HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Nové Město nad Metují - Vrchlabí 5:11

Debakl Spartaku

30.01.2013
Jana Poskerová
Vrchlabí rozsekalo Spartak na domácím ledě vysoko 5:11 a Martin Svoboda zaznamenal hattrick. Dvě branky si připsal také Patrik Urban. Stadion ve středečním zápase potvrdil roli favorita a posunul se zase o krůček blíže k bojům o titul mistra.
SF2, středa 30.1.2013, 18:00
Nové Město nad Metují
5:11
Biegl – Lochman, Zázvorka, Hamerský, Pulec, Hlaváč, Bušek, Provazník, Majer - Lepka, Bláha, Jakubec - Weiss, Oppelt, Fořt – Urban, Jirků, Marek – M. Svoboda, R. Svoboda, Blažej.
Třetiny: 1:2, 3:6, 2:3  Branky a nahrávky:6. Potůček (Stehno), 26. Potůček (Janoušek), 36. Praus (Ježek), 39. Škoda (Řehák), 57. Řehák (Mach) – 6. M. Svoboda, 10. M. Svoboda, 24. Urban (Provazník), 33. M. Svoboda, 34. Fořt, 35. Lepka, 37. Hlaváč, 43. Oppelt, 45. Urban, 51. Weiss (Bláha). . Rozhodčí:Samek - Petr - Řezníček . Vyloučení:3:3 . Využití:0:2 . V oslabení: 0:0. Diváci:510 . Průběh utkání:1:2,4:8,5:11.
Úvodní pětimitovku středečního zápasu převzali na své hokejky hokejisté domácího TJ Spartaku Nové Město. Byl to ale Martin Svoboda, který tlak domácích přetavil na první branku. Jenže Spartak vzápětí po rozehrávce odpověděl a Potůček vyrovnal. V sedmé minutě měli hosté z Vrchlabí možnost využít přesilovou hru, ale ačkoliv se prakticky dvě minuty nehnuli z útočného pásma, branku nedali. V 10. minutě si M. Svoboda pohrál s domácími obránci a zvýšil na 1:2. Vedení hosty povzbudilo a až do konce první třetiny byli lepším týmem.

Na začátku druhé třetiny faulovali domácí vrchlabského Urbana, Stadion tak získal početní výhodu a Urban domácí potrestal další střelou za brankářovy záda. Dvoubrankový náskok ovšem hosté dlouho neudrželi, novoměšští útočníci objeli Biegla, ten vyrazil do pravého rohu a Potůček trefil prázdný levý roh. Pak nastal dlouhý tlak vrchlabských hráčů a ve 33. minutě M. Svoboda skóroval potřetí v zápase. Po následné rozehrávce přidal další trefu Fořt, 2:5. A aby toho nebylo málo, Lepka ve 35. minutě proměnil a vyhnal tak domácího golmana na střídačku. Euforii vrchlabských hráčů lehce vzápětí zpražili hráči Spartaku, kteří učebnicovou akcí (v poznámkách k zápasu pojmenovanou: Kde nic, tu nic a najednou gol), snížili na 3:6, Praus. Ale vrchlabáci byli rozjetí a tak ve 37. minutě elegantním švihem zvyšoval Hlaváč na 3:7. Když se ve 39. minutě dostali ke střele domácí Škoda, bylo to 4:7, ale těsně před koncem třetiny prokličkoval mezi domácí obranou Jakubec a jeho přihrávku zasunul do brány Fořt.

S čtyřgolovým náskokem už se třetí třetina zdála být skoro zbytečná :-). Ve 43. minutě zvýšil Oppelt a číslo 10 rozsvítil o dvě minuty později Urban. V 51. minutě se trefil nováček týmu Weiss a upravil tak skóre na konečných 11 branek pro HC Stadion Vrchlabí. Řehák ještě v 57. minutě upravil výsledek na 5:11.

Série HC Stadion Vrchlabí x TJ Spartak Nové Město 2:0.