Posledních 30 článků

24.5.Trenér Řeháček v klubu HC Vrchlabí zůstáváVáclav Havlas ml.Včera v odpoledních hodinách se dohodl trenér Řeháček s vedením HC Vrchlabí na svém setrvání v krkonošském klubu. V nadcházející sezóně bude působit v realizačním týmu „A“-mužstva jako asistent hlavního trenéra Vladimíra Jeřábka.
24.5.Herní systém I. ligy v sezóně 2007/2008Václav Havlas ml.Na včerejším zasedání klubů I. ligy ve Velké Bíteši se zástupci prvoligových klubů dohodli na herním systému pro nadcházející sezónu. Jedná se o předběžný návrh, který byl schválen zástupci klubů – musí být ještě potvrzen Výkonným výborem ČSLH a APK LH.
5.6.Vrchlabí zná rozpis přípravných zápasů 2007/08Václav Havlas ml.Hokejisté Vrchlabí již dnes znají rozpis přípravných zápasů na nadcházející sezonu 2007/08. Vedle utkání s prvoligovými celky čeká tým například také zápas s extraligovým Libercem, jenž je na programu 30. srpna.
11.6.První liga má termínovou listinu, začínáme s BerounemLibor Kult, www.hokej.czS novým systémem začne nový ročník hokejové první ligy. Soutěže se bude účastnit šestnáct týmů, které budou rozděleny do dvou skupin. Základní část se bude hrát na 44 kol a hned v prvním utkání změří Vrchlabí síly s Berounem. Start první ligy je naplánován na 12. září.
14.6.Daniel Brynecký – posila do útokuVáclav Havlas ml.Útočníky HC Vrchlabí posílí v letošní sezóně Daniel Brynecký, který k nám přichází na roční hostování z Nového Jičína a s naším klubem uzavřel roční smlouvu.
29.6.Kompletní los první ligy pro sezonu 2007/08Aleš StrouhaNový ročník první hokejové ligy se již kvapem blíží a s tím je i spojený tradiční los nového ročníku. Aktuální rozlosování, ve kterém figuruje poprvé také HC Vrchlabí, si můžete prohlédnout uvnitř tohoto článku.
5.7.Další posilou do útoku bude Kamil TvrdekVáclav Havlas ml.Těsně před koncem letní přípravy rozšířil útočné řady hokejistů HC Vrchlabí Kamil Tvrdek, který k nám přichází na roční hostování z extraligového celku HC Energie Karlovy Vary. Čtyřiadvecetiletý útočník má na svém kontě 78 extraligových startů, v nichž stihl vstřelit dva góly.
5.7.Novinky v DD Elektromont AréněVáclav Havlas ml.Před nadcházející prvoligovou sezónou bylo třeba udělat několik úprav v Elektromont Aréně, nejedná se ovšem o žádné radikální změny. Prakticky tou největší, kterou divák postřehne, jsou nově vybudované boxy pro brankové rozhodčí – jedna z prvoligových novinek. Tou další je nahrávání celého utkání pro případ jakéhokoliv incidentu na ledové ploše ale i mimo ni. Během léta proběhlo i několik méně viditelných úprav: nad hlavním vchodem byla dokončena střecha, proběhla oprava části vnitřního nátěru haly.
10.7.Pavel Falta další posilou HC VrchlabíKrkonošský deník, Pavel CajthamlTěsně před koncem letní přípravy získalo vedení nováčka první hokejové ligy další posily. Útočné řady týmu HC Vrchlabí rozšířil před pár dny třiadvacetiletý forward Kamil Tvrdek a do branky by se měl postavit zkušený Pavel Falta. Jihlavský odchovanec pomohl před lety Liberci k postupu do extraligy, už několik sezón dělá v klubu dvojku reprezentantovi Milanu Hniličkovi. „Dvaatřicetiletý gólman přichází do Vrchlabí na hostování,“ uvedl sportovní ředitel klubu Aleš Kmoníček.
23.7.Hokejisté začínají přípravu na leděVáclav Havlas ml.Zatímco zemi v posledních dnech zaplavuje vlna tropických veder, hokejisté Vrchlabí se navlečou do výstroje, obují brusle a vstoupí do klíčové fáze prvoligové přípravy před novou sezonou. Po třítýdenní dovolené se by se dnes na ledě v Elektromont aréně mělo objevit dvacet devět hráčů širšího kádru. Trenérské duo Vladimír Jeřábek a Josef Řeháček bude mít k dispozici i několik nováčků. „Velkým příslibem by pro nás mohl být příchod Antonína Drbohlava ze Slavie, kterého jsme získali na roční hostování,“ sdělil sportovní ředitel klubu Aleš Kmoníček na adresu stálého člena reprezentační „20“.
23.7.První přípravný zápas s Mladou Boleslaví!Václav Havlas ml.Již ve čtvrtek čeká vrchlabské hokejisty první přátelské utkání. Na domácím ledě nastoupí proti jednomu z favoritů soutěže – celku BK Mladá Boleslav. Boleslavští hokejisté trénují na ledě již od 18. července, začali tedy o pět dnů dříve než naši borci. Mladá Boleslav pod vedením trenéra Votruby trénuje na domácím stadionu v hektických podmínkách.
24.7.První ostrý trénink na leděKrkonošský deník, Michal BogáňNováček první hokejové ligy zahájil přípravu na ledě. Na nové ploše, kterou od soboty zdobí čerstvě namalované reklamy, se objevil téměř kompletní širší kádr. Chyběli pouze brankář Falta a obránce Procházka. Zatímco ale liberecký gólman už bude na úterním tréninku přítomen, protože v pondělí ještě fasoval výbavu a zařizoval si další povinnosti v Liberci, příjezd prostějovského beka zůstává nejistý. Ohledně jeho příchodu pod Krkonoše se totiž vyskytly komplikace. „Vše zůstává otevřené, neradi bychom ho ale ztratili,“ uvedl vrchlabský trenér Vladimír Jeřábek.
27.7.Vrchlabí vstoupilo do přípravy vysokou porážkouVRC - MBL 1:5, 1.kolo | Aleš StrouhaPrvní ze série přípravných utkání odehráli ve čtvrtek hokejisté Vrchlabí na domácím ledě proti loňskému semifinalistovi první ligy Mladé Boleslavi. Ta v utkání hraném na čtyři dvacetiminutovky rozhodla o svém výraznějším vítězství až v samém závěru. Jediný gól Vrchlabí vstřelil při porážce 1:5 Petr Dvořák.
31.7.Další příprava proti HC Hradec KrálovéVáclav Havlas ml.Dnes od 18:00 čeká naše hokejisty další přípravné utkání, východočeské derby, s celkem HC VČE Hradec Králové. Hradečtí hokejisté díky rekonstrukci svého zimního stadionu začali přípravu na ledě ve Dvoře Králové, až v neděli se mohli natrvalo přestěhovat zpět do Hradce Králové. Během následujících tří let by se měl královehradecký zimní stadion přebudovat na moderní víceúčelovou halu.
31.7.Ve druhém přípravném zápase výhra nad HradcemVRC - HKR 2:1, 1.kolo | Aleš StrouhaHokejisté HC Vrchlabí ve svém druhém přípravném zápase rychle zapomněli na porážku od Mladé Boleslavi a po bezchybném výkonu v defenzivě porazili prvoligového soupeře HC Hradec Králové 2:1. Hosté se sice již ve 4. minutě ujali vedení gólem Vondráčka, avšak Vrchlabští vývoj zápasu otočili díky trefám Tvrdka a Pajiče.
4.8.První odchody z kádruHC VrchlabíTrenér Jeřábek vyřadil z týmu první hráče ... na koho padnul Černý Petr?
6.8.Do Vrchlabí přijedou druholigové BenátkyHC VrchlabíV úterý 7.8.2007 od 18:00 sehrají naši hokejisté další přípravné utkání, opět na domácím ledě. Naším soupeřem bude druholigový celek HC Benátky nad Jizerou.
8.8.S druholigovými Benátkami remízaVRC - BEN 2:2, 1.kolo | HC VrchlabíVe svém třetím přípravném zápase remizovalo Vrchlabí s druholigovými Benátkami. Domácí nastoupili do utkání, které se hrálo netradičně 4x15 minut, bez několika zraněných hráčů a od 7. min. po Zajíčkově gólu museli dotahovat náskok soupeře. Prvoligovému nováčkovi se však brzy po dorážce Bryneckého podařilo vyrovnat a v 50. min. otočil výsledek Nevyhoštěný. V závěru však za hosty srovnal Kristek.
9.8.Dnes přijede prvoligová Kadaň HC VrchlabíHokejisté Vrchlabí nastoupí dnes od 18:00hod ke svému čtvrtému přípravnému utkání. V Elektromont Aréně přivítají prvoligový celek SK Kadaň.
11.8.Ve vyrovnaném utkání byla šťastnější KadaňVRC - KAD 2:3, 1.kolo | Jan Hanuš, David SchlegelVe čtvrtém přípravném utkání podlehli hokejisté Vrchlabí na domácím ledě před přibližně 600 diváky Kadani nejtěsnějším poměrem 2:3. Domácí tahali celý zápas za kratší konec. Dvakrát dokázali snížit na rozdíl jediné branky, ale naposledy se to podařilo Kamilu Tvrdkovi až půl minuty před koncem poté, co Vrchlabí dostalo možnost hrát v početní výhodě pět na tři.
13.8.Další soupeřem bude HC ChrudimPatrik Huber, Jakub GabrielDnes od 18:00 hod. v Elektromont Aréně naši hokejisté sehrají již paté přátelské utkaní. Soupeřem bude nám hodně známý celek z Chrudimi, který jsme v minulé sezóně vyřadili ve finále 3:1 na zápasy a historicky postoupili do 1. ligy
14.8.Všechny branky padly v rozmezí dvou minutVRC - CHR 1:2, 1.kolo | Jakub Gabriel, Patrik HuberHokejisté Vrchlabí na domácím ledě podlehli nejtěsnějším poměrem hokejistům Chrudimi 1:2. Vrchlabí se sice ve 33. minutě dostalo do vedení brankou Jakuba Krätzera, ale hosté za 24 vteřin vyrovnali a za další necelou minutu a půl vsítili vítězný gól. Rozhodující branku vstřelil bývalý reprezentační útočník David Pospíšil. Chrudim ještě v poslední minutě neproměnila trestné střílení.
15.8.Vrchlabí zajíždí na led druholigových BenátekPatrik Huber, Jakub GabrielVýběr Vladimíra Jeřábka čeká po prohře s Chrudimí další druholigový soupeř. Zítra v 18:00 hod. se Vrchlabští představí na zimním stadionu v Benátkách, kde sehrají další přípravné utkání. Tyto dva celky již spolu sehráli jedno přátelské utkání.Ve Vrchlabské Elektromont Aréně skončilo utkání za nerozhodného stavu 2:2.
16.8.V Benátkách taktéž remíza 2:2BEN - VRC 2:2, 1.kolo | Jakub Gabriel, Patrik HuberV druhém zápase s Benátkami sehráli hokejisté Vrchlabí podruhé remízu. Již ve 4. minutě se prosadil v přesilovce Hořčička. Domácí odpověděli až v 47. minutě trefou Jakeše. V 54. minutě strhl vedení na stranu hostujících Rok Pajič. Domácí ale našli odpověď i na tento gól a necelé dvě minuty před koncem Kocman upravil na konečných 2:2.
21.8.Vrchlabí posílí útočník Petr PřeučilVáclav Havlas ml.Z kádru Ústeckých Lvů přichází pod Krkonoše posílit Jeřábkovo mužstvo útočník PETR PŘEUČIL. „Bude u nás na roční hostování,“ sdělil sportovní ředitel Aleš Kmoníček na adresu 24letého centra.
23.8.Vrchlabí se pokusí oplatit Chrudimi porážkuCHR - VRC 2:2, 1.kolo | RedakceHokejisty Vrchlabí čeká ve čtvrtek od 18 hodin další přípravný zápas. Tentokrát změří síly s notně posíleným druholigovým celkem HC Chrudim, který bude patřit mezi největší aspiranty na postup. Proti Vrchlabí změřila Chrudim síly už v loňském play-off, ale v něm uspělo Vrchlabí a postoupilo do první ligy.
23.8.Vrchlabí v Chrudimi remizovaloCHR - VRC 2:2, 1.kolo | David SchlegelGól a asistence Kamila Tvrdka pomohly vrchlabským hokejistům k remíze v přípravném utkání v Chrudimi. Tvrdek nejprve v přesilové hře 5 na 3 otevřel skóre. Ve druhé třetině pak asistoval u gólu Michala Nevyhoštěného na 2:1, ale Chrudim i podruhé dokázala vyrovnat. V pozápasových samostatných nájezdech byla úspěšnější Chrudim, když jediný nájezd proměnil Ondřej Potůček.
26.8.V úterý zajíždí naši hokejisté na VysočinuJan HanušDalší, již osmý přípravný zápas čeká na hokejisty Vrchlabí. V úterý 28. srpna v 17:30 se na Horáckém zimním stadionu se utkají s Jihlavou. Vrchlabští hokejisté se budou snažit zrušit prokletí maximálně dvou vstřelených branek v jednom zápase.
27.8.Kádr opouštějí další dva hráčiHC VrchlabíVedení HC Vrchlabí se rozhodlo uvolnit z kádru další dva hráče. Minulý týden s mužstvem naposledy trénovali, k poslednímu přátelskému utkání v Chrudimi již nestoupili - Petr Dvořák a Miroslav Hájek.
28.8.Vrchlabí dvoubrankové vedení v Jihlavě neudrželoJIH - VRC 3:2, 1.kolo | Pavel Zeman, R.V.Vrchlabští zaskočili Duklu na jejím ledě rychlým dvoubrankovým vedením, když Řehoře překonali Bárta a Tvrdek. Jihlavský Rytnauer ale brzy snížil a domácí nakonec zápas dokázali otočit.