HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Řisuty - Vrchlabí 6:5

Vrchlabští smolně padli v Řisutech

15.11.2014
Marek Komárek
Vrchlabští bohužel žádné body ze Slaného nevezou. Rozhodl o tom domácí Vodička necelou minutu před koncem třetí třetiny. Téměř celé utkání byli přitom hráči HC Stadionu o jednu branku napřed. K bodovému zisku nakonec nepomohla ani čtveřice skvělých asistencí Martina Filipa, ani dva zásahy do černého kapitána Jiřího Jakubce.
12.kolo, sobota 15.11.2014, 17:00
Řisuty
Vrchlabí
Schwamberger (Štěpánek) – Kašák, Slánský, Sedláček, Bílek, Babický, Dostál, Tomáš, Raclavský, Velčovský – Wszolek, Kos, Náprstek, Záleský, Kraus, Krpata, Vlček, Šubrt, Vodička, Šroubek.
Neužil (Teichman) – Hamerský, Skočkovský, Kadavý, Jebavý, Klement, Hlaváč, Petráček – Jakubec, Filip, Vlach, Matějka, Bláha, Šťastný, Jirků, Urban, Fořt, Oppelt, Marks.
Třetiny: 2:3, 2:1, 2:1  Branky a nahrávky: 13. Kos (Vodička), 13. Záleský (Kraus), 21. Wszolek (Bílek), 33. Náprstek, 55. Kraus, 60. Vodička (Kos) – 10. Hamerský (Vlach, Filip), 11. Bláha (Šťastný, Matějka), 17. Skočkovský (Filip, Vlach), 28. Jakubec (Filip, Vlach), 52. Jakubec (Vlach,Filip). Vyloučení: 9:9. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 6:5

Řisuty jsou v letošní sezóně velmi těžkým sokem pro všechny celky západní skupiny druholigové scény. Jejich výsledky jsou natolik dobré, že se dělí o první příčku extrémně vyrovnané tabulky. Vrchlabí bylo před tímto zápasem pouze tři body za vedoucí pěticí.

Utkání začali hosté nad očekávání, ačkoli podle kursů sázkových kanceláří měli být jasnými outsidery. Nutno dodat, že tyto kursy jsou v druhé lize z důvodu menší sledovanosti zavádějící. První branku připsal na konto horalů HAMERSKÝ. Nahrávku si kromě Vlacha připsal i Martin Filip, který během utkání nasbíral dokonce čtyři přesné gólové asistence. Netrvalo dlouho a hosté se radovali z dvoubrankového náskoku. BLÁHA využil přihrávku Šťastného k rozradostnění modrobílých. Bohužel domácím stačilo během třinácté minuty jen několik vteřin, aby se začínalo opět od začátku. Nejprve KOS a za malou chvíli ZÁLESKÝ zařídili domácím vyrovnání. Brankově bohaté utkání diváky muselo bavit. Do konce první třetiny se stihl prosadit ještě JAKUBEC a první periodu tak Vrchlabí vyhrálo.

Bohužel začátek té druhé horalé podcenili a WSZOLEK opět srovnal. S tím nesouhlasil opět JIŘÍ JAKUBEC a před polovinou utkání opět díky nahrávce Martina Filipa zařídil potřetí vedení pro hosty. Po druhé části hry ale na výsledkové tabuli svítil remízový výsledek. Zařídil ho VODIČKA využitou přesilovou hrou, kterou nabídl svým faulem Jakubec.

Ještě jednou mohli fanoušci hostí doufat v zisk třeba i třech bodů. To když se přibližně osm minut před koncem prosadil SKOČOVSKÝ. Opět byl u branky přítomen Martin Filip. Každý zápas se tento hráč s číslem 69 dokáže prosazovat, ale dnes byl jeho výkon opět ještě o pomyslný stupínek výše. Kaňku jeho výkonu dali domácí v posledních pěti minutách. Nejprve opět vyrovnal stav KRAUS, aby následné vyloučení Hlaváče potrestal necelou minutu před koncem VODIČKA. Závěrečný tlak nepřišel. Shodou okolností právě Martin Filip musel půl minuty před koncem na trestnou lavici.

Bojovnost se hostům upřít rozhodně nedá. Dlouho to vypadalo na bodovou odměnu za bojovnost a odvahu, ale na ty si budou muset fanoušci HC Stadionu počkat do pondělního podvečera, kdy přivítáme na vlastním stadionu HC Děčín pohybující se v tabulce o nějaké to patro níže než oba dnešní soupeři.