HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jindr. Hradec - Vrchlabí 1:2sn

Vrchlabí veze dva body z Jindřichova Hradce

13.09.2014
První mistrovský zápas v nové sezoně mají vrchlabští hráči za sebou. Na ledě Jindřichova Hradce se až do 58. minuty hrálo bez branek, minutu a půl před koncem však utnul čekání na branku jindřichohradecký Jasečko. HC Stadion zkusil hru bez brankáře, následovalo vyloučení domácího hráče a posléze vyrovnání díky brance Filipa. V prodloužení branka nepadla a o rozdělení bodů tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich bod navíc vybojoval vrchlabský Vlach.
1, sobota 13.9.2014,
Jindr. Hradec
1:2sn
Gába, Kubeš – Jasečko, Procházka, Kotaška, Zich, Kořínek, Chmel, Tržil, Popelka, Mazanec, Lazorišák, Kasalý, Kotrla, Šperger, Voříšek, Tomšík, Brabec, Dvořák, Milotinský, Trummer, Skokan
Neužil, Abrahám – Hamerský, Lenoch, Skočovský, Jebavý, Klement, Hlaváč, Jakubec, Filip, Fořt, Matějka, Bláha, Šťastný, Krsek, Vlach, Půlpán, Marks, Srnský
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 - 0:1  Branky a nahrávky: 59. Jasečko – 60. Filip (Fořt), rozh. nájezd Vlach. Rozhodčí:. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 380. Průběh utkání: 0:0, 0:0, 1:1 - 1:2.

Tempo zápasu se muselo líbit všem přítomným od prvních okamžiků zápasu. Hned v první minutě o sobě dal vědět Josef Mazanec nebo Šperger, ale bravurní výkon obou brankářů právě začínal. Davida Gábu v brance Vajgaru prověřil ve druhé minutě Tomáš Šťastný. První vážnější situaci přinesla šestá minuta. Ota Lazorišák byl u puku před odkrytou brankou Vrchlabí, ale bohužel byl k puku zády. O minutu později upaloval směrem na branku Vajgaru agilní Tomáš Šťastný, neuspěl a stejně dopadl z následného protiútoku domácí Jan Trummer. Vajgar v dalším průběhu hry promarnil šanci v přesilovce a hosté mohli skórovat ve 12. minutě. Puk skákal brankovištěm, odrážel se od nohy k noze, ale domácí obránci puk eliminovali na icing. Na konci 14. minuty měl tutovku na holi Trummer, ale ve vyložené šanci pálil hodně nad. V samotném závěru první třetiny hasil požár Jakub Neužil, který s pomocí tyče a spoluhráčů nekapituloval.

Prvním vážným okamžikem druhé třetiny byl ostrý pokus Fořta, na který o dvě minuty později odpověděl Jindřich Kotrla, který si nabruslil od mantinelu směrem na střed a Neužil měl o práci postaráno. V téže minutě se blýsknul Brabec, ale ani následná pumelice Jakuba Kořínka v bráně neskončila. O minutu později z jízdy střílel velmi aktivní Ota Lazorišák. Tempo hry neopadávalo a na obou stranách bylo na co koukat. Přesně v polovině utkání se před Gábu natlačil Fořt a jeho puk cinknul o boční konstrukci hradecké branky. Poté si hosté z Vrchlabí zahráli přesilovou hru, kterou Vajgar zodpovědně ubránil. Ve 35. minutě našel Procházka Kasalého, který pálil z úhlu bez úspěchu. O minutu později nesedl Kotrlovi bekend, Neužil vše chytil. Tři minuty před druhou sirénou byl v tutovce Trummer, byl faulován, ale kratičká přesilovka pět na tři nebyla využita.

První minuty třetí třetiny patřily hostům , ve 44. minutě si Bláha nabruslil mezi kruhy, ale Gába vytěsnil puk do ochranné sítě. Ve 46. minutě fauloval Kotaška, hosté z Vrchlabí tlačili, Vajgar se zuby nehty bránil, před Gábou se marně snažil Patrik Fořt. V polovině 48. minuty byl lehce přísně vyloučen Trummer, Šperger zahrozil při vlastním oslabení. V téže minutě se blýsknul David Gába, když lapil tečovanou ránu Ondřeje Hamerského. Pět minut před koncem slušně střílel Zdeněk Šperger, kterého za pár okamžiků sestřelil jeden z hostů, ale bez dvouminutového potrestání. Přišla 59. minuta. Stanislav Jasečko napřáhl na modré a puk s tečí Josefa Mazance zaplul do branky Jakuba Neužila – 1:0. Hosté odvolali brankáře, hlavní arbitr Pokorný navíc přísně vyloučil Popelku a Vrchlabí dokázalo srovnat. Luboš Voříšek se vydal vstříc prázdné brance hostů, skončil v rohu a kdyby hosty zdržel o kousek déle, nemuselo dojít ke střele Martina Filipa, kterou David Gába kvůli clonícím hráčům neviděl a 8 vteřin před koncem bylo srovnáno – 1:1.

V prodloužení si oba týmy dokázaly vypracovat několik šancí. Za domácí Vajgar se pokoušel Mazanec, který o dvě minuty později kombinoval s Otou Lazorišákem. Největší šanci v prodloužení měl Jan Trummer, který z první nemířil přesně. A tak na řadu přišly nájezdy.

I této disciplíně dominovali brankáři. Až ve třetí sérii se prosadil domácí Ota Lazorišák a získal pověstný matchball, jenže hostující Bláha srovnal. Rozhodnutí přinesl pokus Daniela Vlacha a Vrchlabí si od Vajgaru odváží dva body.

Josef Řeháček, trenér Vrchlabí: "Dnes to bylo vyrovnané utkání, a troufám si říci, že i pěkné. Bylo to nahoru, dolů, spousta šancí, ale vše vychytali oba gólmani. Měli jsme možná trochu štěstí, když jsme v závěru vyrovnali, ale v poslední minutě jsme měli jednu šanci, když jsme jeli sami na brankáře, kdy to tam Bláha mohl vyrovnat. V poslední minutě možná trochu zachybovali domácí, když to pár vteřin před koncem vyhodili, tak už to měli udržet. Zaplaťpánbůh jsme to vyrovnali a nájezdy, to je hop nebo trop. S dvěma body dnes spokojenost. Zápasu dominovali brankáři a dnes zasloužená dělba bodů."

Jaroslav Brabec, trenér Vajgaru: "Podle vývoje utkání je bod málo. Ztratili jsme dva body, protože jsme měli v průběhu zápasu více šancí. Dali jsme náhodný gól, ale nedokázali jsme i kvůli zbytečnému vyloučení, osm vteřin před koncem neinkasovat, kdy brankář neviděl, když mu tam přejeli hráči. Jsme určitě rádi za bod, ale ve finále jsme dva ztratili. Takže dnes trochu zklamání. V průběhu utkání jsme měli šance, které jsme nezužitkovali."

Redakce HC Vrchlabí děkuje za reportáž a ohlasy trenérů vedoucímu jindřichohradecké redakce Janu Wirknerovi.