HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Dvůr Králové 3:1

Další tři body získal Stadion proti Dvoru

06.12.2017
Středeční utkání Vrchlabí - Dvůr Králové dopadlo lépe pro domácí tým, který po boji zvítězil 3:1. Rozhodla třetí třetina, ve které Stadion vstřelil dvě branky, zatímco Dvůr se prosadil pouze jednou.
23.kolo, středa 6.12.2017, 18:00
3:1
Dvůr Králové
Jelínek, Abrahám – Abraham, Havránek, Matějček, Niko, Pojkar, Jirků (A), Chleborád – Procházka, Filip (C), Šťastný, Miškovský, Urban, Pšurný, Oppelt, Šimoníček, Bláha (A), Moník
Čáp, Veselý – Vitebský (A), Antonov, Hamerský (C), Hlaváč, Petira, Junek, Karlík – Filip, Hrazdira, Kmošek, Sedláček, Lelka, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ukhin, Fořt (A), Ježek, Valášek
Třetiny: 1:0, 0:0, 2:1  Branky a nahrávky: 11. Bláha (Jirků, Oppelt), 50. Urban (Matějíček, Niko), 57. Urban (Jirků) - 44. ? Rozhodčí: Velčovský – Axman, Štěpánek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1014. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1.

Aktivněji začali hosté, Jelínek puk vyrazil k mantinelu. Domácím se nedařilo usadit se v pásmu a kombinovat, na Čápa prozatím puk nešel. Začátek utkání provázel hokej ze strany na stranu bez větších akcí. V čase 10:12 se za Vrchlabí trefil Tomáš BLÁHA, který otevřel skóre utkání. Následovalo přerušení kvůli vysunuté domácí brance. Ve 14. minutě přišlo první vyloučení na hostující straně. Domácím se přesilovka vůbec nepovedla, naopak to byl Dvůr, kdo se dostal před Jelínka. V 17. minutě střílel od modré čáry Šimoníček, ale Čáp si puk pohlídal. Také na vrchlabské straně se vylučovalo, za hákování šel na trestnou lavici Matějíček. Do konce třetiny si ale ani RODOS nezastřílel a půl minuty výhody si vzali do další části.

Přesilovou hru hosté nevyužili. Ve 23. minutě se dvorským nepovedla útočná akce. Domácí se sice snažili proniknout do pásma a zaútočit, skóre se ale neměnilo. 27. minuta přinesla další vyloučení na hostující straně. Jeden z dvorských hráčů se rozjel na Jelínka, ale branka nepadla. Ve 30. minutě se proti Čápovi rozjel Oppelt, ale velkou šanci neproměnil. Také Jirků mohl skórovat, Čáp zasahovat nemusel. HC Stadion začal aktivněji útočit a Čáp se musel v brance ohánět. Domácím se dařilo i na buly, získané puky ale nedokázali správně přihrát. Ve 38. minutě mohl navýšit Jirků, ale trefil se mimo branku. Druhá třetina branku nepřinesla a do třetí šel HC Stadion s jednobrankovým náskokem.

Jelínek schoval puk do lapačky po střele Kmoška. Ve 44. minutě zabodoval také Dvůr Králové, a srovnal stav utkání na 1:1. Poté se hra dostala do obranné třetiny Vrchlabí, ale byl to domácí Patrik URBAN, kdo si opět vzal vedení na svou stranu v čase 49:03. V 56. minut přišlo vyloučení na královédvorské straně. Této výhody využil v čase 56:58 autor druhého gólu Patrik URBAN, kterému přihrával Jirků. RODOS se ještě pokusil zkorigovat stav utkání, do útočného pásma se ale nedostal a domácí tak získali tři body.