HC Stadion Vrchlabí – Výhra v prodloužení nám uchovala naději na čtvrté místo
A Team

Výhra v prodloužení nám uchovala naději na čtvrté místo

07.01.2016
Jan Přikryl

Na Tři krále bylo na programu pětadvacáté kolo západní skupiny druhé hokejové ligy. V tomto kole byl na programu šlágr kola. První Kozli z Kolína přivítali na svém ledě druhé Kohouty z Tábora. O překvapení v tomto kole se nejvíce postarali hokejisté Trutnova a Jindřichova Hradce. Prvně jmenovaný celek dokázal vyhrát v Písku a Vajgar dokázal doma o body obrat třetí Klatovy. Gólové hody viděli diváci, kteří zavítali do Klášterce, který hostil Medvědy z Děčína.

Řisuty v Kotlině neskórovaly, Čeněk Novák oslavil čisté konto

Jako první v novém kalendářním roce do zápasového tempa na led vyjeli hráči Havlíčkova Brodu a Řisut. V Kotlině totiž nedělní utkání začínalo už o půl čtvrté odpoledne a lépe tento netradiční čas svědčil domácím Bruslařům. Časomíra odkrojila jen dvě minuty a devět sekund, když zkušený obránce Duben připravil vedoucí gól Lukáši Endálovi a na led v tu dobu létali plyšáci v rámci dohodnuté akce. Na další gól se čekalo do poloviny utkání, kdy se opět prosadil urostlý Lukáš Endál, a když ve třetí části Jevgenij Kondratěv upravil na 3:0, nebylo co řešit. Brodský gólman Čeněk Novák oslavil po dobrém výkonu čisté konto.

BK Havlíčkův Brod – HC Řisuty 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Endál (Duben), 30. Endál (Třetina, Kondratěv), 48. Kondratěv (Chlubna, Vala).

Martin Hadrava vystřelil Pelhřimovu výhru šestadvacet sekund před koncem

Duel Pelhřimova s Bílinou gradoval až v samotném závěru. Do té doby toho diváci na pelhřimovském zimním stadionu příliš záživného neviděli, do 55. minuty totiž padly jen dvě branky. Jako první udeřili hosté, když je ve 23. minutě poslal do vedení Tomáš Kolíček. Domácí kontrovali až zkraje třetí části, když Adam Vylíčil vyrovnal. Pak o sobě dal poprvé vědět Martin Hadrava, když nejprve trefil tyč a poté v 55. minutě poslal Lední Medvědy do vedení 2:1. Jenže Draci se nevzdali a v 59. minutě Zdeněk Petráš vyrovnal. To už se zdálo, že duel půjde do prodloužení, jenže šestadvacet sekund před koncem řádné hrací doby muž zápasu Martin Hadrava vystřelil domácím výhru 3:2.

HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC Draci Bílina 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 42. Vylíčil (Kubát), 55. Martin Hadrava (Kubát, Kasalý Dominik), 60. Martin Hadrava – 23. Kolíček (Fučík, Zdeněk), 59. Petráš.

Šlágr prvního s druhým zvládli lépe kolínští Kozlové

Pěkná návštěva téměř dvanácti stovek diváků se sešla na kolínském stadionu, kde domácí vedoucí tým tabulky hostil druhý Tábor. A očekávala se bitva, v níž aktéři měli nabídnout to nejlepší, co západní skupina vůbec nabídnout může. A to se potvrdilo. Hrál se totiž vyrovnaný zápas, což se dalo očekávat. Domácí tvrz však nakonec přece jenom uhájili domácí Kozlové, kteří tak dali zapomenout na porážku z derby v Nymburce. Skóre se poprvé měnilo po necelých devíti minutách hry, kdy se prosadil ostřílený bek Tomáš Pácal. Ve druhé části sice táborský Březina vyrovnal, ale prakticky vzápětí Kolín opět vedl gólem Dominika Zumra. Tato trefa se nakonec ukázala jako vítězná a ve šlágru se tak radovali první Středočeši.

SC Kolín – Hockey Club Tábor 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Pácal (Semirád, Hanzl), 27. Zumr (Skokan, Jankovský) – 26. Březina (Zayml, Blažek).

Kobra Praha čtyřmi góly ve třetí části rozhodla v Sokolově o výhře

Dvě třetiny vydrželi hráči patnáctého Baníku Sokolov bojovat o šanci na nějaký ten bod z duelu proti pražské Kobře. V první části diváci sledovali bláznivou desetiminutovku, v níž nejprve Kobra vedla, poté Baník dvěma góly stav otočil a Hanták srovnal. Na další gólové radosti se čekalo až do třetí třetiny, která vyšla Pražanům náramně. Čtyři puky v sokolovské síti toho budiž jasným důkazem. Rozdíl devíti příček mezi oběma celky v tabulce se tak prokázal a hosté se tak do hlavního města vraceli dobře naladěni.

HC Baník Sokolov – HC Kobra Praha 3:6 (2:2, 0:0, 1:4)
Branky a nahrávky: 6. Říha, 9. Tvrdek (Říha, Kukla), 59. Kukla (Jirušek, Gombár) – 3. Škop, 11. Hanták (Jedlička, Škop), 45. Antončík (Šteiner), 52. Vacek (Škop), 54. Škop, 60. Škop (Slanina, Hlinka).

Klatovy nečekaně ztratily bod v Jindřichově Hradci

Bylo by překvapením, kdyby Vajgar letos opustil poslední pozici v tabulce. Proti silnému týmu ze západu Čech se ale Jindřichohradečtí vytáhli. Dvoubrankové manko v poslední třetině vymazali Brabec s Bártou a místo cesty domů s povinnými třemi body museli Klatovští bojovat o druhý bod v samostatných nájezdech. Ten si nakonec odvážejí.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec – SHC Klatovy 4:5sn (1:2, 1:2, 2:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Košťál, 36. Bárta (Kadlec), 51. Brabec (Tržil, Šesták), 59. Bárta – 13. Tulačka (Marcel, Špaček), 17. Tulačka (Andrašovský, Špaček), 27. Beran, 31. Leština (Michel, Andrašovský), rozh. náj. Pacanda.

Drakům patřila v Písku poslední třetina

Velmi důležitý souboj o stále více se blížící play off svedl domácí Písek s Draky z Trutnova. Ti měli v úvodu utkání štěstí, ale první periodu nakonec trochu překvapivě vyhráli. Trpělivá hra Písku přinesla své ovoce okolo poloviny utkání. Procházka s Urbancem zařídili obrat. Poslední část hry ovšem domácí nezvládli. Nic nezměnila ani Sýbkova střela do tyče, která mohla znamenat srovnání.

IHC Písek – HC BAK Trutnov 2:4 (0:1, 2:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 27. Procházka (Jirků), 31. Urbanec (Ciboch) – 17. Kastner, 47. Kastner (A.), 53. Píša, 60. Půlpán A.

Přestřelku v Podkrušnohoří ovládl Děčín

Druhá liga občas nabídne gólové hody. Z patnácti branek se mohli v tomto kole těšit v Klášterci, ačkoli se z vítězství nakonec radovali Medvědi z Děčína. Ti měli více ze hry už od první minuty, kdy se prosadil Volráb. Tentýž hráč přidal ještě v první třetině svůj druhý gól, a když se k němu přidali tři další spoluhráči s jedním zásahem, vedli hosté po dvaceti minutách už 5:2. Hosté do konce utkání nedovolili Klášterci přiblížit se na těsnější než dvoubrankový rozdíl.

HC Klášterec nad Ohří – HC Děčín 6:9 (2:5, 2:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 6. Koblitz, 13. Vrtek (Kuncl, Charousek), 31. Vrtek (Lehnert, Deveri), 39. Lehnert (Vrtek), 57. Deveri (Huňady, Koblitz), 59. Mála (Kuncl) – 1. Volráb (Vacek), 5. Vacek (Molnár), 8. Volráb (Molnár, Hašek), 9. Faigl, 17. Hašek (Zika), 25. Drnec (Zika, Vaněk), 44. Zika (Vaněk, Oliverius), 51. Vaněk (Hašek), 59. Faigl.

Vlci opět nezaváhali, rozstříleli Nymburk

Vlci zažívají výborné časy a v tabulce se posunuli už na čtvrtou pozici. Tu proti Nymburku jasně potvrdili. Jejich vítězství se zrodilo už v prvních dvou třetinách. Náskok zajistili zejména Bříška s Frkem. Hosté se dočkali čestného úspěchu až dvě minuty před koncem díky důrazu Stehlíka.

HC Vlci Jablonec nad Nisou – NED Hockey Nymburk 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Šulc (Bříška), 5. Bříška, 8. Frk (Mulač), 32. Frk (Pavlů), 39. Bříška (Abrahám, Tondr L.), 46. Peřina (Pavlů) – 58. Stehlík (Kříž).