HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Sokolov - Vrchlabí 4:1

Baník vyhrál první zápas finálové série

24.03.2019
K prvnímu zápasu zajížděl HC Stadion k Baníku Sokolov. Těžký soupeř o sobě dal vědět již ve třetí minutě zápasu. Vrchlabí ale dokázalo srovnat krok a vyrovnat. Potom už ale padaly góly pouze do hostující sítě a Sokolov nakonec slaví vítězství 4:1.
F1, neděle 24.3.2019, 17:30
Sokolov
4:1
Závorka (Fečo) – Vodička, Pajk, Tomeček, Kadeřávek, Michálek, Přindiš (A), Šik (A) – Kovařík, Kuběna, Vracovský, Čejka, Čurda, Stříbrný, Trapl, Hruška, Bečvář, Švec, Vrána, Zadražil, Rohan (C). Trenér: Karel Mlejnek
Soukup (Abrahám) – Vágner, Muška, Havránek, Vašíček (A), Bendík (A), Voženílek, Jirků (C) – Matějček, T. Půlpán, Pšurný, Hozák, A. Půlpán, Berger, Urban, Bednář, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha. Trenér: Václav Baďouček
Třetiny: 2:1, 0:0, 2:0  Branky a nahrávky: 3. Čejka (Michálek), 19. Hruška (Zadražil, Přindiš), 56. Hruška (TS), 60. Vrána (Vracovský, Šik) – 9. Berger (Urban, Vágner). Rozhodčí: Hlinka, Místecký – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1532. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1.

První část začalo aktivněji Vrchlabí. Matějček ani Pilař ale na Zázvorku nevyzráli. V čase 2:13 vstřelil první branku zápasu Michael ČEJKA a zařídil tak vedení Sokolova. Ve 4. minutě byl vyloučen vrchlabský Pilař za příliš mnoho hráčů na ledě. Baník se ale nedostal do žádné akce díky dobré hostující obraně. Soukup musel zasahovat proti střele Čurdy. V 9. minutě byl vyloučen také sokolovský hráč. Toho využil v čase 8:59 vrchlabský Jan BERGER a zápas začínal od začátku. Také Baník byl vyloučen za příliš mnoho hráčů. Ve 12. minutě se přidal na trestnou lavici další domácí hráč a Vrchlabí mělo několik vteřin přesilovku 5 na 3. Sokolov se dobře bránil a navíc přišlo vyloučení vrchlabského hráče. V 17. minutě poslal ostrou střelu Jirků, Závorka využil svůj beton. Také Soukup si několikrát zachytal. V 19. minutě byl vyloučn vrchlabský Matějček. A také Sokolov využil přesilovou hru - v čase 18:39 si bere zpět vedení zásluhou Davida HRUŠKY.

Druhá část začala vyloučením sokolovského Kovaříka. Soukup ale musel několikrát zasahovat proti střelám domácích. Hruška ani Vracovský puk za jeho záda nedostali. Ve 28. minutě byl vyloučen domácí kapitán Rohan. Stadion se sice usadil v útočném pásmu, ale nevymyslel žádnou akci. Navíc byl ve 32. minutě vyloučen vrchlabský Hozák. Brzy ho ale následoval znovu Rohan. Hra 4 na 4 přinesla akce na obou stranách, žádná ale neskončila gólem. Další vyloučení na sebe nenechalo dlouho čekat, tentokrát bylo na vrchlabské straně. Rohanovy dorážky skončily pouze na Soukupovi.

Baník byl od začátku třetí třetiny aktivnější. Kuběna ani Vracovský ale Soukupa nepřemohli. Ve 43. minutě byl vyloučen vrchlabský Muška. Bednář byl poté zastaven na útočné modré. Zadražilova střela těsně minula branku Vrchlabí. Závorka měl také plné lapačky práce. Bergerova střela nebyla nebezpečná. Po několika střelách na Zázvorku došlo k menší výměně názorů mezi hráči. V 51. minutě byl vyloučen domácí Kuběna. Stadion ale sehrál oslabení velmi dobře. Stříbrný poté ujel na Soukupa, na kterého ale nevyzrál. V 56. minutě přišlo trestné střílení pro Sokolov po faulu před vrchabskou brankou. Kastnerova chyba bylo potrestána v čase 55:55, kdy trestné střílení proměnil faulovaný David HRUŠKA. Sokolov tak vedl už o dvě branky. Hosté si poté vzali oddechový čas a nakonec pokračovali ve hře bez brankáře Soukupa. Toho v čase 59:15 využil Jakub VRÁNA a potvrdil tak výhru svého týmu. Několik vteřin před koncem byli ještě vyloučeni Čurda a Chalupa.