HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Žďár nad Sázavou - Vrchlabí 0:1

Ze Žďáru veze Vrchlabí tři body

21.01.2015
Důležité body si Vrchlabí připsalo za středeční utkání na ledě Žďáru nad Sázavou. Jedinou branku celého zápasu vstřelil ve vlastním oslabením Jan Matějka. Na ledě kralovali oba gólmani, navíc hostující Jakub Neužil udržel poprvé za sezonu čisté konto.
26.kolo, středa 21.1.2015, 18:00
Žďár nad Sázavou
0:1
Sláma (Peška) – Staněk, Beneš, Pleva, Pilný, Smejkal (C), Doležal – Krupka, Kaňka, Vítek D. – Kunstmüller, Gregar, Bureš – Boček, Havel, Zídek – Štěpánek, Kolda.
Neužil (Abrahám) – Hamerský, Lenoch, Kadavý, Jebavý, Klement, Hlaváč, Skočovský – Jakubec (C), Filip, Šťastný – Bláha, Jirků, Vlach – Matějka, Urban, Fořt – Kerekanič.
Třetiny: 0:0,0:1,0:0  Branky a nahrávky: 25. Matějka. Rozhodčí: Dědek, Klein, Linhart. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:0. V oslabení:0:1. Průběh utkání: 0:1.

Velmi dobrý výkon předvedli naši hokejisté na ledě neoblíbeného soupeře ze Žďáru nad Sázavou. Ve druhé lize jsme tohoto soupeře ještě nepřehráli. Dnes tento milník padl. Už na počátku klání mohli jít do vedení hosté. Bláhovi se podařilo ujet všem obráncům Plamenů a jen výborný zákrok Slámy pokazil radost. Domácí se do vyložených situací v první části nedostávali. V desáté minutě mohli ale znovu děkovat štěstí, že si puk nenašel cestu mezi tři tyče Slámy. Naposledy mohl vážněji pomýšlet na změnu stavu první třetiny Fořt, ale Sláma si připsal další dobrý zásah. Během první části to byl právě on, kdo byl strůjcem dosavadního nerozhodného stavu.

Druhá část hry přinesla faul Tomáše Jirků a přesilovou hru pro Plameny. Tu ovšem využili hosté! V oslabení ujel JAN MATĚJKA a dal jedinou branku dnešního klání, což v 25. minutě na zimním stadiónu ve Žďáře nad Sázavou pramálo fanoušků očekávalo. První výraznější možnost překonat Neužila měl Vítek. Netrefil. Domácí svůj nápor otupili sami. Kolda podrazil jednoho z hostujících hráčů a do konce druhé dvacetiminutovky jsme výraznější příležitosti neviděli ani na jedné straně.

Ta třetí byla o poznání zajímavější. Jiří Jakubec ve 44. minutě nabídl domácím přesilovou hru, kterou mohl využít Kaňka, ale ani on neměl dnes štěstí. Po další šanci Bočka se naskytla nejprve další klasická a posléze i dvojnásobná přesilová hra Plamenů. Na trestné lavici seděl podruhé Jakubec a kromě něho i Hamerský a o chvíli později i Hlaváč. Neužil odolával statečně trochu bezzubému tlaku Žďáru a v posledních minutách již mohl jen sledovat marné dobývání obranné třetiny Vrchlabí. Plameny se nedokázaly prosadit ani v poslední minutě, kdy Lenoch pykal za držení. Nečekané vítězství tak bylo na světě a místo hlídání páté příčky se nyní Vrchlabští mohou dívat před sebe na opět dostižitelnou vedoucí čtveřici.

Foto Petr Kraus.

Josef Řeháček: Dneska můžu být spokojený s tím, jak jsme těžký zápas odehráli. Trochu jsme změnili taktiku, hráli jsme více dozadu a domácí jsme nepouštěli do šancí. První třetina byla vyrovnaná. Ve druhé jsme měli i další šance na zvýšení skóre, ale nedali jsme. Na konci třetiny si domácí vytvořili tlak, který jsme ustáli. Ve třetí třetině jsme hráli hodně v oslabení, ale zodpovědně a důkladně jsme bránili. Skvělý výkon podal Kuba Neužil v brance.