HC Stadion Vrchlabí – Ve Vrchlabí je daleko těžší letní příprava než v Havířově, tvrdí David Galvas
Rozhovory

Ve Vrchlabí je daleko těžší letní příprava než v Havířově, tvrdí David Galvas

29.05.2008
Ondřej Nejedlo

Po ukončení spolupráce s Libercem se muselo Vrchlabí poohlédnout po jiných kvalitních hráčích. Mezi nimi byl i zkušený třiatřicetiletý bek David Galvas.

David je rodákem z Opavy, kde si zahrál dva roky extraligu. Nejvyšší soutěž si později zahrál i dvě sezóny v Polsku a dvě na Slovensku. V sezóně 2006/07 se krátce mihl ve Vítkovicích. S loňskou sezónou není vůbec spokojen, načal ji v Havířově, ale za tři měsíce se stěhoval do Šumperka, kterému se 1. ligu nepodařilo udržet. Po sezóně si hledal David Galvas angažmá jinde, když se mu ozvalo Vrchlabí, dlouho neváhal. Chce pomoci týmu postoupit do play-off a v něm uspět. Další informace se dozvíte z následujících řádků.

Davide, vy za svoji poměrně bohatou kariéru míříte poprvé z Moravy do Čech. Co za tímto rozhodnutím stálo?
Manažer mi zavolal, že je nabídka z Vrchlabí. Nejdříve jsem to musel prokonzultovat s rodinou, která to akceptovala. Pak už nic nebránilo podpisu smlouvy.

Minulou sezónu jste začal hrát v dresu Havířova, posléze jste nastupoval za Šumperk. Jak byste tuto sezónu hodnotil? Asi nepříliš pozitivně, že?
Sezóna nebyla vůbec povedená. Cíl Havířova bylo postoupit do play-off, což se nakonec podařilo splnit, ale to já už v týmu nezažil, protože jsem byl v listopadu uvolněn na hostování do Šumperka. Šumperku se nedařilo a sestoupil.

Během své kariéry jste okusil i polskou nejvyšší soutěž, mohl byste ji porovnat s naší extraligou? Kde je největší rozdíl?
Myslím si, že největší rozdíl je v přístupu hráčů k tréninku. Bylo to tak při mém působení před šesti lety, jestli je to tak i nyní, to nevím. Úroveň tam není špatná, teď tam chodí hodně hráčů z naší 1. ligy. Co jsem slyšel, tak jsou vcelku spokojeni. Dle mého názoru je to tím, že tam trénuje hodně českých i slovenských trenérů.

Kterou štaci ze své kariéry byste hodnotil jako nejúspěšnější?
Rozhodně se mi nejlépe hrálo v Dukle Trenčín, proto bych ji hodnotil jako nejúspěšnější štaci.

Šel jste do Vrchlabí úplně do neznáma, nebo jste v týmu nějaké známé měl?
Osobně jsem tu znal pouze jednoho hráče. Bohužel Pavel Falta už v týmu nastupovat nebude, protože přestoupil do Nitry.

Jak probíhá příprava na sezónu?
Příprava je v plném proudu. Letní příprava je nejhorší období z celé sezóny (rezolutně). Pro mě je to velice těžké období. Když srovnám tu loňskou přípravu v Havířově s letošní ve Vrchlabí, tak ta letošní je o dost těžší.

Z toho plyne, že letní přípravu nemáte vůbec rád...
Máte naprostou pravdu, vážně nemám.

Co říkáte na kolektiv, který je v týmu Vrchlabí?
Kolektiv je tu dobrý. S většinou hráčů se znám jen tak od vidění, když proti sobě hrajeme, protože ty týmy se zase až tolik nemění.

Když se zaměříme na zázemí klubu, jak se vám líbí zdejší stadion?
Stadion je menší, útulný. Už v dresu Havířova či Šumperka se mi tady hrálo dobře, tak doufám, že tomu tak bude i nyní.

Na kterého soupeře se v 1. lize nejvíc těšíte?
Osobně se nejvíc těším na Havířov.

Jaké vidíte cíle Vrchlabí pro příští sezónu?
Cíl je jasný, dostat se do play-off. Dle mého názoru je druhý rok vždy těžší než ten první. Laťka je nastavená vysoko, protože vloni skončilo Vrchlabí na 4. místě. V play-off Vrchlabí vyřadilo velice silnou Jihlavu. Po postupu zde vládla velká euforie, letošní sezóna bude velmi těžká. Já však doufám, že odehrajeme sezónu stejně dobře, jako odehráli kluci tu minulou.