HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Dvůr Králové - Vrchlabí 5:3

Vrchlabští ze Dvora nevezou ani jeden bod

25.10.2017
Vendula Sahánková
Hráči HC Stadion Vrchlabí srdnatě bojovali, ale nakonec bohužel domů body nevezou, HC RODOS Dvůr Králové nad Labem je převálcoval 5:3.Během zápasu bylo velké množství vyloučení. Díky nesportovnímu chování, které přišlo v předposlední minutě od hostujícího Urbana, byl větší počet vyloučení na straně HC Stadionu.
12.kolo, středa 25.10.2017, 18:00
Dvůr Králové
5:3
Čáp (Veselý) – Vitebský, Klust, Antonov, Hamerský, Janeba, Petira, Junek, Filip, Hrazdíra, Kmošek, Pozdnyakov, Sedláček, Lelka, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ježek, Valášek
Jelínek (Abrahám) – Tržický, Abraham, Pojkar, Jirků, Chleborád, Moník, Niko, Krsek, Oppelt, Miškovský, Maďar, Šimoníček, Urban, Kerekanič, Filip, Mach, Pšurný, Bláha, Šťastný
Třetiny: 2:1, 1:0, 2:2  Branky a nahrávky: 1. Pozdnyakov (Kmošek, Hrazdira), 13. Hrazdira (Pozdnyakov, Hamerský), 29. Hamerský (Petira, Kocián), 52. Pozdnyakov (Janeba, Zmítko), 59. Luštinec (Hrazdíra) - 4. Pojkar (Jirků, Pšurný), 46. Miškovský (Jirků, Urban), 57. Maďar (Niko, Šťastný). Rozhodčí: Veinfurter Libor, Řezníček Honza, Kettner Martin, delegát Mgr. Jiří Stolín. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1050. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.

První třetinu otevřeli domácí brankou z hole Pavla POZDNYAKOVA, která padla po 37 sekundách hry. Následovalo vyloučení z dvorského týmu. Hosté sice přesilovku nevyužili, ale ještě za trestu Petiry byl vyloučen i Hamerský. Ani dvojnásobná výhoda ale pro HC Stadion gól nepřinesla. Vyrovnání přišlo až při hře 5 na 4 – v čase 3:30 skóroval David POJKAR. Další vyloučení, tentokrát na vrchlabské straně, přišlo chvíli po brance. A také Stadion měl na trestné lavici dva hráče zároveň. Toho ale HC Rodos nevyužil. Další branka padla v čase 12:19 do vrchlabské sítě – střelcem byl David HRAZDIRA. První část další branky nepřinesla a tak byl HC Rodos v jednobrankovém vedení.

Prostřední pasáž začal HC Rodos vyloučením Hamerského. Vrchlabští ale ani tuto příležitost nevyužili. Týmy se ve vyloučeních střídali a během tří minut skončili tři hráči na trestné lavici. Náskok Dvora zvýšil v čase 28:59 Ondřej HAMERSKÝ, čímž využil dvojnásobnou přesilovku. HC Stadion v této části branku nevstřelil a do třetí třetiny tak vstupoval s dvojnásobným mankem.

Posledních dvacet minut zápasu přineslo největší počet branek. Nejdříve snížil náskok Dvora Daniel MIŠKOVSKÝ, který vstřelil branku za vrchlabský tým. Dvůr se ale nenechal zahanbit a střela Pavla POZDYAKOVA ho poslala zpátky do dvoubrankového vedení. Přesilovou hru využilo Vrchlabí v čase 56:41, kdy se trefil Patrik MAĎAR po vyloučení Hamerského. HC Stadion ještě mohl vyrovnat, času ale moc nezbývalo. Poslední branka padla v čase 58:48 do vrchlabské branky z hole Jakuba LUŠTINCE, který tak pojistil Dvoru plné tři body.