HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kolín 1:4

Na domácím ledě bez bodu

13.10.2013
V sedmém kole si body za vítězství odváží soupeř z Kolína. Hosté nastoupili do zápasu dravěji a jejich hra přinesla své ovoce hned v úvodní pětiminutovce. Po první třetině vedli hosté o dvě branky a domácí se nedokázali střelecky prosadit. Kolín si svůj náskok držel celý zápas, až v 56. minutě skóroval za domácí Svoboda, ale jedna branka na výhru nestačila.
7.kolo, sobota 12.10.2013, 18:00
1:4
Kolín
Jeschke - Hamerský, Klement, Poskočil, Lenoch, Pulec, Provazník, Hlaváč – Fořt, Filip M., Jakubec, Šťastný, Bláha, Březina, Svoboda, Gengel, Filip D., Marek, Jirků, Oppelt
Moravec – Barták, Pácal, Pýcha, Skokan, Chaloupka, Hanzl, Kulhánek, Čtvrtečka – Morkes, Kadlec, Ježek, Malý, Mejzr, Valášek, Semirád, Šafránek, Jankovský, Šifta, Zumr, Kubát
Třetiny: 0:2, 0:0, 1:2  Branky a nahrávky: 56. Svoboda (Jakubec) – 6. Pýcha, 19. Malý (Mejzr), 46. Šifta (Hanzl), 60. Morkes. Rozhodčí: Kareš – Huryta, Urubčík. Vyloučení: 9:9. Využití:0:2 . V oslabení: 0:1. Diváci:920 . Průběh utkání: 0:2, 0:2, 1:4.
Po krátkém oťukávání se SC Kozli Kolín rozjeli a v 6.minutě po vyloučení Klementa se mezi Jeschkeho betony trefil Pýcha. Další přesilovku sehráli domácí, Jakubec přestřelil a Poskočil otřásl mantinelem. Už za plného počtu trefil zadní síť Gengel, až Pulec od modré mířil lépe, ale Moravec ránu kryl. Pulec měl pak ještě další střelu, kterou brankář vyrazil, bohužel Fořt před branou nedosáhl na dorážku. Na druhé straně Jeschke výborně pokryl střelu Malého. V 19. minutě při oslabení domácích hráčů šikovně prokličkoval opět Malý a střelou nad Jeschkeho rameno zvýšil náskok hostí o dvě branky, asistence Mejzr.

Druhá třetina začala přesilovkou domácích, ti ji však nedokázali využít. Poté hráli oslabení, kdy se jim dařilo držet se v útočném pásmu a nepustili Kolín do větší šance. To se povedlo až Morkesovi s Ježkem, Jeschke jejich střelu vyrazil. V polovině třetiny měl krásnou střelu Bláha, Moravec si vůbec nebyl jistý, kde je puk. Za hákování Kolína byl udělen další trest, ale domácí zase přesilovku nevyužili. V posledních dvou minutách třetiny ujel až před brankáře Filip, hostující Chaloupka ho však těsně před střelou stihl od brány vytlačit.

Třetí třetina začala velmi ostře, hra se na obou stranách přitvrdila. Po chybě Poskočila zvýšil ve 45. minutě Šifta na 0:3, asistence Hanzl. V 51. minutě přišlo dokonce dvojnásobné oslabení domácího týmu, Kolín si tuto přesilovku užíval, domácí však zodpovědně bránili. Pět minut před koncem se konečně prosadili domácí, Svoboda s Jakubcem ve skrumáži před branou dotlačili puk do brány. Jenže místo radosti zůstal na ledě ležet domácí kapitán a byl nutný zásah lekaře - Jakubec byl zasažen hokejkou do obličeje. Kolínskému Semirádovi byl udělen trest 2+2 a domácí tak měli prakticky do konce zápasu výhodu přesilové hry. Domácí si v poslední minutě zápasu za stavu 1:3 vzali oddechový čas a rozhodli se pro power play.Po nepřesné přihrávce domácích zakončil z vlastního obranného pásma do prázdné branky Morkes.