HC Stadion Vrchlabí – Rozlosování soutěže

Rozlosování soutěže

Daniela Udatná

Jiří Jakubec k rozlosování soutěže pro sezónu 2018/2019

V pátek 1.6.2018 proběhl tradiční předsezónní aktiv klubů II.ligy.
Pokusím se shrnout ty nejdůležitější informace, které na aktivu zazněly.
Podmínky pro střídavé starty a hostování včetně play-off a kvalifikace by měly zůstat shodné jako v loňské sezóně. To znamená, že do 15.12. je možné kádr posílit a podmínka 50% odehraných zápasů platí až pro kvalifikační boje. Ale vzhledem k nově navrženému hernímu modelu soutěže si musíme ještě upřesnit pro jaké boje se bude vztahovat podmínka 50% zápasů.

Začátek soutěže zůstal podobný jako v minulých sezónách - přesný datum pro letošní sezónu je 12.9.2018, kdy nás čeká zápas v Kolíně.

Dalším tématem byla možná neúčast HC Hodonín v příštím ročníku II.ligy, protože intenzivně jedná o nákupu licence pro WSM ligu od Kadaně. Zástupce Hodonína se tak ani nezúčastnil aktivu, takže ty námluvy vypadaly opravdu vážně. Nicméně prozatím HC Hodonín figuruje v rozlosování II. ligy.

Letos je na programu ČSLH celosvazová konference a náš klub bude jako jeden ze zástupců II.ligy přítomen.

Nejspíše jediným zásadním bodem, nad kterým se vždy velice dlouho a živě diskutuje, byl hrací model pro letošní sezónu.
Vycházelo se ze základní informace, že do soutěže podalo oficiální přihlášku 28 týmů, které mají nárok hrát tuto soutěž a které zaplatily startovné. Návrhy byly v podstatě 3. Identický jako vloni 3 skupiny - 11/10/7, dále 2 skupiny 16/12 a s posledním návrhem přišel zástupce Jablonce a to 4 skupiny po 7 účastnících. Po dlouhé debatě ten poslední navrhovaný model 4x7 našel suverénně největší podporu napříč zástupci všech klubů, i když i zde zůstali nespokojené kluby. A je to logické, jak již opakovaně uvádím II.liga je pro organizaci a nastavení herního modelu velice obtížně uchopitelná a vždy to znamená udělat řadu kompromisů.
Vnímáme tento model jako maximálně výhodný, protože zůstane zachován počet derby (4x TU a 4x DK) a přibudou i další soupeři - Kolín, Nymburk.
Navíc dojezdové vzdálenosti budou v celkovém výsledku kratší.

Celý tento model již schválil STK ČSLH, takže se bude hrát následovně:

V základní části se utkáme 4x s ostatními týmy ze skupiny Střed a 2x s týmy ve skupině Západ.
Do play off postoupí první 4 z každé skupiny.
1. část play off odehrajeme proti skupině Západ. Hrát se bude křížem - 1. proti 4. atd...
Ve 2. a 3. části se utkají týmy, které postoupí z první kola. Jejich pořadí bude určeno podle bodového zisku v základní části. Hrát se bude opět křížem - 1.x 4, 2.x 3. a následně 1.x 2.
Ve finále play off se potkají první celky ze skupin Západ x Střed a Východ x Jih, výherce finále postoupí do WSM ligy.

První tři části se odehrají na 3 vítězné zápasy, finále poté na 4 vítězné.

Složení skupin:

Západ:
HC Kobra Praha, HC Děčín, SHC Klatovy, HC Baník Sokolov, HC Řisuty, HC Draci Bílina, MOSTEČTÍ LVI

Jih:
HC Tábor, BK Havlíčkův Brod, IHC Písek, HC David servis České Budějovice, HC Lední Medvědi Pelhřimov, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2005

Střed:
HC Letci Letňany, SC Kolín, NED Hockey Nymburk, HC BAK Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové nad Labem, HC Stadion Vrchlabí, HC Vlci Jablonec

Východ:
SHK Hodonín, DRACI Šumperk, HC Bobři Valašské Meziříčí, HK Nový Jičín, HK Opava, HC TATRA Kopřivnice, HC Orli Orlová