HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Sokolov - Vrchlabí 2:9

Ze Sokolova vezeme vysoké vítězství

26.11.2016
Jan Přikryl
Již od začátku utkání bylo jasné, že si dnes horalé přijeli na led Sokolova pro tři body. První branku v utkání zaznamenal Radek Krsek a v první třetině se podařilo Stadionu přidal další dvě branky. V prostřední části přidali hráči z Krkonoš další tři branky. Poslední třetinu se podařilo dvakrát skorovat také domácím hráčům, ale přesto i tuto třetinu vyhrál hostující Stadion
17.kolo, sobota 26.11.2016, 17:30
Sokolov
2:9
Fečo (od 28. min. Hruška) – Gombár, Michálek, Říha, Novák, Binias – Jirušek, Račanský (A), Kašpar (A), Trapl, Kukla (C), Čejka, Musil, Sláma, Řezníček, Pfister, Sus.
Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků (A), Matějček, Tržický, Jandejsek, Chleborád – Procházka, Filip (C), Šťastný, Oppelt, Miškovský, Novák, Krsek, Šimoníček, Bláha (A), Čurda, Urban, Maďar.
Třetiny: 0:3, 0:3, 2:3  Branky a nahrávky: 46. Řezníček (Čejka, Novák), 55. Řezníček (Čejka) – 10. Krsek (Bláha, Šimoníček), 10. Maďar (Tržický, Čurda), 14. Procházka (Šťastný, Klement), 24. Čurda (Miškovský, Maďar), 26. Čurda, 28. Šťastný (Procházka, Filip), 47. Maďar (Čurda), 52. Jirků (Šimoníček), 54. Bláha. Rozhodčí: Jan Hucl (Plzeň) – Bc. Michal Rubáš, Martin Tvrdík (oba Klatovy) . Vyloučení: 8:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 820.

Úvod utkání se odehrál před sokolovskou brankou, kde se o první gól pokusil Klement. Následoval pomalejší hokej se střelami na obou stranách. V 7. minutě se Jelínek musel v brance otáčet, ale ani jedna střela neprošla za jeho záda. V 9. minutě se domácí Trapl dostal do obrovské šance, kdy protlačil puk za Jelínkova záda, ale nikoliv do opuštěné branky. Tuto chybu potrestal HC Stadion v čase 9:28 brankou z hole Radka KRSKA. A o 23 vteřin později už to bylo 2:0 pro hosty – tentokrát se za Vrchlabí trefil Patrik MAĎAR. Následně byl vyloučen vrchlabský Klement a nabídnul tak šanci domácím. Ve 12. minutě byl vyloučen také domácí hráč, což dokázal HC Stadion potrestat až 8 vteřin před naskočením hráče na led. V čase 13:41 zvyšoval už na 3:0 Michal PROCHÁZKA. V 15. minutě byl dalším vyloučeným hráčem sokolovský Čejka, ale tentokrát se přesilovka obešla bez branky. V čase 18:12 šel na trestnou lavici sednout vrchlabský Hejda, ale domácí se nedostali ani do útočné třetiny. Naopak hosté ve čtyřech hráčích útočili, Čurdu si ale Feča pohlídal a minutu před koncem trefil Bláha tyč. V čase 19:34 byl vyloučen další hostující hráč a Sokolov tak mohl využít přesilovku 5 na 3, kterou si převzal i do druhé třetiny.

Hned na začátku naskočil vyloučený hostující hráč, a i ve čtyřech si vrchlabští dokázali poradit. Zákrok Feče zachránil domácí od další branky, když sám ujel všem sokolovským Šťastný. Ve 23. minutě přišlo další vyloučení, tentokrát na domácí straně. Tuto příležitost dokázal HC Stadion využít rychleji – v čase 23:26 navýšil na 4:0 pro Vrchlabí Martin ČURDA střelou z úhlu. Ve 25. minutě už se hosté radovali popáté – druhou branku v utkání zaznamenal Martin ČURDA. Necelé tři minuty si domácí zahráli v útočném pásmu, Jelínek ale vždy včas zasáhl. V čase 27:50 se k puku dostala trojice Procházka – Filip – Šťastný a poslední jmenovaný zasadil Sokolovu další ránu – po této brance Tomáše ŠŤASTNÉHO už bylo o zápase rozhodnuto. V té chvíli nahradil brankáře Feča Hruška. Hosté měli častěji puk na svým holích, ale k Hruškovi se probojovali málokdy a když ano, tak včas zasáhl. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, dlouhou dobu diváci neviděli branku ani vyloučení. Ve 38. minutě se na Hrušku hnali hned dva vrchlabští hráči – ani Čurda ani Urban ale nedokázali Hrušku překonat. Hned nato byl vyloučen domácí Řezníček, ale HC Stadion výhodu využít nedokázal. Také ve druhé části dokázali hosté třikrát skórovat.

Třetí třetina započala Procházkovou střelou. Ve 45. minutě byli současně vyloučeni Kašpar a Jandejsek. Při hře ve čtyřech se gólově dařilo domácím – v čase 45:55 snížil Baník na 1:6 brankou z hole Radima ŘEZNÍČKA a o minutu později, když už byly týmy kompletní, zvýšil na 1:7 vrchlabský Patrik MAĎAR, který si tak připsal druhý gól v zápase. V 50. minutě byl vyloučen domácí Michálek za sekání a následoval ho spoluhráč Říha. Také HC Stadion si tak zahrál dvojnásobnou přesilovku. Využít ale dokázal až klasickou přesilovku, a to v čase 51:33, kdy vstřelil branku Tomáš JIRKŮ a už to bylo 1:8. Posledních 7 minut zápasu to byl zajímavý hokej. V čase 53:05 se blýsknul Jelínek, který skvěle zakročil proti Jiruškovi. V 54. minutě skóroval také Tomáš BLÁHA a o 40 vteřin později přidal také Baník gól, a to opět z hole Radima ŘEZNÍČKA. V 56. minutě byl vyloučen vrchlabský hráč za příliš mnoho hráčů na ledě. To chtěl využít Sláma, který jel sám na Jelínka, ale ten jeho bombu vyrazil. Do konce utkání už gól nepadl a hosté se mohli radovat z vysoké výhry a ze tří bodů.

Petr Hlaváč: Zápas se hodnotí dobře, ale nebylo to tak snadné, jak to podle výsledku vypadá. Prvních 10 minut byli domácí lepším mužstvem, své šance však neproměnili a my je za to potrestali dvěma góly v rozmezí půl minuty, poté následovalo naše ubráněné oslabení a proměněná přesilovka 3:0. Utkání se mohlo ještě zamotat při soupeřově přesilovce na konci třetiny, ale domácí toho nevyužili. Naopak naše další přesilová hra na začátku 2.třetiny prakticky zápas rozhodla. Potom jsme přidali dva rychlé góly a bylo hotovo. Další průběh se nesl ve volnějším tempu i disciplíně. Mrzí mě, že jsme nedokázali proměnit dalších asi 15 vyložených šancí a udržet čisté kolo pro Kubu Jelínka.
Ve středu nás čeká Děčín, který teď hraje ve výborné formě. Čekám vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodnou maličkosti, třeba naši skvělí diváci, tak prosím přijďte, budeme vás potřebovat. Díky.