HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Sokolov - Vrchlabí 3:2

Ze Sokolova body nevezeme

10.12.2017
Jan Přikryl
Po první třetině jsme prohrávali 2:0. Druhá třetina skončila remízou 1:1. Poslední část vyhrálo Vrchlabí 1:0, ale vyrovnat se týmu z Krkonoš nepodařilo.
24.kolo, sobota 9.12.2017, 17:30
Sokolov
3:2
P. Hruška (Fečo) – Rulík, Hohl, Šik (C), Michálek, Gombár, Vodička, Weinhold, Kvapil – D. Hruška, Šmejc, Trapl, Strunz, Kašpar (A), T. Rohan, Čejka, Davídek, Rezek, Janata, Račanský (A), Sus.
Abrahám (Jelínek) – Abraham, Chleborád, Matějček, Jirků (A), Pojkar, Tržický, Erban – Procházka, Filip (C), Šťastný, Miškovský, Urban, Pšurný, Oppelt, Šimoníček, Bláha (A), Kerekanič.
Třetiny: 2:0, 1:1, 0:1  Branky a nahrávky: 1. Strunz (Trapl), 5. D.Hruška (Davídek), 32. T.Rohan (Kašpar, Račanský) – 37. Miškovský (Pojkar, Šimoníček), 49. Šťastný (Filip, Chleborád. Rozhodčí: Jakub Šindel – Pavel Sedláček (oba Plzeň), Petr Fiala (Sokolov). Vyloučení: 9:8 + 10 OT Matějíček (VRC). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 827.

Sobotní zápas začal pro vrchlabský tým nešťastně – hned v první minutě se rozjel proti brance Stadionu Martin STRUNZ s Martinem Traplem a společnou silou skórovali. Martin Filip chtěl Sokolov potrestat, ale Šik se nenechal rozhodit a jeho střelu odrazil zpět do pole. Na konci třetí minuty se pískalo první vyloučení, na trestnou lavici si šel sednout Daniel Miškovský na dvě minuty za držení protihráče. Vrchlabským se v oslabení nedařilo, domácí je zablokovali v obranné třetině a tak pouze puk vyhodili do středního pásma. Na začátku páté minuty se sokolovským podařilo překonat obranu vrchlabských v oslabení, z rohu Milan Davídek šikovně uvolnil Davida HRUŠKU a ten prostřelil Abraháma mezi betony. Stadion se rozjel ke hře do útočné třetiny, podařilo se mu trefit brankovou konstrukci a vzápětí musel zasáhnout Petr Hruška, aby mu puk neutekl za brankovou čáru. Dalším vyloučeným je opět hráč Vrchlabí, tentokrát rovnou kapitán Martin Filip za hru vysokou holí. Domácí se rozjeli k další akci, ale Abrahám se už nedal a puk chytil do lapačky. Další velkou akci rozjel David Hruška, našel si Adama Rulíka, ale ten zabrzdil příliš prudce, neměl klid potřebný na zakončení a Abrahám jej pozorně vychytal. Během dvaceti vteřin přišel Sokolov o dva hráče, kteří si šli sednout na trestnou lavici za podražení. Vrchlabští nedokázali ale sokolovské oslabení využít a tak se skóre zápasu nezměnilo. Domácí dokázali dostat vrchlabské pod mírný tlak, ale nevyústilo to v gól. Do konce třetiny se nedařilo ani jednomu z týmů zakončit akci vítězně.

První větší akcí druhé třetiny rozjel domácí tým, ale Abrahám se nedal a puk srazil betonem do rohu kluziště. Vzápětí se Procházka rozjel proti Hruškovi, ten střelu vyrazil. Prvním vyloučeným druhé třetiny byl sokolovský hráč Adam Rulík za zdržování hry. A vzápětí se pro vrchlabské naskytla další přesilová hra pět na tři, když na trestnou lavici za Rulíkem šel Martin Strunz, který si šel odpykat trest za Petra Hrušku. Ani této přesilovky nedokázal Stadion využít a skóre tak dále vypovídalo ve prospěch domácího týmu. Domácí tým se rozjel k další větší akci, ale Petra Račanského vychytal Martin Abrahám, když puk chytil během pádu na led. Ve 28. minutě dlouho trvalo rozhodčímu, než přerušil hru kvůli ležícimu Martinu Chleborádovi. Po dlouhé pauze jej na střídačku odvezl spoluhráč. Vzápětí se vrchlabští dostali do oslabení, když šel na trestnou lavici Michal Pšurný za hákování. A několik sekund po vypršení jeho trestu se proti Abrahámovi rozjel Roman Kašpar, Petr Račanský a Tomáš ROHAN, který dokázal puk dostat za Abrahámova záda. Skóre se tak zvýšilo na 3:0 pro domácí. Vrchlabští se nevzdávali nadějí a tak rozjeli útočnou hru a ostřelovali sokolovského brankáře. Sokolovští jim puk vypíchli a rozjeli se proti Abrahámovi, ten ale dobře zakročil a puk tak za jeho zády neskončil. V 35. minutě byl vyloučen hráč Sokolova Martin Gombár za hákování. Čtyři vteřiny před skončením přesilové hry Vrchlabí se podařilo triu David Pojkar, Jiří Šimoníček a Daniel MIŠKOVSKÝ vstřelit první gól hostujícího týmu. V 38. minutě dostal Martin Matějíček trest 2+10 OT za likvidační zákrok na Martina Trapla. Puk létal kolem branky vrchlabských, ale dovnitř nedoskočil. Tím i druhá třetina skončila.

Poslední třetina začala pozvolnou hrou, která byla zakončena Hohlovým obětavým bojem o puk u mantinelu. Hra se přesouvala z jedné obranné třetiny do druhé, ale bez větší akce. Ve 43. minutě si domácí tým vyžádal oddechový čas, aby prodiskutovali taktiku a další postup ve hře. V obou týmech probíhaly pokusy o další střely na brankáře, ale ani na jedné straně nebyl úspěch. Tomáš Bláha se rozjel do útočné třetiny, prošel přes dva protihráče, ale nakonec jej zastavili David Hruška s Adamem Rulíkem. Vzápětí se proti sokolovskému brankáři rozjel Tomáš Šťastný, ale nedokázal jej překonat. Ve 47. minutě všem ujel Roman Kašpar, ale v poslední chvíli jej zastavit Tomáš Jirků hákováním a bylo nařízeno trestné střílení. Kašpar trestné střílení neproměnil a puk skončil v Abrahámově lapačce. O necelé dvě minuty později se dostal před sokolovskou branku Martin Filip, Michal Chleborád a Tomáš ŠŤASTNÝ, který puk vsítil za Hruškova záda a tím snížil skóre na 3:2. Hra se dále přesouvala z jedné části kluziště do druhé, sokolovský brankář měl více práce než Abrahám, protože vrchlabští mu nedali chvilku pokoje a neustále na něj útočili, ať zblízka či z větší vzdálenosti. V 53. minutě se domácí rozjeli k akci v útočné třetině, kdy Tomáš Rohan uvolnil Davida Hrušku, ten se snažil zmást Abraháma, ale puk se do branky nedostal. O minutu a kousek později rozhodčí nepískl likvidační zákrok na domácího hráče a na ledě se strhla šarvátka, jejímž vyústěním bylo čtvero vyloučení – z každého týmu šli na trestnou lavici dva hráči na 2+2 za hrubost a tak se dále hrálo pět na pět. První větší šanci po vícenásobném vyloučení měl sokolovský David Hruška, ale trefil pouze tyč. V 59. minutě Sokolov vstřelil branku,ale na naléhání Abraháma ji neuznal pro vysokou hůl jednoho z hráčů. Na začátku poslední minuty si vrchlabští vzali oddechový čas, jehož vyústěním je power-play. 26 vteřin před koncem zápasu se v obranné třetině Stadionu hrálo vysokou holí, tak Abrahám šel zpět do branky. Deset vteřin před koncem zápasu šlo opět Vrchlabí do power-play a domácí tak stupňovali tlak, ale již jej nestihli využít a tak zápas skončil 3:2 pro domácí.

Petr Hlaváč, trenér HC Stadion Vrchlabí
Sobotního zápasu je škoda, prohráli jsme si ho na začátku utkání. Udělali jsme dvě chyby, které domácí okamžitě potrestali. Zbylých 50 min to byl vyrovnaný zápas, ale nám už se nepodařilo vyrovnat. Mohou za to i špatně sehrané dlouhé přesilovky 5 na 3 - to byl další důvod naší prohry.
Ve středu náš čeká náš oblíbený soupeř Letňany, tak se přijďte podívat, jak s nimi zatočíme.