HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Bilina 3:2

Vrchlabští si připsali na konto 3 vítězné body

03.02.2018
Vendula Sahánková
Dnešní zápas se nesl v duchu útoků na bílinského brankáře Dominika Chabra, který ale statečně bránil domácímu týmu v získání více branek. První třetinu se pořádně nevedlo ani jednomu celku, ve druhé se domácí tým vzpamatoval a ač jedinou branku třetiny vstřelil Tomáš Šťastný, tak byla tato třetina tou aktivnější. V poslední třetině byli vrchlabští nejaktivnější, ale stále to nebylo dostatečné na bílinského brankáře. Domácí si tak připisují 3 body do tabulky.
22.kolo, sobota 3.2.2018, 18:00
3:2
Bilina
Abrahám (Jelínek) – Tržický, Abraham, Pojkar, Jirků (A), Chleborád, Matějček, Erban – Oppelt, Šimoníček, Urban, Kerekanič, Filip (C), Pšurný, Šťastný, Moník.
Chabr (Kurakou) – Polák (A), Jirkovský, Jungvirt, Vošta, Kuncl, Hrdlička, Kolíček, Gevorkian, Kail, Bohm (C), Kýhos (A), Kobes, Mála, Doležal.
Třetiny: 1:1, 1:0, 1:1  Branky a nahrávky: 5. Šťastný (Chleborád, Filip), 21. Šťastný (Filip, Moník), 55. Jirků – 10. Doležal, 53. Kobes (Kail). Rozhodčí: Barek Josef, Bc. – Laczko Michal, Roischel Aleš . Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 862. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

První třetina začala útokem domácího týmu, kdy Moník puk zavezl do pásma, ale během několika sekund o něj přišel. Domácí pokračovali v tlaku na hosty, ale Oppelt neměl dostatečnou oporu, aby dokončil akci. První rychlejší akci hostí ve třetí minutě domácí obrana rychle zlikvidovala. Následovalo první vyloučení dnešní hry, kdy na trestnou lavici usedli hráči obou týmů – Pojkar a Gerovkian – na 2+2 minuty za hrubost. Po půlminutě hry se bílinští dočkali dalšího vyloučení – tentokrát šel na trestnou lavici Kolíček za podražení. Hostům se i ve 3 dařilo bránit, ale dlouho nedokázali odolávat a těsně před koncem pátém minuty hry využil situace Tomáš ŠŤASTNÝ a s asistencí Michala Chleboráda a Martina Filipa prostřelil Chabru. Vzápětí přišlo další vyloučení pro domácí tým, ale oslabení pro ně nebyl takový problém. Obě strany se střídaly v jednotlivých útocích, ale bez větších či menších úspěchů. Těsně před polovinou třetiny se před Abrahámem zjevil Filip DOLEŽAL, který skóroval bez asistence po chybě domácího brankáře. Domácí se pokusili opřít do hry, ale Chabra se nenechal vykolejit, pouze v jednom případě zmateně zareagoval a puk vyrazil před sebe, kde v tu chvíli nikdo z domácích nestál. Na konci 18. minuty dostal Tomáš Šťastný puk z roku od Filipa, ale nedokázal jej umístit za Chabrova záda do branky. Minutu před koncem třetiny se hosté dostali do šance, když Abrahám puk vyrazil po nahození Jirkovského, ale domácí obrana si poradila a situace dopadla ke spokojenosti domácích. Pár vteřin před odpískáním konce třetiny vyzkoušel ještě Abrahámovu pozornost Milan Böhm, ale bez kýženého výsledku.

Na začátku druhé třetiny se o první útok pokusil tým hostí, ale dlouhá přihrávka Milana Böhma skončila zakázaným uvolněním. Puku se ujal domácí tým a během několika vteřin vytvořil akci Martin Filip s Filipem Moníkem, společnými silami dostali puk k Tomáši ŠŤASTNÉMU a ten dokázal vylákat Chabru z branky a puk dostat za jeho záda. Hned další šanci dostali domácí, když se před bílinským brankářem zjevil Tomáš Oppelt, ale nedokázal puk dostat až do sítě, skončil na Chabrových betonech. Vrchlabský kapitán přidal několik dalších šancí, kdy se domácí útok nehnul z obranné třetiny hostí, ale žádná z akcí nebyla dokončena. Na konci 25. minuty udělal Jirků chybu za vlastní brankou, kdy mu puk ujel směrem ke Kýhosovi, ten nahrál Böhmovi, ale jeho střelu už Jirků vypíchnul a zabránil tak jasné brance. Následovalo vyloučení na straně hostí, kdy na trestnou lavici zamířil Kolíček na 2 minuty za hákování. Hosté se po chvíli hry v oslabení dokázali osvobodit, ale ne na dlouho. Domácí tým zavětřil šanci, Chleborád nahodil od modré, Chabr puk vyrazil na hůl Šťastného, ten ale jeho beton nedokázal přehodil. Další šanci měl Jirků, ale z bezprostřední blízkosti minul. Hosté si to nenechali dlouho líbit a tak Mála ujel domácím obráncům, vystřelil na Abraháma, ale branku minul a stav tak zůstal neměnný. V polovině třetiny následovalo další vyloučení hostujícího týmu a tak i další šance pro tým domácí. Proti Chabrovi se rozjel Lukáš Abraham, vypálil od modré, ale Chabr puk vyrazil před sebe. Následovalo několik dalších šancí, ale bílinský brankář dokázal chytat i v nemožných pozicích. Zbytek třetiny na bílinské straně se nesl v duchu "přežít bez gólu", což si jako hlavní heslo zřejmě vybral Chabr a vychytal všechny střely, které na něj od domácích útočníků létaly ze všech možných úhlů.

Třetí třetinu začal domácí tým přesilovou hrou, Tomáš Šťastný se pokusil znova překonat Chabra, ten se ale nenechal a puk schoval ve výstroji. Během několika okamžiků se role obrátila a proti domácímu Abrahámovi se rozjel Hrdlička a vyzkoušel plně jeho pozornost. Ale protože neuspěl, puku se ujmul Kekeranič, vypálil na Chabra a ten znovu vyrazil. Na začátku 44. minuty bylo odpískáno vyloučení v domácím týmu – na trestnou lavici zamířil Michal Pšurný na 2. minuty za podražení. Hosté se pokusili o další útok, ale Hrdlička nedokázal puk udržet na holi a nezakončil. Ač v oslabení, tak se domácí odhodlali k pokusu o gól, před Chabra dovezl puk Jirků, dostal do šance Šimoníčka, toho Chabr vychytal a stejně tak i následnou dorážku Jirků. Vzápětí se proti bílinskému brankáři rozjel Urban, ale z levého kruhu branku minul. Když se domácí celek sešel na ledové ploše v plném počtu, ujel obraně hostí kapitán Martin Filip, vystřelil, ale Chabr se roztáhl na celou brankovou čáru a puk za záda nepustil. Další vynikající zákrok předvedl proti Tomáši Jirků, když se mu povedlo obejít dva bílinské obránce. Vzápětí se rozjel Doležal proti Abrahámovi, ale ten vyrazil ramenem a puku se opět ujal domácí tým. Filip se rozhodl vypálit rovnou z kruhu přímo do Chabra, ten ale puk zachytil do lapačky. V 50. minutě se opět vylučovalo, tentokrát na straně domácích, kde zamířil na trestnou lavici Matějček za nedovolené bránění. Bílinský Kuncl se pokusil využít přesilovky, ale Abrahám puk s ledovým klidem zachytil do lapačky, vyklepal ho ven a domácí tak vyhodili. Hosté se rozhodli, že otestují dostatečně Abrahámovu výdrž, ten ale všechny puky vyhazoval dostatečně daleko od branky. Ledva se dostali domácí do plného počtu, vyjel Oppelt proti Chabrovi a dvakrát po sobě na něj vystřelil, leč bez úspěchu. V 53. minutě hosté předvedli krásnou akci a dokázali díky Petru KOBESOVI vyrovnat na 2:2. Asistoval mu Petr Kail. Jako by jim vyrovnávací gól vlil do žil novou krev, tak se Mála rozjel k puku, ale Pojkar ho k němu nepustil a držel si ho. Na konci 55. minuty se ale znovu do vedení dostal domácí tým a to zásluhou Tomáše JIRKŮ, který prostřelil Chabra bez asistence svých spoluhráčů. Jeho příkladu se pokusil následovat Martin Filip, ujel s Tomášem Šťastným dva na jednoho, ale Chabr vytáhl další kouzelnické číslo z rukávu a puk vyrazil na poslední chvíli nad branku. Šťastný se pokusil bílinského brankáře prostřelit znova, dokonce se mu to povedlo tak, že Chabr nic neviděl, ale jeho čarodějnický smysl jej nezklamal a vyrazil puk zápěstím. Mála si po chvíli hry udělal z domácích hráčů kužely a jen díky Abrahámově pohotovosti nesrovnal skóre. Poslední šanci zápasu měl náš kapitán, když se pokusil s Tomášem Šťastným překonat Chabra, ale ten si branku pohlídal a nedovolil jim nic víc.

Začátek zápasu se nesl v duchu nijaké hry, kdy ani jeden z týmů pořádně nezabral. Ve druhé třetině už se začínalo něco dít a třetí třetina začala být zajímavá a domácí tým prokázal, že na svém ledě se hraje podle jejich pravidel. Dnešní výsledek tak vynesl tým HC Stadion Vrchlabí na první příčku v tabulce se stejným počtem bodů jako HC Baník Sokolov, který dnes vyhrál v Děčíně 9:1, ale pro nás s lepším poměrem vstřelených/obdržených branek. Držme proto palce našemu týmu i v dalším zápase, který se koná ve středu 7.2. na ledě jabloneckýchVlků.