HC Stadion Vrchlabí – Kontumace zápasu s Přerovem

Kontumace zápasu s Přerovem

Lucie Horčičková

Komise STK dnes rozhodla o kontumaci zápasu Přerov - Vrchlabí, který se odehrál v pondělí 5.10, ve prospěch našeho klubu. Původní výsledek 2:3 (SN) tedy neplatí a do tabulky bude započítáno vítěztví 0:5 a 3 body.
Důvodem kontumace je neoprávněný start hráče Přerova Ondřeje Kacetla.

Celá tato situace vznikla při přestupu O.Kacetla z Pardubic do Komety Brno. Klub Kometa Brno následně požádal Pardubice, které jsou držitelem jeho hráčských práv, o povolení hostování tohoto hráče do klubu HC Zubři Přerov. Dynamo Pardubice s hostováním souhlasilo, ale výslovně uvedlo podmínku, že hráč nesmí nastoupit v žádném zápase proti klubu HCS Vrchlabí.

Jiří Jakubec, sportovní manažer klubu:
My jsme o žádné takové podmínce neměli ani tušení, takže nás to velice překvapilo, když nám hned po zápase volali lidé z Pardubic a informovali nás o této skutečnosti. Je dobře, že jsme ten zápas vyhráli i na ledě a pro Přerov to znamená ztrátu pouze 1 bodu. Vždy je lepší, když se rozhoduje na ledě a ne u zeleného stolu.