HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Chrudim 1:2

Všechny branky padly v rozmezí dvou minut

14.08.2007
Jakub Gabriel, Patrik Huber
Hokejisté Vrchlabí na domácím ledě podlehli nejtěsnějším poměrem hokejistům Chrudimi 1:2. Vrchlabí se sice ve 33. minutě dostalo do vedení brankou Jakuba Krätzera, ale hosté za 24 vteřin vyrovnali a za další necelou minutu a půl vsítili vítězný gól. Rozhodující branku vstřelil bývalý reprezentační útočník David Pospíšil. Chrudim ještě v poslední minutě neproměnila trestné střílení.
přát., úterý 14.8.2007, 18:00
1:2
Chrudim
Falta - Matějíček, B. Višňák, Vyskočil, Chaloupka, Bendík, Giba, Drbohlav, Kajínek - Tvrdek, Pajič, Nakládal - Valko, Horčička, Nevyhoštěný - Gengel, Dvořák, M. Hájek - Bezděk, Vach, Krätzer.
Němec - Konta, Kříž, Šafařík, Kuncl, Fejgl, Daňo - Bláha, Beránek, Kvaššay - Stavenský, Potůček, Horák - Žák, Král, Pospíšil.
Třetiny: 0:0, 1:2, 0:0  Branky a nahrávky: 33. Krätzer (Višňák) - 33. Žák (Horák), 35. Pospíšil (Stavenský, Král). Rozhodčí: Kubeš - Ježek, Kis. Vyloučení: 5:9. Bez využití. Diváci: 700. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Úvodní buly vyhrál Pajič, a tak Vrchlabští mohli rozjet první útočnou akci. Nahozenou střelu ale bez problémů pordžel brankář Němec. Ve 4. minutě se hosté v přesilovce dostali do šance, dorážejícímu Pospíšilovi se však nepodařilo přehodit Faltovy betony. V 7. minutě byl vyloučen Kvaššay a Vrchlabí dostalo výhodu přesilové hry. Díky dobré práci chrudimské obranné čtyřky se vrchlabští hokejisté v první minutě přesilovky nedostali ani do útočného pásma. Druhá polovina přesilovky už vypadala lépe, ale do zvláště výhodné střelecké pozice jsme se nedostali. Desetiminutový tlak domácích mohl v čase 15:38 proměnit v gól Rok Pajič. Samostatný nájezd však zakončil střelou nad. Na konci první třetiny se vrchlabským hokejistům naskytla šance další přesilovky, ovšem ta zůstala též nevyužita.

Začátkem druhé třetiny pokračoval nápor domácích, stav však zůstával bezgólový. Po vyloučení Hájka se na trestnou lavici posadil i Tvrdek, Chrudim tak dostala výhodu dvou mužů. Chaloupka, Vyskočil a Horčička výborně zvládli oslabení tří proti pěti a na konci oslabení si navíc vytvořili šanci. Horčička ji však neproměnil. Ve 30. minutě byl na trestné Beránek Vrchlabí hrálo svojí třetí přesilovou hru, leč opět ji nevyužilo. V 32. minutě měl Valko velkou šanci otevřít skóre, ale Němce zachránila tyč. Minutu na to Vrchabí jel Višňák samostatný nájezd, ale skórovat se podařilo až z dorážky Jakubu Krätzerovi. Chrudimští se rychle oklepali a po 24 sekundách už na tabuli svítil stav 1:1. Gól padl díky přesné střele Zdeňka Žáka. V čase 34:33 David Pospíšil tečoval střílenou nahrávku Krále a nedal tak Faltovi šanci na reakci. Domácí sice po zbytek třetiny tlačili, ale třetina skončila za pro ně nepříznivého stavu 1:2.

Vrchlabští se ve 43. minutě dostávají další, tentokrát čtvrté přesilovce. Tři předchozí domácí nevyužili a ani čtvrtá nedopadla lépe. Po minele před brankou Vrchlabí se ke střele dostal Kvaššay, ale Falta domácí tým podržel. Domácí fanoušci skandovali: "Vyrovnat, Vyrovnat!" - ale čas se postupně krátil. Navíc v čase 59:01 domácí faulovali ve vyložené šanci hostí a a rozhodčí nařídil trestné střílení, které Lukáš Král neproměnil. Hokejisté Vrchlabí se ještě dostali do útočného pásma a odvolali brankáře. Němec podržel kotouč a v čase 59:51 se vhazovalo po Němcově levici. Záleželo hodně na buly, kterou však Vrchlabí prohrálo, a tak i celý zápas. Velice zajímavý zápas bohatý na vyloučení nakonec skončil ve prospěch Chrudimi v poměru 1:2.

Po dohodě trenérů se po skončení zápasu ještě jely samostatné nájezdy. Výsledek byl stejný jako samotný zápas, tedy 1:2. Jediným střelcem Vrchlabí byl Jiří Matějíček, za Chrudim skórovali Pavel Beránek s Ondřejem Potůčkem.