HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Klatovy - Vrchlabí 5:6p

Z horkého ledu Klatov vezeme důležité 2 body

25.01.2017
Jan Přikryl
V úvodní třetině se poprvé radovali domácí díky Uhlíkovi. Poté úřadovali pouze hosté a šli o kabin s dvoubrankovým vedením. Na začátku druhé části poslal do tříbrankového vedení hosty Šimoníček, ale domácím se do konce třetiny podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Třetí třetina byla v podání domácích kteří dokázali otočit skore z 3:4 na 5:4, hostům se podařilo minutu a půl před koncem vyrovnat Čurdou. Patnáct vteřin před koncem prodloužení rozhodl o vítězství Horalů Čurda
29.kolo, středa 25.1.2017, 18:00
Klatovy
5:6p
Sochůrek (21.min Štekr) – Špaček, Kubík, Slavík, Houfek, Kaňák, Hlaváček, Prokop – Švarc, Topinka, Uhlík, Vracovský, Tulačka, Pacanda, Beneš, Němec, Presheva, Leština
Jelínek (Abrahám) – Hejda, Klement, Jirků, Matejček, Jandejsek, Chleborád – Procházka, Filip, Miškovský, Maďar, Šimoníček, Bláha, Čurda, Urban, Oppelt, Svoboda
Třetiny: 1:3, 2:1, 2:1 - 0:1  Branky a nahrávky: 6. Uhlík (Tulačka, Švarc), 29. Švarc (Topinka, Špaček), 40. Uhlík (Švarc, Špaček), 50. Topinka (Uhlík), 54. Vracovský (Kaňák) – 13. Maďar (Filip), 14. Jandejsek (Maďar), 16. Oppelt (Šimoníček), 22. Šimoníček (Bláha, Jirků), 59. Čurda (Matějček, Jirků), 65. Čurda Rozhodčí: Sýkora – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 3:7 + Miškovský OT (Nesportovní chování). Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4, 3:4, 4:4, 5:4, 5:5, 5:6

Utkání začalo opatrným hokejem. Ale již v páté minutě diváci viděli vyloučení na straně HC Stadionu. Klatovští hráči si s výhodou poradili na jedničku, když se v čase 5:27 trefil Jiří UHLÍK a poslal svůj tým do vedení. Střely ale šly také na Jelínka, ten si s nimi hravě poradil. V 8. minutě byl vyloučen vrchlabský Matějček a nechybělo málo, a domácí mohli opět skórovat. Uhlíkovi se ale nepovedl bekhend a tak se stav neměnil. To přišlo až v čase 12:12, kdy srovnal Patrik MAĎAR. Další branku přidalo Vrchlabí o minutu později, kdy se z dorážky prosadil Adam JANDEJSEK. Třetí branku hostů si do branky srazil sám Sochůrek, ale střela přišla od Tomáše OPPELTA. HC Stadion tak rychle srovnal krok a navíc si dokázal vytvořit dvoubrankový náskok.

Hned na začátku druhé části domácí vystřídali brankáře. To ovšem nezabránilo HC Stadionu, aby znovu skóroval a zvýšil náskok na tří branky. V čase 21:55 se do šance dostal Jiří ŠIMONÍČEK a prostřelil Štekra. Hosté se dostali do tlaku a byli střelecky při chuti. Branku však vstřelili domácí, konkrétně Milan ŠVARC, který v čase 28:32 vrátil svůj tým do hry střelou do horního rohu. Polovina utkání přinesla mnoho nečekaných zvratů. Nejdříve byl vyloučen domácí hráč. Poté bylo pro hosty pískáno trestné střílení, ke kterému se postavil faulovaný Miškovský. Ten bohužel minul branku a ve 32. minutě vyšvihnu skvělý zákrok klatovský brankář, kterým zneškodnil pokus Bláhy. Ve 33. minutě přišlo další vyloučení na straně domácích. Tuto výhodu ale hosté nevyužili. Ve 36. minutě promarnil velkou příležitost Uhlík, kdy nedokázal propasovat puk do branky z brankoviště. Ve 39. minutě byl vyloučen vrchlabský Maďar a toho domácí již využili – v čase 39:56 snížil Jiří UHLÍK, které našel před brankou Švarc.

Třetí část začala vyloučením klatovského hráče. Hosté si ale přesilovku dlouho neužili, ve 46. minuty byl vyloučen vrchlabský Miškovský za hákování a navíc dostal osobní trest do konce utkání. V čase 49:39 vyrovnal na 4:4 Jan TOPINKA střelou z mezikruží. V 53. minutě došlo opět k vyloučení na hostující straně, čehož využil v čase 53:39 Tomáš VRACOVSKÝ, který za Jelínkova záda dorazil střelu od Kaňáka a rázem byli ve vedení domácí. Klatovy to zvedlo a začaly na Jelínka dorážet mnoha střelami. Dvě minuty před koncem si HC Stadion vzal oddechový čas. A v čase 58:22 přišlo vyrovnání ze strany Vrchlabí, kdy se trefil Martin ČURDA do prázdné branky. Zápas tak dospěl do prodloužení.

Střelec poslední branky byl hned na začátku prodloužení vyloučen. Přesilovka se domácím nevyvedla, ačkoliv třeba Špačkovu střelu tečoval jeden z útočníků. Poté jel klatovský Topinka sám na hostujícího Jelínka, ale byl zastaven faulem. K nelibosti domácích se ale nepískalo. Tlačenice před Jelínek sice neskončila gólem, ale došlo k menší potyčce. O bodu navíc pro HC Stadion rozhodl v čase 64:45 Martin ČURDA, kdy využil chybu v klatovské obraně.

Petr Hlaváč: Včera drama se šťastným koncem pro nás. V první třetině jsme se trochu se štěstím dostali do vedení, které jme na začátku druhé třetiny navýšili. Měli jsme i další šance, ale nevyužili jsme je a myslím, že to byl klíčový moment utkaní, protože jsme z ničeho dostali branku na 2:4. Tím se hra vyrovnala a další gól 4 vteřiny před koncem 2. třetiny nás znervózněl. Ve třetí třetině už byli domácí lepším týmem a podařilo se jim utkání otočit ve svůj prospěch. My jsme nakonec v power-play vyrovnali a v prodloužení konečně získali bod navíc. Kluci podali bojovný výkon, ale trochu mě mrzí, že takto rozehrané utkání nedohrajeme bez nervů a za tři body. V sobotu se na Vás těšíme a snad Vám nabídneme stejně kvalitní a pohledný zápas, jaký jsme odehráli v Klatovech.