HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jablonec 4:1

Druhý zápas proti Jablonci vyhrálo Vrchlabí

16.03.2018
Vendula Sahánková
HC Stadion dokázal vyrovnat sérii na 1:1 a další zápas se odehraje v neděli na ledě jabloneckých Vlků. Domácí celek se vzchopil a vyhrál 4:1 s góly hráčů Hlaváče, Urbana, Procházky a Šťastného. První třetinu pojal domácí celek jako zahřívací a pak se předvedl v plné síle.
ČF2, pátek 16.3.2018, 18:00
4:1
Jablonec
Jelínek (Abrahám) – Tržický, Abraham, Pojkar, Jirků (A), Chleborád, Matějček, Erban, Niko – Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Kerekanič, Filip (C), Pšurný, Bláha (A), Šťastný, Pilař R., Procházka, Hlaváč
Hosnedl (Petruželka) – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař P., Tondr M., Pulec – Homolka, Babec, Bříška (A), Tondr L. (A), Víšek (C), Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Peřina, Demel
Třetiny: 0:0, 1:0, 3:1  Branky a nahrávky: 40. Hlaváč (Filip), 42. Urban (Jirků, Matějček), 50. Procházka (Pšurný), 54. Šťastný (R.) – 51. Nevyhoštěný (Peřina, Tondr M.). Rozhodčí: Velčovský Jiří, Vokřál Patrik – Gabriel Jan, Bc., Zmeškal Jakub, Ing. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1283. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 4:1.

První třetina začali aktivněji domácí, ale Abraham trefil pouze betony Hosnedla. Další střela na něj letěla z hole Jirků. Jelínek si připsal zákrok až ve 4. minutě. V 7. minutě to byla vetší příležitost pro hosty, kterou vyslal Tondr. Poté se Havlas dostal do velké šance, ale netrefil branku pouze o kousek. Jablonec zvýšil aktivitu a domácí se těžko dostávali do pásma. V 10. minutě dostal trest za sekání Pojkar a navíc bylo nařízené trestné střílení, které faulovaný Mulač neproměnil v gól. Následovalo vyloučení znovu na vrchlabské straně. Vlci se ale vůbec nedostali ke střele, domácí několikrát vyhodili až k Hosnedlovi. Ve 14. minutě to na Jelínka zkusil Pilař, ale neúspěšně. V 16. minutě byl vyloučen jablonecký Čechura a také Stadion si zkusil přesilovou hru. V ní se do šance dostal Šťastný po přihrávce Fiipa, ale Hosnedl byl připraven. Hlaváč poté přestřelil prázdnou branku před sebou. Tondr vystřelil na Jelínka střelu, se kterou měl vrchlabský brankář potíže, skóre se ale neměnilo. Hosnedlova lapačka poté vychytala střelu od Šťastného.

Jelínek i Hosnedl se museli otáčet hned od začátku druhé třetiny. Všechny pokusy ale byly odraženy. Víškovu střelu Jelínek vyrazil před sebe, Hlaváč trefil pouze Hosnedlovu vyrážečku. Také Pšurný a Šťastný nebyli úspěšnými střelci. Poté se Filipova formace dostala do útočného pásma a kombinovala, střela ale nakonec nepřišla. Ve 26. minutě se Urbanovi nepodařila teč. Poté mohl skórovat Bláha od modré čáry, ale puk se za záda Hosnedla nedostal. V polovině utkání se do střely opřel Pilař, Jelínek s ní měl problémy. Ve 32. minutě mohl za Stadion skórovat Procházka, jeho střelu ale Hosnedl vyrazil a ani dorážka do Hlaváče neskončila úspěchem. Poté byli vyloučeni současně dva hráči – za Vrchlabí Matějček a za Vlky Nevyhoštěný. Ani jednomu týmu se hra ve čtyřech nedařila, ale několik příležitostí bylo na obou stranách. Ve 37. minutě byl znovu vyloučen Matějček, ale oslabení Stadion zvládnul bez úhony, a navíc byl ve 39. minutě vyloučen Čechura za sekání. Když už byli domácí v pěti, tak si šel na trestnou lavici odpočinout jablonecký Pilař a Vrchlabí mělo do konce třetiny k dispozici dvojnásobnou přesilovku. Toho využil v čase 39:51 Jan HLAVÁČ, který zvednul ze židlí všechny fanoušky na stadionu.

Třetí část přinesla znovu nejvíce branek. Domácí v čase 41:09 využili zbývající část přesilovky a Patrik URBAN zvýšil náskok Vrchlabí na dvě branky. Ve 44. minutě byl stejný hráč vyloučen. Oslabení je ale Stadionu podařilo uhrát, navíc se do šance dostali Bláha s Pilařem, ale Bláha minul branku. Ve 49. minutě mohl skórovat Filip, jeho střelu ale na poslední chvíli vykryl Hosnedl. V čase 49:18 už to bylo 3:0 pro vrchlabským tým. Navyšoval Michal PROCHÁZKA, kterému přihrával Pšurný. Netrvalo ale dlouho a hosté snížili. V čase 50:26 to byl Michal NEVYHOŠTĚNÝ, kdo poprvé překonal Jelínka. Domácí si vzali tříbrankové vedení zpět v čase 53:52, kdy dostal skvělou přihrávku od Pilaře Tomáš ŠŤASTNÝ. Hned nato mohl Pilař přidat další branku. V 57. minutě byl vyloučen Jirků. Toho málem využil Havlas, jehož střelu si Jelínek pohlídal. Domácí už byli v plném počtu na ledě, když došlo k dalšímu vyloučení, tentokrát na obou stranách. Opět při hře 4 na 4 nepřišla žádná akce, konec zápas si již domácí pohlídali a vítězstvím 4:1 vyrovnali stav čtvrtfinále na 1:1.