HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Sokolov - Vrchlabí 2:4

Po tuhém boji bere Vrchlabí tři body z ledu Sokolova.

18.02.2017
Alan Šrámek
Utkání pětatřicátého kola nezačali svěřenci Petra Hlaváče nejlépe. Po dvou brankách z přesilových her šel Baník do trháku. Vrchlabí se postupem času podařilo do konce druhé třetiny stav dorovnat zásluhou Procházky a Filipa. Ve třetí části tým z Krkonoš nečekalo nic lehkého, avšak tři body do tabulky vystřelil Vrchlabí Jandejsek a následně ke konci utkání potvrdil vítězství čtvrtou brankou Šimoníček. Klatovy v boji na dálku o třetí příčku nezaváhaly a na ledě Klášterce zvítězily 3:2. O třetím místu tak rozhodne poslední kolo, kde se Klatovy postaví právě Sokolovu a hráči Stadionu vyzvou na svém ledě Děčín.
35.kolo, sobota 18.2.2017, 17:30
Sokolov
2:4
Hruška (Špírek) – Gombár, Šik (C), O. Novák, Říha, Michálek, Binias, Váňa – Račanský (A), Trapl, Čejka, Řezníček, Kašpar (A), Sláma, Sus, Pfister
Abrahám (Sobotka) – Klement, Hejda, Matějček, Chleborád, Jandejsek, Tržický – Filip (C), Procházka, Šťastný, Šimoníček, Bláha (A), Maďar, Čurda, Urban Miškovský, Oppelt
Třetiny: 2:0, 0:2, 0:2  Branky a nahrávky: 11. Řezníček (Sláma), 12. Kašpar – 23. Procházka (Šťastný, Filip), 33. Filip (Šťastný), 48. Jandejsek (Urban), 59. Šimoníček (Maďar, Bláha). Rozhodčí: Tomáš Luczków – Roman Hynčica, Petr Mašek. Vyloučení: 4:6 + 10 min. Gombár (Sok.) + 10 min. Procházka (Vrch). Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:4.

Hned v úvodu se hosté usadili v útočném pásmu. Ale první střelu vyslali domácí, Abrahám se musel v brance otáčet. Ve 4. minutě si vrchlabský brankář vyjel z branky, aby zneškodnil dva střelecké pokusy. Utkání pokračovalo střelbami z obou stran, oba gólmani ale byli ve střehu. V 9. minutě byl vyloučen vrchlabský Urban za hákování. Domácí hned kombinovali v útočném pásmu. To vedlo k vyloučení dalšího hostujícího hráče. Sokolov tak dostal k dispozici dvojnásobnou přesilovku, kterou také v čase 10:36 využil Radim ŘEZNÍČEK. A také standardní výhodu proměnil Baník v branku – v čase 11:16 se trefil a navyšoval na 2:0 Roman KAŠPAR. Tyto dvě slepené branky domácí nabudili a Abrahám měl plné lapačky práce. Domácí se těžko dostávali k puku a až v 16. minutě se ke střele dostal Matějček, ale sokolovského brankáře nepřekonal. V 17. minutě byl vyloučen domácí hráč. To mohl využít vrchlabský útočník, ale Hruška podržel svůj tým. Do konce třetiny už se nic zásadního nestalo a domácí tak vedli o dvě branky.

Druhá část začala opatrněji, ale opět se střílelo na obou stranách. V čase 22:56 snížil na 2:1 vrchlabský Michal PROCHÁZKA. Ten stejná hráč poté prověřil Hrušku ještě jednou. Ve 25. minutě mohl navýšit náskok Baníku Kašpar, ale minul branku. Říhova střela od modré mířila také mimo. Ve 29. mohl vyrovnat Jandejsek, ale také jemu střela nesedla. Ve stejné minutě podržel Vrchlabí Abrahám, když skvělým zákrokem zneškodnil střelu Řezníčka. Polovina utkání přinesla kombinaci HC Stadionu v útočném pásmu, ale bez úspěchu. Až v čase 32:02 srovnal na 2:2 Martin FILIP a Baník ztratil své vedení. O chvíli později našel Binias volného Trapla před vrchlabským gólmanem, ale ten opět vytáhl skvělý zákrok lapačkou. Ve 34. minutě oslabil svůj tým Urban. Naštěstí pro hosty Sokolov tuto možnost nevyužil. Ve 38. minutě to na Abraháma dvakrát zkusil Čejka. Také na druhé straně se střílelo, ale Klementa Hruška vychytal.

O bodech rozhodla třetí třetina. Ta začala u Hruškovy branky, kde gólmana prověřil Procházka. Na druhé straně se o branku pokusil Kašpar, ale také se setkal s neúspěchem. Ve 44. minutě byl na domácím brankovišti úplně volný puk, ale nikdo z vrchlabských hráčů ho do sítě nedopravil. Klement pak nahazoval do útočného pásma, ale Šimoníček střílel pouze do ochranné sítě. Bláhovi se zase nepovedla přihrávka na Maďara. V čase 47:06 už bylo ve vedení Vrchlabí díky gólu Adama JANDEJSKA. Ve 49. minutě si na trestnou šel sednout Sus za příliš mnoho hráčů na ledě. V čase 49:00 byl po faulu Gombára na Bláhu nařízeno trestné střílení pro Vrchlabí. To bohužel faulovaný Bláha neproměnil a skóre se neměnilo. V čase 49:19 byl vyloučen vrchlabský Procházka a hrálo se tak 4 na 4. Branka ale nepadla. Následovalo několik vyloučení na obou stranách. Hra 5 na 5 začala až v 56. minutě. Račanský se dostal až před Abraháma, ale puk se dostal přes brankovou čáru do rohu hřiště. Poslední branku v zápase vstřelil v čase 58:05 vrchlabský Jiří ŠIMONÍČEK, který střílel z mezikruží a dokončil tak obrat hostujícího týmu. Do konce zápasu už Baník nic nevymyslel a zůstal tak bez bodů.