HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jablonec 0:3

Jablonec postupuje po výhře ve Vrchlabí

20.03.2018
Čtvrtý zápas čtvrtfinále rozhodl o vítězi a postupujícím do dalších bojů v playoff. Jablonec na vrchlabském ledě porazil domácí poměrem 3:0, Stadion nedokázal vstřelit ani jednu branku a z této série odchází poražen.
ČF4, úterý 20.3.2018, 18:00
0:3
Jablonec
Abrahám (Jelínek) – Tržický, Abraham, Pojkar, Jirků (A), Chleborád, Matějček, Erban, Niko – Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Kerekanič, Filip (C), Pšurný, Bláha (A), Šťastný, Pilař R., Procházka, Hlaváč
Hosnedl (Petruželka) – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař P., Tondr M. – Homolka, Babec, Tondr L. (A), Víšek (C), Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Peřina, Demel
Třetiny: 0:1, 0:0, 0:2  Branky a nahrávky: 9. Homolka (Babec, Havlas), 52. Demel, 59. Víšek. Rozhodčí: Místecký Lukáš, Bc., Veselý Tomáš, Bc. – Hynčica Roman, Axman Michal. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1328. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3.

Čtvrtý čtvrtfinálový zápas začal zostra ze strany jabloneckého týmu, kdy se Martin Tondr rozjel proti vrchlabskému brankáři a jeho silnou ránu byl Abrahám nucen vyrazit betonem do rohu. Další větší akci měl Lukáš Tondr, kdy jeho střela jen těsně minula branku. Vzápětí se dostal až k domácí brance Víšek, ale nedokázal zvednout puk a přehodit našeho brankáře. Puku se ujali domácí a proti Hosnedlovi vyrazil Jirků, nahrál Urbanovi, ten ale o kousek nedosáhl a jablonecký brankář skryl puk v lapačce. O další střelu proti Abrahámovi se pokusil Babec, ale puk se odrazil od tyče. Útočná formace kolem Demela v páté minutě uzavřela domácí celek v obranném pásmu a puk se tak pohyboval nebezpečně blízko Abraháma. O další rozruch se postaral opět Víšek, když vystřelil a trefil nakonec jen tyčku. Hra se tařka nehnula z obranné části domácího celku, na vrchlabského brankáře se řítila jedna střela za druhou. A na začátku deváté minuty se podařilo hostům rozladit domácího brankáře natolik, že jablonecký útočník David HOMOLKA dokázal dostat puk za záda Abraháma za pomoci Jiřího Babce a Vojtěcha Havlase. Hosté se tak dostali do vedení 1:0. Přesně o minutu později svoji šanci na další gól pro hosty nevyužil Brokeš, když Abrahám zasáhl vyrážečkou. Jedna akce proti vrchlabskému brankáři střídala druhou, hosté nechtěli pustit domácí celek mimo obranné pásmo a snažili se přidat další branku. V polovině patnácté minuty byl faulován Urban, který dokázal ujet a vytvořit si tak šanci. Vyloučení se však nekonalo a tak Urban nedokázal přesně zakončit a puk vyklepával z výstroje Hosnedl. Vzápětí se Urban pokusil o střelu znova, ale jablonecký brankář na něj čekal s otevřenou náručí. Jablonecký tým opět obsadil domácí obranné pásmo a hráči odmítali nechat projet kohokoli z vrchlabských. Na začátku sedmnácté minuty se povedlo ujet Urbanovi, ale jeho skvělá možnost střely z levého kruhu v brance neskončila. Další pokus o střelu proti Hosnedlovi se pokusil tečovat Šimoníček, ale kousek mu k puku ještě chyběl. 57 vteřin před koncem první třetiny zazněla poprvé píšťalka rozhodčího a na trestnou lavici zamířil vrchlabský Šťastný za nedovolené bránění. Domácí tak první třetinu ukončili v oslabení.

Druhou třetinu začali domácí aktivněji, ač v oslabení, snažili se útočit. Jedna akce začala střídat druhou, každá strana se snažila docílit branky. Puk létal ze strany na stranu a hráči se míhali po ledě. Hosnedl si celkem zachytal, domácí mu dávali zabrat. Na začátku 25. minuty se puk objevil přes Abrahámem a ten jej raději schoval do výstroje, protože se proti němu řítil Demel. O několik vteřin později bylo pískáno první vyloučení pro jablonecký tým – na trestnou lavici usedl Martin Tondr za hákování. Domácí celek si tak zahrál přesilovou hru, které bohužel nevyužil tak, jak by si hráči přáli. Následovalo sice několik akcí, které mohly být úspěšné, ale nezadařilo se. Po skončení přesilové hry se rozjel proti Hosnedlovi Urban, ale minul puk, jinak by krásně zakončil do poloprázdné branky. Puku se ujali jablonečtí a před Abrahámem se zjevil Brokeš, ale nedokázal zakončit a puk skončil v lapačce vrchlabského gólmana. Tomáš Šťastný se najednou objevil sám v mezikruží, ale minul branku. Vzápětí Procházka krásně našel Hlaváče, ten ale netrefil puk a Hosnedl se jen protáhl při chytání. Další akci zkusil Pšurný, ale jen těsně minul. Od modré vystřelil vzápětí Jirků, ale puk zazvonil o tyč. Do další skvělé šance se dostal znovu Urban, ale ani doklepnutí od Hlaváče nenašlo svůj cíl v brance. Na konci 33. minuty se proti Hosnedlovi rozjel Procházka, vystřelil mu mezi betony, ale ty jablonecký brankář sklapl a puk tak zachytil. Domácí tým se s vervou pustil do útočení, ale ani jeden z pokusů neskončil úspěšně. Na začátku 36. minuty se situace obrátila, proti Abrahámovi vyrazil Brokeš a domácí brankář jen tak tak puk zachytil před spadnutím do branky. V současnou chvíli rozhodší odpískal další vyloučení a to opět na straně domácího celku – k trestné lavici zamířil Lukáš Abraham za hákování. Ač v oslabení, tak se nenechal Stadion zahanbit a snažil se rozcupovat soupeře. Jedinou šanci v oslabení měl Martin Tondr, ale nepřesně zamířil a puk tak šel mimo domácí branku. Až po návratu Abrahama se hosté dostali k větší šanci, kdy se proti domácímu brankáři rozjel Brokeš, jeho střelu gólman zachytil a pokus o dorážku od Peřiny taktéž. Vzápětí se strhlo na ledě dohadování mezi domácím celkem a rozhodčími, kteří odmítli vyloučit jabloneckého hráče. Půl minuty před koncem udělal při rozehrávce chybu kapitán domácího mužstva a Babec se tak dostal do šance na druhou branku jabloneckého týmu. Ale domácí gólman nezklamal a skvěle zasáhl.

Třetí třetina začala na setrvalého stavu 0:1 pro tým hostí, ale domácí se snažili tento stav zvrátit. Abrahamovo nahození před brankou Hosnedl pokryl, stejně tak jako takřka jistou šanci Procházky, kterému krásně přihrál Urban. Vzápětí se proti vrchlabskému brankáři rozjel Demel, ale puk narazil do gólmanovy masky. Domácí celek se znovu pustil do útočných akcí, proti jabloneckému brankáři se rozjel Abraham a Niko, ale ani jeden nedokázal zakončit. Ve 45. minutě následovalo vyloučení v jabloneckém celku a na trestnou lavici zamířil Mulač za napadení. Jakoby si hosté postavili na modré čáře zeď, tak se domácí celek nemohl dostat do útočného pásma. A tak to bylo takřka po celou dobu přesilové hry. Po návratu Mulače na led se strhla menší strkanice u jablonecké branky, ale bez odezvy rozhodčích. Obrovskou šanci vrchlabských nevyužil Pšurný a minul prázdnou branku. Ke konci 48. minuty si do domácí dvojice obránců najel Demel a byl poslán k ledu. Ani tentokrát rozhodčí vyloučení nepískali. V polovině třetí třetiny byl vyloučen Brokeš za podražení. Další přesilové hry chtěl využít Procházka, ale minul puk z mezikruží. O chviku později rozhodčí odpískali další vyloučení ze hry, tentokrát na straně domácího celku, kdy na trestnou lavici opět zamířil Abraham, tentokrát za napadení. Proti Hosnedlovi vyrazil Jirků, ale jeho střelu jablonecký gólman vyrazil před sebe, kde bohužel nestál nikdo z domácích hráčů na dorážku. Po návratu Brokeše na led využili hosté přesilové hry a nahození od mantinelu v podání Tomáše DEMELA skončilo za zády domácího brankáře. Domácí se do poslední chvíle pokoušeli o snížení stavu, ale nedařilo se jim. A jejich neúspěch korunoval jablonecký Jan VÍŠEK minutu před koncem, kdy prostřelil Abraháma. A tak končí letošní sezóna pro vrchlabský tým, který bojoval až do konce.