HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Nymburk 4:5

Body z Krkonoš putují do Polabí

21.11.2018
Vendula Sahánková
Dnešní zápas se nesl ve znamení rychlého střídání akcí na obou stranách. HC Stadion se na poslední chvíli vzpamatoval a snažil se vyrovnat skóre, ale bohužel již zbylo málo času. Hosté mohou poděkovat především gólmanovi, který předvedl několik vyjímečných zákroku.
19.kolo, středa 21.11.2018, 18:00
4:5
Nymburk
Soukup (Abrahám) – Muška, Vašíček (A), Bendík (A), Moník, Voženílek M., Jirků (C), Bučko – Matějček, Půlpán T., Pšurný, Hozák, Půlpán A., Procházka, Hidveghy, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Bláha
Krofta (Sup) – Kříž (A), Tržický, Mašek, Rittig, Knesl, Jirásek – Stehlík, Bičiště (A), Josefus (C), Král, Bouřil, Kuzďas, Arnošt, Voženílek D., Kolouch, Smejkal
Třetiny: 1:2, 0:1, 3:2  Branky a nahrávky: 9. Půlpán A. (Jirků), 55. Procházka (Urban, Půlpán A.), 55. Procházka (Mrňa, Bučko), 60. Urban (Kastner, Jirků) – 19. Smejkal (Kolouch, Knesl), 20. Arnošt (TS), 37. Stehlík (Arnošt, Josefus), 44. Kolouch (Bičiště, Smejkal), 52. Stehlík (TS). Rozhodčí: Veinfurter Libor – Řezníček Honza, Axman Michal. Vyloučení: 2:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 718. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3, 1:4, 1:5, 2:5, 3:5, 4:5.

Domácí celek ihned na začátku nasadil vysoké tempo hry a pustil se do jedné útočné akce za druhou. Nejprve Matějček našel před brankou Chalupu, ten neproměnil jen díky skvělému zásahu nymburského Krofty. Vzápětí dostal puk na levou tyč Vašíček, ale přihrávka mu šla na brusle a tak nezakončil. Vrchlabští sice přepustili puk nymburským, ale nepustili je ven z pásma. Na konci páté minuty se k individuální akci prohrál Matějček, ale puk za nymburského gólmana nedostal. V polovině sedmé minuty přišlo první vyloučení zápasu – na trestnou lavici zamířil vrchlabský Hidveghy za hákování. Vzápětí přišla obrovská šance pro domácí, ale Chalupa netrefil prázdnou branku. HC Stadion stupňoval tlak na hostující celek, až na konci deváté minuty přihrál Tomáš Jirků Aleši PŮLPÁNOVI a ten zakončil za Kroftova záda. V polovině dvanácté minuty přišlo první vyloučení pro nymburský tým – David Voženílek byl poslán na trestnou lavici za sekání. Domácí útočníci rychle střídali jednu akci za druhou, ale Krofta byl nekompromisní a puk za svá záda nepustil. Na začátku devatenácté minuty se k puku dostal nymburský útok, Daniel Kolouch s Alešem Kneslem rozehráli hru, nahráli Janu SMEJKALOVI a ten zakončil za Soukupova záda. Tím nymburští vyrovnali skóre. O necelou minutu později rozhodčí nařídil trestné střílení pro nymburské, které Daniel ARNOŠT proměnil v branku a hosté tak vedli 2:1. Těsně před koncem třetiny rozhodčí odpískal vyloučení, ale hostující hráč se omluvil a trest tak byl zrušen.

Hned na začátku druhé třetiny se domácí útočníci rozjeli proti Kroftovi, první šanci měl Matějček, ale trefil pouze boční síť. Následovalo vyloučení na nymburské straně, kde na trestnou lavici zamířil Jirásek za podrážení. Domácí přitvrdili hru a začali na hosty tlačit, ale ti se dokázali osvobodit a v klidu přečkat oslabení. Soukup si pohlídal střelu od Bičištěho, která mu šla na tyčku. Vzápětí se k puku dostal Hozák, nahrál Chalupovi, ale ten nedokázal nahraný puk přesně trefit. Ve 26. minutě je pískáno další vyloučení, tentokrát na nymburské straně a na trestnou lavici zamířil Knesl za nedovolené bránění. Proti Kroftovi vyjel Kastner, jeho střela ale nymburskému brankáři vypadla, bohužel na blízku nebyl nikdo na dorážku. Ve 33. minutě se ani nadvakrát nepodařilo Mrňovi překonat nymburského gólmana, který skvěle svůj tým podržel. O několik minut později se dostal nymburský tým do dvoubrankového vedení a to díky Janu STEHLÍKOVI, kterému asistovali Daniel Arnošt a Petr Josefus. Těsně před koncem třetiny se hostující tým dostal znovu do oslabení, když na trestnou lavici zamířil Ondřej Kříž za podrážení.

Třetí třetina začala přesilovou hrou domácího týmu, ale bez úspěšného útoku. Na konci 42. minuty zamířil na trestnou lavici Matějček za podrážení. I přes oslabení se domácí nevzdali naděje a snažili se pokořit nymburského brankáře, ten se ale nedal a puk si za záda nepustil. Ve 44. minutě využili přesilové hry hosté a puk za Soukupova záda dostal Daniel KOLOUCH s asistencí Karla Bičiště a Jana Smejkala. Během pár minut proběhla dvě vyloučení na straně hostů a to Jirásek za nedovolené bránění a Krofta za posunutí branky, trest za něj odpykal Stehlík. Během přesilové hry domácích nepřišlo moc šancí na změnu skóre, nymburský brankář byl takřka neomylný. Na začátku 52. minuty bylo odpískáno druhé trestné střílení pro hostující tým a střelu neomylně za Soukupova záda umístil Jan STEHLÍK. Nymburk se tak necelých 9 minut před koncem zápasu dostal do čtyřbrankového vedení. Hosté si tak v poklidu rozehráli hru a nenechávali domácím moc šancí, jak se dostat k puku. Ale jako by se něco stalo mávnutím kouzelného proutku, v 55. minutě se vrchlabští hráči probudili a během jedné minuty nymburským nasázeli dvě branky. Nejprve se za Kroftova záda trefil Michal PROCHÁZKA s asistencí Patrika Urbana a Aleše Půlpána, a vzápětí si svůj čin zopakoval, tentokrát s asistencí Pavla Mrni a Martina Bučka. Hosté si na základě této situace vyžádali oddechový čas. Ten jim ale příliš nepomohl a vzápětí se na trestnou lavici usadil nymburský Arnošt za hákování. Nastala tak další možnost pro domácí na dorovnání stavu, což se jim ale v přesilové hře nepovedlo. V posledních dvou minutách hry to zkusil domácí celek bez Soukupa v brance. Mrňa se rozjel proti Kroftovi, ale ten byl připraven a střelu chytil. Minutu a osm vteřin před koncem zápasu byl vyloučen nymburský Knesl za hrubost. Domácí pohotově využili situace a 39 vteřin před koncem vsítil puk za Kroftova záda Patrik URBAN s asistencí Lukáše Kastnera a Tomáše Jirků. Bohužel již domácí tým nevyrovnal skóre do konce zápasu a tři body za vítězství tak putují do Nymburka.