HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Řisuty 6:3

Vrchlabští získali další tři body do tabulky

10.01.2018
Vendula Sahánková
Dnešní zápas pojal domácí celek jako zvýšení bodového skóre v tabulce. Jedna akce střídala druhou a ač se Řisuty snažily výsledek dorovnat, nedařilo se jim. Vrchlabští tak ukončili zápas výhrou 6:3 a Řisuty odjely domů s nepořízenou.
32.kolo, středa 10.1.2018, 18:00
6:3
Řisuty
Abrahám (Jelínek) – Tržický, Abraham, Pojkar, Jirků (A), Havránek, Matějček, Niko – Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Filip (C), Pšurný, Bláha (A), Šťastný, Moník, Procházka
Ilašenko (od 53. min. Švihálek) – Babický (A), Kužel, Dostál, Potěchin, Keller, Havelka – Kellerstein, Choc, Mařík, Kalla, Krpata (A), Kos (C), Vyskočil, Rod, Zderadička
Třetiny: 1:0, 3:1, 2:2  Branky a nahrávky:

17. Šťastný (Filip, Procházka), 29. Urban (TS), 30. Pojkar (Procházka, Filip), 35. Procházka (Šťastný, Filip), 43. Urban (Jirků, Šťastný), 48. Niko (Pšurný, Urban) – 25. Kos (Rod, Kužel), 47. Rod (Kos, Kužel), 54. Kos (Krpata).

Rozhodčí:

Barek Josef, Bc. – Laczko Michal, Řezníček Honza.

Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 718. Průběh utkání:

1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.

Úvod utkání patřil Vrchlabí a Filipovi, jehož střela minula tyč hostující branky. Ve 2. minutě se Ilašenko hodně zapotil, Urban přihrával Šimoníčkovi, ten ale puk netrefil. Následovala střela a dorážka od Bláhy, ale ani ten neskóroval. Ve 4. minutě vystrčily drápky také Řisuty, Rod ale puk nezpracoval. V 6. minutě mohl HC Stadion otevřít skóre, ale Bláha netrefil prázdnou branku. Následně mohl přijít trest od Roda, který střílel z mezikruží. Abrahám si společně s obráncem poradil. První vyloučení přišlo v 10. minutě na hostující straně. Domácí se ale k ničemu většímu nedostali a branka nepadla. 13. minuta přinesla kombinaci Bláhovy pětky, ale Ilašenko neměl moc práce. Procházka mohl otevřít skóre, ale nakonec přestřelil. Další šance Vrchlabí přišla v 16. minutě, kdy se do akce pustil Filip s Procházkou a Šťastným. Branka ale padla až v čase 16:03, kdy se trefil Tomáš ŠŤASTNÝ střelou z kruhu. Také Buldoci se dostali do šance, ale Zderadičkovi vůbec nesedla přihrávka. Před sirénou byl ještě vyloučen Vyskočil, čehož málem využil Jirků. Trefil však pouze levou tyč.

Také druhá část začala lépe pro domácí, ačkoliv branka nepadla. Štastný se proti Ilašenkovi rozjel 24 vteřin po začátku, ale brankář ho vychytal. Ve 22. minutě také Buldoci zaútočili, ale Kalla minul Abrahámovu branku. Hosté už byli v plné síle na ledě, když se rozjel Bláha, který mířil k tyči, kam se Ilašenko stihnul jen tak tak přesunout. Urban poté trefil pouze tyč řisutské branky. Rod se ve 25. minutě dostal až před Abraháma, ale puk mu přeskočil hokejku. Branka za Abrahámova záda padla v čase 24:50, kdy se trefil Matěj KOS v době signalizované výhody. Ve 28. minutě se do velké šance dostal Keller, jehož Abrahám vychytal. Další vyloučení na straně Řisut už bylo potrestáno z hokejky Patrika URBANA, v čase 28:05 proměnil trestné střílení. Netrvalo dlouho a také další vyloučení Buldoků zúročil David POJKAR v čase 29:57, kdy střílel od modré čáry a navýšil náskok Vrchlabí. Přehoupla se polovina utkání a Šťastný nadvakrát nepřekonal Ilašenka. V čase 34:39 znovu padl gól do řisutské branky, kdy se trefil Michal PROCHÁZKA. Na straně Stadionu se poprvé vylučovalo až ve 35. minutě. Do šance se dostal pouze Kos, kterého ale Abrahám vychytal. Domácí se ale znovu oslabili vyloučením Bláhy. Než však Buldoci stihli něco udělat, byli domácí ve čtyřech a ani tak se hosté k ničemu nedostali. Před koncem třetiny byl ještě vyloučen domácí Šťastný.

Třetí části začalo Vrchlabí v oslabení, ale celý tým dobře bránil a branka nepadla. Pátý gól do hostující branky padl v čase 42:05 z hole Patrika URBANA. Hosté měli problémy dostat se do útočného pásma. Krpata se potom dostal před Abraháma, ale brankář svou branku dobře hlídal. V čase 46:44 snížil za Buldoky Tomáš ROD. Domácí ale o necelou minutu později v čase 47:30 znovu zaútočili a Ján NIKO překvapil Ilašenka. Ve 49. minutě byl vyloučen Zderadička. Toto oslabení hosté zvládli dobře. V 53. minutě Bláha přihrával Šimoníčkovi, ale ten Ilašenka nepřekonal ani z dorážky. Poté hosté vystřídali brankáře a místo Ilašenka nastoupil Švihálek. V 54. minutě se blýsknul Abrahám, když ukázal skvělý zákrok proti Havelkovi. V čase 53:47 se prosadili hosté. Z hokejky Matěje KOSE padla třetí branka Buldoků. Hosty ten gól nabudil a hnali se do akcí. Domácí si ale puk hlídali a Řisuty k ničemu nepustili. V 59. minutě mohl znovu domácí navýšit náskok, ale střela se odrazila od tyče a potom si Švihálek s pukem poradil. Poslední střela přišla od Šimoníčka, který dostal přihrávku od Bláhy, tu ale Švihálek vyrazil do ochranné sítě.