HC Stadion Vrchlabí – Je škoda, že nemáme z toho zápasu alespoň bod, říká Adam Mikšovský
Rozhovory

Je škoda, že nemáme z toho zápasu alespoň bod, říká Adam Mikšovský

25.01.2009
Michal Raim

Vrchlabí má za sebou další nevydařené utkání, po porážce na nájezdy s Hradcem a debaklu s Chomutovem, neuspělo ani s lídrem tabulky z Ústí. Ihned po zápase jsem se zeptal, jak viděli zápas někteří hráči.

Zápasy mezi Vrchlabím a Ústí bývají velmi vyrovnané, ve třech případech rozhodl jediný gól. Jinak tomu nebylo ani v sobotním utkání, tam byl tentokrát tím šťastnějším brankář Ústí, Dušan Salfický. Ten zlikvidoval velkou spoustu šancí, bezesporu má velký podíl na výhře hostujícího celku, domácí hokejisté si na něm vylámali zuby. "Dnes prostě nešel dát gól, Salfický chytal výborně, předváděl, že je brankář velké kvality", konstatoval po zápase Petr Štrach, který byl vyhlášen nejlepším hráčem domácích. Sám Štrach měl velikou šanci při přesilovce 5:3, jenže netrefil bránu.

Vrchlábí nastoupilo značně oslabené o několik svých opor, a tak trenér udělal některé změny v sestavě, jednou znich bylo zařazení Adama Mikšovského do první řady. "Jsem rád, že jsem dostal šanci od trenéra", prohlásil nadějný mladý útočník, jenž měl v utkání několik šancí. "Bohužel jsem žádnou neproměnil, je škoda že nemáme z tohoto utkání alespoň bod." Zpytoval svědomí sám Mikšovský.

Na straně hostí bylo mnohem více radosti, už před zápasem bylo totiž jasné, že vyhrají základní hrací část, a tak neměli v zápase co ztratit. Přesto ve Vrchlabí Ústečtí vsázeli spíše na zabezpečenou obranu a rychlé brejky. "I přesto, že se hrálo hodně defenzivně, viděli diváci hodně rychlý hokej téměř na extraligové úrovni", mínil Jan Čaloun střelec jediné branky, který se prosadil na začátku třetí třetiny. "Dostal jsem přesnou přihrávku a nikým neatakován v pozici před brankářem jsem ho napodruhé překonal", okomentoval svoji trefu.

Vrchlabí, které bylo značně oslabené o několik zraněných, či virózou sklácených hráčů, už nemělo moc sil na vyrovnání a pokud se dostalo do šance, tak ji skvělý Salfický zlikvidoval. V tom to utkání byli oba brankáři velkou oporou, důkazem je i výsledné skóre. Dušan Salfický, který byl zcela po právu vyhlášen jako nejlepší hráč utkání ze strany hostí, si pochvaloval práci svého týmu v defenzivní části. "Dneska jsme hráli naplno, hráči byli důrazní před vlastní brankou, to nám však zase chybělo v útoku, ale nakonec jsme Štůralu dokázali překonat", opěvoval zkušený brankář obranu Lvů.