HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Dvůr Králové 7:2

Na úvod poklidné vítězství

13.09.2017
Jan Přikryl
První třetinu opanovalo trio Pojkar, Pšurný a dnešní oslavenec Urban, kteří se postarali o dvě branky. První polovinu prostřední části ovládli domácí třemi brankami a druhou naopak hosté dvěma rychlými brankami. Poslední část si pro sebe opět pronajalo stejné trio jako v první třetině.
1.kolo, středa 13.9.2017, 18:00
7:2
Dvůr Králové
Jelínek (Sobotka) – Abrahám, Niko, Jirků, Matějček, Pojkar, Havránek, Chleborád – Oppelt, M. Filip "C", Šťastný, Maďar, Šimoníček, Bláha, Miškovský, Urban, Pšurný, Krsek, Kerekanič
Vlk (od 32. min Veselý) – Hamerský, Petira, Faltys, Karlík, Vitebský, Janeba, Klust, Junek – Kocián, Kmošek, Fořt, Voženílek, Hoskovec, Luštinec, Sedláček, Hrazdíra, Ďurač, D. Filip, Ježek, Zmítko
Třetiny: 2:0, 3:2, 2:0  Branky a nahrávky: 8. Pšurný (Pojkar, Urban), 15. Pojkar (Urban, Pšurný), 21. M. Filip (Niko), 24. Miškovský (Havránek, Pšurný), 32. Bláha (Maďar, Jirků), 47. Urban (Pšurný, Pojkar), 58. Urban (Pojkar, Pšurný) – 36. Fořt (Sedláček), 37. Ďurač (Hrazdíra, Hoskovec). Vyloučení: 5:2. Rozhodčí: Battěk – Žídek, Horažďovský. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 1140.

Jako první střelu vypálil domácí Filip. Také hosté se dostali k brankáři, ale Jelínek si puk pohlídal. Niko prověřil dvorského gólmana, ale střela od modré mu nesedla. Poté se do šance dostali hosté, ale kombinace se jim nedařila, a naopak se do protiútoku dostalo Vrchlabí. Matějček sice pálil, ale Vlk puk vyrazil. První gól padl v osmé minutě do sítě Dvora Králové, autorem byl Michal PŠURNÝ. Tato branka vrchlabské nakopla, ale Vlk už si branku hlídal. V desáté minutě přišlo první vyloučení, a to na straně hostů. HC Stadionu se přesilovka moc nepovedla, velká šance přišla až ke konci zásluhou Urbana, ale opět zasáhl hostující brankář. Domácí byli při chuti, Šťastný ale minul. V 15. minutě se obrannou akcí blýsknul Karlík. O pár vteřin později už ale Vrchlabí navýšilo o dvě branky zásluhou Davida POJKARA, který číhal u modré čáry a zpracoval přihrávku od Urbana. Také na vrchlabské straně došlo k vyloučení. Domácí se ale dobře bránili. Dokonce se Bláha dostal do šance, ale střílel přímo do Vlka. Poslední minuta přinesla dělovku od Pojkara, se kterou si dvorský brankář poradil.

Hned v úvodu druhé části skóroval za HC Stadion Martin FILIP, který měl i trochu štěstí. Vrchlabí tak vedlo už o tři branky. Rodos se trochu trápil ve vlastním obranném pásmu. Když se dostali ke střele, Jelínek si s ní poradil. Byli to opět domácí, kdo vstřelil branku. V čase 23:25 se trefil Daniel MIŠKOVSKÝ, který byl před brankou a dokázal puk za Vlka prostrčit. Hned na to se do šance dostali i hosté, Hrazdíra sice poslal přihrávku na Hoskovce, který ale neměl čas na zpracování a rána mu nevyšla. V polovině utkání se hosté více dostávali do šanci a byli aktivnější. Vyústilo to ve velkou příležitost pro Ďurače, který ale Jelínka nepřekvapil. V čase 30:34 bylo nařízeno trestné střílení pro vrchlabský tým, k puku se postavil faulovaný Tomáš Oppelt – ten ale Vlka neprostřelil a stav se neměnil. Ovšem to netrvalo dlouho, protože v čase 31:21 se prosazuje Tomáš BLÁHA, který stál před brankou a dostal puk na hůl. Tato obdržená branka znamenala výměnu brankářů v hostujícím týmu. K dalšímu vyloučení došlo na straně Dvora, ale i tak se hosté dokázali v oslabení dostat do přečíslení tři na jednoho a ohrozit tak vrchlabskou branku. Skvělý zákrok musel vytáhnout Niko. Ve 35. minutě už mohl mít Dvůr první vstřelenou branku, ale Jelínek se dokázal zorientovat ve všech střelách. Skóre se měnilo až v čase 35:23, kdy snížil Patrik FOŘT, který ujel společně se Sedláčkem všem hráčům Vrchlabí. O minutu a půl později padla další branka do vrchlabské sítě – tentokrát se trefil Ivan ĎURAČ, který stál mezi kruhy a už to bylo pouze o tři branky. Následovalo vyloučení na straně HC Stadionu, které hosté využili kombinací v útočném pásmu, ovšem bez úspěchu. Přilepšil jim vrchlabský Urban, který byl vyloučen ve 39. minutě a hostům se tak naskytla dvojnásobná přesilovka. Do konce druhé třetiny ale branka nepadla, domácí pokračovali ve čtyřech a Dvůr si do poslední části nesl klasickou přesilovou hru.

Tu však ani nabití novými silami nedokázali dvorští využít. Ve 43. minutě střílel Miškovský, jeho ránu Veselý vyrazil na hůl dalšího domácího hráč, ten ale minul. Také Bláha chtěl proměnit svoji šanci, ale dvorský brankář vyrazil puk. Domácí se radovali až v čase 46:02, kdy se trefil Patrik URBAN, který si zpracoval odražený puk. Další vyloučení přišlo ve 49. minutě na vrchlabské straně. Hosté se sice dostali do pásma, ale domácí vyhodili. Střela Karlíka nenašla skulinku do vrchlabské sítě. V 52. minutě dvakrát střílel Šťastný, ale obě rány minuly branku. V 55. minutě už to vypadalo na klidné dokončení utkání. V 58. minutě se sehráli Šimoníček se Šťastným, který ale poslal puk pouze do Veselého. V čase 57:41 přidal svou druhou branku v utkání Patrik URBAN, který puk dorazil za záda Veselého. Fořt se pokusil ještě změnit stav utkání, ale domácí svatyni minul. Půl minuty před koncem utkání byl ještě vyloučen domácí Matějček, ale Dvůr se již k ničemu nedostal a domů odjel s prohrou 2:7.