HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kobra - Vrchlabí 3:4sn

Z předvánoční Prahy Vrchlabí veze dva body

23.12.2017
Vendula Sahánková
Dnešní předvánoční zápas se nesl v duchu prodloužených trestů, které padly na obou stranách. Samotný zápas skončil nerozhodným výsledkem 3:3, v prodloužení se ani jedné straně nepovedlo skórovat a tak následovaly samostatné nájezdy. A v nich se zadařilo až v osmé sérii, kdy za vrchlabský tým vyjel již podruhé kapitán Martin Filip a prostřelil pražského brankáře. Domů tak náš tým veze dva body.
28.kolo, sobota 23.12.2017, 12:00
Kobra
3:4sn
Bílek (Mouček) – Valík, Semrád, Šteiner Dominik, Drahorád, Verbík, Skočovský – Šteiner David, Čurda, Novák, Jedlička, Matějček Martin, Tuma, Chlapík, Hlinka, Antončík
Jelínek (Abrhám M.) – Abrhám L., Pojkar, Jirků, Cheborád, Havránek, Matějček Martin, Niko – Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Kerekanič, Filip, Pšurný, Chalupa, Bláha, Šťastný, Moník, Procházka.
Třetiny: 1:1, 1:2, 1:0 - 0:0, SN 0:1  Branky a nahrávky: 9. Tuma (Semrád, Antončík), 35. Semrád (Hlinka, Chlapík), 47. Antončík (Semrád, Drahorád) – 3. Miškovský (Urban, Pojkar), 21. Filip (Abrahám), 24. Miškovský, rozh. náj. Filip. Rozhodčí: Micka – Horažďovský, Žídek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 182. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 3:3, SN 0:1 (3:4).

Hned ve druhé minutě přišlo první vyloučení v zápase na pražské straně. Toho hned za půl minuty využil v čase 2:19 Daniel MIŠKOVSKÝ, který trefil puk do prázdné brány. Kobra se poté držela v útočném pásmu, ale nic kloudného nevymyslela. Dalším vyloučeným byl vrchlabský Šimoníček. Oslabení ale HC Stadion ubránil. Branka do vrchlabské sítě padla až v čase 8:23, kdy vyrovnal Lukáš TUMA za asistence Semráda a Antončíka. V 11. minutě byl vyloučen pražský Hlinka, dostal také osobní trest. I v oslabení ale dokázali domácí zaútočit, v kombinaci Chlapík – Jedlička to málem dopadlo brankou, ale Jelínek se stihl v brance přesunout a ani několik dorážek ke gólu nepomohlo. Chlapík s Jedličkou zahrozili i v 16. minutě, kdy se znovu pokoušeli o gól. V 19. minutě ujel pražské obraně Pšurný, ale Bílek byl připravený. Poslední vteřiny třetiny se odehráli před pražskou brankou, kde se střílelo ze všech možných pozic, ale skóre se neměnilo.

Druhou část otevřel HC Stadion brankou do domácí sítě. V čase 20:32 se trefil kapitán Martin FILIP, který puk zklepl za záda Bílka. Vrchlabí tak znovu vedlo. Svůj náskok potvrdilo v čase 23:22 další brankou, tentokrát z hole Daniela MIŠKOVSKÉHO, po chybě domácího Skočovského, který přišel o puk na modré čáře. O dvě minutu později už mohl mít Miškovský hattrick, ale další chybu pražské obrany nepotrestal. Ve 28. minutě přišla postupně dvě vyloučení – obě na vrchlabské straně. Hosté se ale dobře bránili vyhozeními a Kobře se ani při klasické přesilovce nepodařilo vstřelit branku. Dalším vyloučením ale Stadion svému soupeři dal další možnost ve 34. minutě. Toho už Kobra Praha využila, konkrétně Martin SEMRÁD v čase 34:26, jehož střela šla ještě do tyče a až poté do branky. Ve 36. minutě byl vyloučen také domácí hráč. Vrchlabští se sice semkli v útočném pásmu, ale nestříleli. Přesilovka zůstala nevyužila a ještě před hvizdem se o branku pokusil Antončík, ale byl neúspěšný.

Jelínek si na začátku třetí části hodně zachytal, protože pražský tým zůstal dlouho v útočném pásmu. Ve 45. minutě došlo k vyloučení na straně Kobry. Toho ale Stadion nedokázal využít a v čase 46:58 zaútočila Kobra Praha. Šimon ANTONČÍK se dobře zorientoval před brankou a puk dostal až za Jelínkova záda. Kobra dostala Vrchlabí pod tlak, když se hodně zdržovala před Jelínkovou brankou. Valíkovu střelu ale Jelínek lapil. V 58. minutě se o vítěznou branku pokusil Tuma, ale jeho střela byla odražena. Zápas tak čekalo prodloužení.

To začal Stadion usazením v útočném pásmu. Hokej byl zezačátku opatrný a nenabídnul žádnou velkou šanci. Antončík vypálil na Jelínka, ten ale byl na místě. Semrád se potom snažil objet braku a Jelínka překvapit, ale neúspěšně. Prodloužení o vítězi nerozhodlo, a tak hráči nastoupili na samostatné nájezdy. V těch rozhodla až osmá série pokusů, jediným úspěšným střelcem se stal Martin FILIP, který zařídil bod navíc pro svůj tým a HC Stadion si tak nadělil dárek v podobě dvou bodů.

Petr Hlaváč, trenér HC Stadion Vrchlabí
Dnešní zápas bych rozdělil na dvě části.
První třetinu a část druhé třetiny (než přišlo dlouhé oslabení) jsme byli výrazně lepší a po zásluze vedli.
Druhou půlku zápasu jsme byli výrazně horší a zápas dospěl do zaslouženého prodloužení, ve kterém jsme byli lepší a zasloužili jsme si dát gól.
Přesto nakonec rozhodly nájezdy, ve kterých jsme zvítězili. Nevím jestli byli gólmani tak skvělí nebo jsou hráči taková kopyta, protože tolik neproměněných nájezdů se jen tak nevidí.
Děkuji všem divákům, kteří se zúčastnili a opět nám vytvořili domácí prostředí.
Přeji všem krásné Vánoce a hodně zdraví do nového roku.
3.1.2018 hrajeme doma s TRUTNOVEM, tak, prosím, přijďte v co největším počtu, protože s Jabloncem to bylo, co se počtu lidí týče, velké fiasko.