HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HK Mountfield HK - Vrchlabí 3:2p

Vrchlabí ani napodruhé neuspělo v Hradci a prohrává 1:3 na zápasy

16.02.2009
Lukáš Souček, Jakub Gabriel
V druhém utkání v Hradci Králové byli vrchlabští hokejisté k výhře hodně blízko, ale bohužel pro Vrchlabské se radovali domácí. Hradec zvítězil 3:2 v prodloužení, vítěznou branku dal v čase 63:58 Jiří Kadlec. Utkání bylo velmi vyrovnané, ale radovali se Hradečtí. Vrchlabí tak má nyní velmi těžkou roli, neboť Hradec Králové vede 3:1. Pokud chtějí Vrchlabští postoupit do semifinále, musí třikrát v řade vyhrát. První šanci budou mít ve čtvrtek 19.2 ve vrchlabské Elektromont aréně.
ČF4, pondělí 16.2.2009, 18:00
HK Mountfield HK
3:2p
Koutský - Filip L., Karlíček, Burian, Hendrich, Zápotočný, Pazdera, Lesák, Sláma - Fořt, Roubík, Kadlec, Hruška, Koudelka, Volráb, Nedorost, Filip M., Moskal, Jindřich, Polák, Suchý.
Šindelář - Matějíček, Chaloupka, Lukáč, Štrach, Galvas, Vála, Chatrnúch, Bendík - Kubeš, Pajič, Beck, Krupka, Rapáč, Gengel, Rusnák, Kříž, Látal, Gajovský, Fiedler, Hubáček.
Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 15. Karlíček (Roubík), 26. Koudelka (Volráb, Burian), 64. Kadlec (Roubík, Koudelka) - 32. Bendík (Štrach, Rusnák), 43. Chatrnúch (Hubáček, Rapáč). Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda - Rozlivek, Sichrovský. Vyloučení: 15:13, navíc Zápotočný (HKR) a Rapáč (VRC) oba 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3829. Střely na branku: 36:39. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2pp.
Obě mužstva předvedla velmi opatrný vstup do utkání. První střela na branku v podstatě mířila až v sedmé minutě a hned z toho mohla být branka. Nahození Milana Karlíčka od modré sice postrádalo razanci, ale to vůbec nevadilo. Možná právě proto vypadl kotouč Filipu Šindelářovi z chráničů a tím, kdo ho mohl dorazit byl Jaroslav Roubík. Tak se ovšem nestalo. V pátnácté minutě si oba hráči role tak trochu vyměnili. Jaroslav Roubík neměl ideální pozici pro zakončení a proto našel lépe postaveného Milana Karlíčka, který s trefou do odkryté brány neměl potíže. Do velmi slibné šance se v závěru třetiny dostali hosté. Štefan Rusnák mohl dorazit střelu Pavla Kříže za záda hradeckého brankáře, ale kotouč se mu zamotal pod bruslemi a když už ho vchlabský útočník vylovil, trefil Vladislava Koutského při jeho akrobatickém skoku.

Ve druhé třetině byli k vidění dvě gólové situace. Nejprve ve 26. minutě zvyšoval Martin Koudelka už na 2:0 pro domácí, když dostal přesnou přihrávku mezi beky a bez respektu se natlačil až k Šindelářovi. Byl sice faulován, ale v pádu se mu povedlo zakončit a skórovat. Následovala dvojnásobná přesilová hra domácích, kde se Vrchlabí bez větších problémů ubránilo. Zanedlouho poté si v početní výhodě zahráli i hosté a ti už trestali. Jan Bendík napřáhl na modré čáře a čistě prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Kotouč se schoval hradeckému brankáři v klubku těl a bylo to 2:1. V samotném závěru druhého dějství si hostující Petr Chaloupka vyšlápl na Jaroslava Roubíka. Hradecký kapitán zůstal po střetu ležet na ledové ploše a hostující obránce měl za chvíli na krku i Daniela Zápotočného. Slovní přestřelka se však vyřešila bez dalšího vylučování.

Na začátku třetí třetiny se hostům povedlo přesně to, k čemu byli v kabině určitě nabádáni. Roman Chatrnúch se odvážně natlačil přes dva hradecké hráče až ke Koutskému a nechytatelnou střelu namířil pod víko hradecké brány - 2:2. Přesně za třináct vteřin ovšem mohlo být vše při starém. Jaroslav Roubík totiž z buly ujel, ale Šindelář proti němu vytáhl skvělý zákrok. Krásné hokejové momenty byli k vidění i nadále. Za zmíňku stojí především dvě gólové šance, které mohly definitivně rozhodnout zápas. V 57. minutě se k odraženému kotouči dostal Jan Hruška, položil si Šindeláře a zamířil do prázdné brány. Hostující brankář však neuvěřitelným zákrokem vytěsnil kotouč mimo tyče v poslední možné chvíli. Necelým čtyřem tisícům hradeckých fanoušků zatrnulo, když se Vladislav Kubeš v čase 59:54 nebojácně protáhl okolo mantinelu a uháněl na Vladislava Koutského úplně sám. Blafák do forhendu mu ovšem hradecký gólman překazil.

O vítězi čtvrtého čtvrtfinálového utkání tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm měli hráči Vrchlabí obrovskou výhodu, neboť ho začínali s výhodou jednoho hráče v poli. Svou šanci však promarnili a o pár minut později toho určitě litovali mnohokrát více. Stejnou šanci totiž v nastaveném čase dostal Hradec a využil ji. V přesilovkové kombinaci doputoval kotouč přes Martina Koudelku a Jaroslava Roubíka až k Jiřímu Kadlecovi, který už si vědel rady a svým gólem vyřešil tajenku pondělního střetnutí.