 31.10.2018, 18:00
4:3
Dvůr Králové
Soukup (Abrahám) – Muška, Moník J., Voženílek, Jirků (C), Kynčl, Bučko – Matějček, Půlpán T., Pšurný, Hozák, Půlpán A., Procházka, Hidveghy, Mrňa, Kastner, Chalupa, Bláha (A), Moník F.
Konvisser (Čáp) – Vitebský, Starosta, Matějíček (C), Tondr, Petira, Faltys, Karlík – Hoskovec, Řepík, Dušek, Zmítko, Řezníček, Luštinec (A), Havlas, Fořt (A), Ježek, Valašek
Třetiny: 0:1, 2:1, 2:1  Branky a nahrávky: 35. Muška (Matějček), 36. Procházka (Půlpán A., Kastner), 56. Mrňa (Půlpán A., Pšurný), 58. Půlpán T. (Půlpán A.) – 2. Valašek (Karlík), 37. Valašek (Luštinec, Havlas), 45. Luštinec (Valašek, Matějíček) Rozhodčí: Pilný Luděk – Laczko Michal, Řezníček Honza . Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1042. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3.

Zápas proti HC RODOS Dvůr Králové začal velmi rychlým vyloučením na vrchlabské straně. Na trestnou lavici zamířil Lukáš Kastner. A po necelé minutě využívá přesilové hry Milan VALÁŠEK , když využil odraženého puku od mantinelu, který tam poslal Lukáš Karlík. Puk poté putoval od jedné strany k druhé, hosté byli od počátku aktivnější. První vyloučení pro hostující tým přišlo v šesté minutě, na trestnou lavici zamířil Vojtěch Havlas za sekání. O minutu později byla Pavlu Mrňovi seknuta hokejka, ale rozhodčí faul neodpískal. Třetím vyloučeným v zápasu se stal Jakub Kynčl za hákování. V polovině první třetiny se dostal k puku Jakub Luštinec, jeho střela Soukupovi vypadla, ale k dorážce již nedošlo. Ve 13. minutě zůstal Muška ležet v rohu hřiště, rozhodčí se radili, ale nakonec žádný trest nepadl. O dvě minuty později padl trest pro královedvorského Vitebského za nedovolené bránění. Domácí celek se snažil proti dvorskému celku vyvinout co nejvyšší tlak, ale bez většího úspěchu. Největší šance domácích přišla minutu před koncem, kdy se Matějčkova střela odrazila od tyčky před absolutně volného Chalupu, který puk bohužel do branky nedokázal dorazit. První třetina tak skončila s jediným gólem a to dvorského Milana Valáška.

Hned od začátku druhé třetiny se domácí celek vydal za vyrovnáním. Ale hosté se nenechali rozhodit a snažili se držet vrchlabský celek co nejdále od své branky. Ve dvacáté páté minutě se Kastnerova formace dostala skrz dvorskou obranu, ale Konvisser jejich pokusy o prostřelení pokryl. Vzápětí přišla obrovská šance Aleše Půlpána, ale dvorský gólman si mezeru mezi betony pohlídal a puk bez problémů schoval. Vzápětí přišlo první vyloučení druhé třetiny a to pro dvorského Matějíčka za hrubost. Puk poté létal ze strany na stranu, ale k větší šanci se dostal Procházka až ve 29. minutě, bohužel bez povedené dorážky. Vzápětí proti Soukupovi vystřelil z pravého kruhu Hoskovec, ale vrchlabský brankář neomylně puk zachytil. V polovině druhé třetiny usedl na trestnou lavici vrchlabský Muška za držení. Sotva se hra po jeho naskočení rozjela, už bylo pískáno další vyloučení, opět na trestnou lavici zamíril Vitebský, tentokrát za podrážení. A jakoby se domácí celek nadechl čerstvého vzduchu, tak Jakub MUŠKA prudce vypálil od modré čáry a prostřelil Konvissera za asistence Štěpána Matějčka. O minutu a 26 vteřin později se k Muškově úspěchu přidal Michal PROCHÁZKA a na druhý pokus umístil puk za záda dvorského brankáře. Hostům se ale tento postup nelíbil a tak dali o půl minuty později domácím vědět, že s nimi musí stále počítat. Milan VALÁŠEK dorazil puk, který Soukup vyrazil po střele Luštince. Skóre se tak vyrovnalo na 2:2. Třetím vyloučeným ve druhé třetině byl Matějíček za držení a hosté tak dohrávali druhou třetinu v oslabení.

Na začátku třetí třetiny se proti Konvisserovi rozjel Tomáš Půlpán, ale nevyzrál na něj. Vzápětí se proti dvorskému gólmanovi rozjel Mrňa, ale bohužel jeho pokus zamířil těsně vedle branky. Kastner se rozjel k další střele, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě. Ve 44. minutě je vyloučen Jakub Moník za podrážení. V dalším okamžiku začal rozhodčí signalizovat další vyloučení, ale Mrňa zachoval ducha fair play a prohlásil, že si šlápl na puk. Půl minuty před koncem přesilové hry se puku ujal Milan Valašek s Jiřím Matějíčkem a společnými silami ve velice rychlé akci puk dostali až na hokejku Jakuba LUŠTINCE, který jej dostal za Soukupova záda a RODOS se tak dostal do vedení zápasu. Ve 47. minutě následovalo vyloučení dvorského Faltyse, který odjel na trestnou lavic na 2+10min za hákování a nesportovní chování. Ač v oslabení, tak to nedal tým hostí znát a hráči se pouštěli do jedné akce za druhou – nejprve ujel Luštinec, vzápětí dva jeho spoluhráči a vrchlabský gólman si připsal lehký zákrok. Pět a půl minuty před koncem zápasu měli hosté obrovskou šanci k přidání čtvrté branky, ale Soukup své fanoušky a tým nezklamal a puk chytil. Vzápětí se puku ujal domácí útok, ale samotný obrat se jim tolik nepodařil, přesto nepovedená střela Pavla MRNI doklouzala za Konvisserova záda a vrchlabští tak dorovnali stav zápasu. O necelé dvě minuty později využilo akce dva na jednoho bratrské duo Půlpánů, kdy Aleš Půlpán mistrně přihrál svému bratrovi Tomášovi PŮLPÁNOVI a ten poslal HC Stadion do vedení. Další branku se snažil přidat ještě Pavel Mrňa, ale zamířil těsně nad branku. Minutu a 21 vteřin před koncem byl vyloučen vrchlabský Matějček za sekání a RODOS si vzal oddechový čas, kde se rozhodli, že zkusí hru bez brankáře. Soukup ještě na poslední chvíli zasáhl a vyrazil puk do rohu. Zápas tak skončil výhrou domácího celku 4:3 po velice nervy drásajícím derby, ale body zůstaly na domácí půdě.