HC Stadion Vrchlabí – Archiv – Archiv článků a novinek

Archiv článkůPosledních 30 článků

16.8.Stadion porazil Vlky z Jablonce!VRC - JAB 6:0, 0.kolo | Daniela UrbanováHC Stadion Vrchlabí v prvním přípravném utkání porazil soupeře z Jablonce 6:0. Góly dávali Filip Moník, Ondřej Chrtek, Ondřej Štembera, Jakub Tatar, Adam Jirků a Patrik Urban.
15.8.První přátelské utkání letošní sezóny je tu!VRC - JAB 6:0, 0.kolo | Lucie HorčičkováUž v úterý 16.8.2022 nás čeká první přátelské utkání. Od 18:00 se na domácím ledě postavíme po dvou letech Vlkům z Jablonce nad Nisou.
13.8.Další posilou do útoku je Filip KrsekFilip Vedral Další posilou A-týmu je třiadvacetiletý útočník Filip Krsek.
Filip prošel ve Vrchlabí mládežnickými kategoriemi a v juniorském věku odešel do Litvínova. Za náš A-tým ale ještě nenaskočil. V minulé sezóně nastupoval za Novou Paku, kde si v 39 zápasech připsal 37 bodů za 11 gólů a 26 asistencí.
11.8.Zhodnocení hokejového kempu pro ročníky 2013-2014Lucie HorčičkováOd pondělí 8.8. do čtvrtka 11.8. proběhl další hokejový kemp, tentokrát pro ročníky 2013-2014.
Hlavní trenér David Chalupa přináší zhodnocení těchto čtyř dní.
10.8.Obranné řady doplní Lukáš VáchaLucie HorčičkováDalší novou tváří A-týmu je sedmadvacetiletý obránce Lukáš Vácha.
8.8.Zhodnocení hokejových kempů pro ročníky 2003-2008 a 2009-2012Lucie HorčičkováOd čtvrtka 4.8. do neděle 7.8. proběhly první dva hokejové kempy pro ročníky 2003-2008 a 2009-2012, na kterých měli naši mladí hokejisté možnost zlepšovat se v dovednostech jako je například bruslení, práce s hokejkou nebo střelba. Velkým zpestřením kempů byla čtvrteční návštěva hráče NHL Dominika Kubalíka, který se zúčastnil i tréninků na ledě obou skupin a následně nechyběla ani autogramiáda.
Hodnocení kempů přináší hlavní trenéři Michal Pšurný a Tomáš Bláha.
1.8.„V hokejovém životě je jistot pramálo,“ říká Jiří JakubecJiří Štefek, VrchlabinkyV květnu zasáhla vrchlabskou hokejovou komunitu tvrdá zpráva: celek HC Stadion Vrchlabí se po dvou sezonách v I. Chance lize vrací do II. ligy. Sportovní manažer klubu Jiří Jakubec v rozhovoru pro Vrchlabinky analyzuje dopady tohoto rozhodnutí jak na celý klub, tak i na jednotlivé hráče. Zároveň představuje změny, které se v kádru a na trenérské lavičce udály.
30.7.Gólmanské duo doplní Roman KrinwaldLucie HorčičkováDruhým gólmanem, kterého uvidíme po boku Denise Vacka, je dvacetiletý Roman Krinwald.
Roman je odchovancem Mladé Boleslavi, který si v roce 2017 zachytal i na Mládežnickém mistrovství České republiky krajů za Středočeský kraj. Kromě Mladé Boleslavi také okusil extraligu juniorů v Kralupech nad Vltavou a v loňské sezóně poprvé nahlédl do seniorského hokeje v Nové Pace a Jablonci nad Nisou.
28.7.Do klubu se vrací útočník Jan KerekaničLucie HorčičkováDalší posilou do nové sezóny 2022/23 je šestadvacetiletý útočník Jan Kerekanič, který není v našem klubu žádným nováčkem.
Honza prošel ve Vrchlabí mládežnickými kategoriemi a v sezóně 2014/15 naskočil poprvé do devíti utkání za druholigový A-tým. Následně se na rok vydal nasbírat hokejové zkušenosti do Ameriky a po jeho návratu do Vrchlabí, v půlce sezóny 2016/17, odehrál za A-tým ještě několik utkání. Další sezónu odehrál ve Vrchlabí celou, včetně play-off, a poslední tři roky strávil v Nové Pace.
Nyní se vrací zpět do svého domácího klubu a moc se na to těší.
17.7.A-tým doplní také odchovanci Šlaicher a CermanLucie HorčičkováDalšími odchovanci, kteří budou v sezóně 2022/23 oblékat vrchlabský dres, jsou devatenáctiletí útočníci Radim Šlaicher a Albert Cerman.
13.7.Další posilou je Samuel DuchanFilip VedralDalší posilou do našeho útoku je jednadvacetiletý Samuel Duchan.
Již minulou sezónu Samuel odtrénoval s A-týmem ve Vrchlabí, ale do zápasů nastupoval za druholigový Wikov Hronov. Tam si z 38 zápasů připsal 29 bodů za 8 gólů a 21 asistencí.
6.7.Odchovanci Adam Jirků a Tomáš Perička se vrací domůFilip VedralOdchovanci Adam Jirků a Tomáš Perička po několika letech, které strávili v hradecké mládeži, znovu oblečou dres Vrchlabí.
3.7.Gólmanskou jedničkou bude pro sezónu 2022/23 Denis VacekFilip VedralPrvní novou posilou, na kterou se můžeme v nové sezóně těšit, je dvacetiletý gólman Denis Vacek.
Denis začal s hokejem v Českých Budějovicích, časem ale přesídlil na východ Čech. Loňskou sezónu strávil v Nové Pace, kde odchytal 28 zápasů, ze kterých vyšel 14x jako vítěz s celkovým průměrem 3,4 obdržených branek na zápas.
29.6.Pokračují i Ondřej Chrtek, Filip Moník a Jakub KynčlLucie HorčičkováDalšími hráči, které uvidíme od srpna na vrchlabském ledě, jsou odchovanci Ondřej Chrtek, Filip Moník a Jakub Kynčl.
25.6.V útoku pokračují Urban i ChalupaLucie HorčičkováDo nové sezóny vstoupíme se stálicemi v útoku. Vrchlabský dres budou i nadále oblékat Patrik Urban a David Chalupa.
Tito dva útočníci jsou v našem klubu známými hráči, které není potřeba více představovat. To platí obzvlášť o Patrikovi, pro kterého bude letošní ročník již devátou sezónou ve vrchlabském A-týmu.
23.6.Na vrchlabský led se vrací Ján Bendík a Tomáš BláhaLucie HorčičkováPrvními jmény, které uvidíte na soupisce pro sezónu 2022/23, jsou Ján Bendík a Tomáš Bláha.
Ani jeden z těchto dvou hráčů není ve vrchlabském klubu novou tváří. Ve Vrchlabí si už oba zahráli jak II. ligu, tak i I. ligu a v prvoligové sezóně 2010/11 se spolu poprvé potkali ve vrchlabské kabině.
Ján i Tomáš nasbírali za svou hokejovou kariéru spoustu zkušeností, které by nyní měli uplatnit a zároveň předat mladším spoluhráčům.
21.6.Staré končí, nové začínáLucie HorčičkováJiří Jakubec přináší závěrečné shrnutí nastalé situace v našem klubu a zároveň představuje model a realizační tým pro novou sezónu 2022/23.
20.6.II. liga bude v sezóně 2022/23 rozdělena na Západ a VýchodLucie HorčičkováZástupci druholigových klubů se v minulém týdnu dohodli na podobě soutěže pro další sezónu a v sobotu 18.6.2022 byl tento model schválen i Výkonným výborem Českého hokeje.
Třetí nejvyšší liga bude rozdělena na Západ a Východ, celkový vítěz přímo postoupí do Chance ligy.
8.6.Vrchlabí se vrací zpět do II. ligyLucie HorčičkováKluby HC Stadion Vrchlabí a HC DYNAMO Pardubice se po vzájemné dohodě rozhodly ukončit svoji spolupráci a přenechat si práva na účasti v soutěžích Chance ligy a II. ligy. Fakticky to tedy znamená, že práva na Chance ligu získává pardubické Dynamo a Vrchlabí se vrací zpět do II. ligy.
30.5.Chance liga ve Vrchlabí ve vážném ohroženíDaniela UdatnáV tomto týdnu jsme obdrželi informaci od našeho partnerského klubu HC DYNAMO Pardubice, že má zájem s okamžitou platností vypovědět naši dohodu o spolupráci na působení našeho klubu v Chance lize.
29.5.Tomáš Kaut: Doufám v návrat fanouškůFilip VedralLetní příprava hráčů HC Vrchlabí je v plném proudu a my vám přinášíme první rozhovor.
O loňské sezoně a očekávání do sezony nadcházející se pobavíme s loňskou útočnou oporou a velkým jménem v našem klubu, Tomášem Kautem.
20.5.Hrací systém soutěže pro nadcházející sezónuDaniela UdatnáRozlosování nové sezóny je na světě, začínáme v Sokolově a první domácí zápas sehrajeme v sobotu 17.9. s Litoměřicemi.
17.5.Rozhovor s majitelem vrchlabského klubu, Alešem CermanemLucie HorčičkováPřinášíme všem příznivcům vrchlabského hokeje rozhovor s člověkem nejpovolanějším, s majitelem našeho klubu Alešem Cermanem. Je to vzácná příležitost, protože Aleš Cerman svoje názory na veřejnosti prezentuje naprosto minimálně a rozhovory s ním by se daly spočítat na prstech jedné ruky. A to i přesto, že jeho jméno je s vedením a organizací vrchlabského hokeje spojeno již více než 15 let.
10.5.Srdcař pokračuje! Chci být příkladem mladým, tvrdí pracant ZdráhalLucie HorčičkováTřicetiletý obránce Jan Zdráhal se rozhodl pokračovat v Dynamu. Odchovanec Pardubic a obrovský srdcař přijal roli mentora pro mladé hráče ve Vrchlabí, přesto pokukuje i po vytíženosti v kádru šestinásobného mistra. Podle rodáka ze Dvora Králové nebylo co řešit, rozhodl se zůstat a rozvíjet se v Dynamu. „Říkal jsem si, že bych mohl jít jinam, ale co by mi to dalo? Kam bych se rozvíjel? Beru to jako výzvu, která mě může posunout,“ uvedl po podpisu víceleté smlouvy.
6.5.Dynamo buduje širší kádr pro VrchlabíLucie HorčičkováPardubický klub dále pokračuje v budování kádru na nový ročník, a to i s ohledem na rozvoj mladých hráčů, kteří by měli, díky spolupráci s naším klubem, nastoupit za Vrchlabí.
Jiří Jakubec tak přináší nové informace k našemu A-týmu.
2.5.Aktuality z našeho A-týmu Lucie HorčičkováJiří Jakubec, sportovní manažer klubu, přináší první informace k A-týmu pro novou sezónu 2022/23.
1.4.Hodnocení letošní sezony? RozpačitáJiří Štefek, VrchlabinkyLetošní sezona skončila pro vrchlabské hokejové Áčko v rámci Chance ligy předčasně. Horalé se totiž neprobojovali ani do předkola play-off. Tým střílel méně branek a významně se propadla i návštěvnost diváků na domácích zápasech. Co bylo příčinou těchto jevů a jaké z nich vyvodí vedení klubu závěry? O tom všem v rozhovoru pro Vrchlabinky promluvil sportovní manažer klubu Jiří Jakubec.
28.3.Výsledkový servis mládeže 12. týdenLucie HorčičkováPřinášíme Vám poslední výsledkový servis mládeže za 12. týden (21. - 27.3.2022) a zároveň poslední v sezóně 2021/22.
21.3.Výsledkový servis mládeže za 11. týdenLucie HorčičkováPřinášíme Vám výsledkový servis mládeže za 11. týden (14. - 20.3.2022).
15.3.VideorozhovorLucie HorčičkováPřinášíme videorozhovor s trenéry Tomášem Jirků a Janem Starým a také s letošním nejproduktivnějším hráčem Patrikem Urbanem.