HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Dvůr Králové - Vrchlabí 3:6

Vrchlabí veze ze Dvora Králové tři body

20.01.2018
Po minulém fiasku v Bílině se tentokrát hráči HC Stadionu radovali. V zápase ve Dvoře Králové zvítězili po nerozhodné první třetině 6:3 a domů si vezou cenné tři body.
34.kolo, sobota 20.1.2018, 17:00
Dvůr Králové
3:6
Veselý, Čáp – Vitebský, Hamerský, Hlaváč, Petira, Junek, Karlík, Filip, Hejna, Hrazdíra, Kmošek, Sedláček, Lelka, Zmítko, Luštinec, Ukhin, Fořt, Ježek, Valášek
Jelínek, Abrahám – Abrahám, Pojkar, Jirků, Chleborád, Havránek, Matějíček, Niko, Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Kerekanič, Filip, Pšurný, Chalupa, Bláha, Šťastný, Procházka
Třetiny: 2:2, 0:3, 1:1  Branky a nahrávky: 3. Zmítko (Petira), 19. Hrazdíra (Fořt, Luštinec), 52. Luštinec (Ježek) – 13. Miškovský (Urban, Chalupa), 17. JIrků (Bláha), 23. Urban (Pšurný), 25. Chalupa (Niko, Filip), 32. Pojkar (Procházka), 58. Šťastný (Procházka, Filip). Rozhodčí: Micka, Novotný, Šimčík,delegát Mgr. Stolín. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1100. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6.

Sobotní derby sledovalo 1100 diváků.

Zápas začal lépe pro Dvůr, když ve 3. minutě ujel Zmítko a při přečíslení dva na jednoho dostal Dvůr do vedení. Náš tým gól neoslabil, po mnoha pokusech se ve 13. minutě prosadil Daniel Miškovský, který srovnal skóre na 1:1.
O čtyři minuty později zakončil přesnou trefou Tomáš Jirků - 1:2.
V devatenácté minutě využili domácí přesilovku 5:3 a dorážkou Davida Hrazdíry ukončili první třetinu se vyrovnaným skóre 2:2.

Úvod druhé třetiny jasně ovládlo naše mužstvo.
Ve 23. minutě Vrchlabí využilo přesilovku a zásluhou Tomáše Jirků, po nahrávce Patrika Urbana, se Stadion dostal opět do vedení - 2:3 Už o dvě minuty později zvýšil, po nahrávce Jána Nika, David Chalupa skóre na rozdíl dvou branek.
Po brance Chalupy došlo k výměně brankářů na straně domácích, ani Josef Čáp neudržel dlouho čisté konto. Ve 32. minutě využil David Pojkar druhou přesilovou hru a Stadion vedl již o tři branky.
Přestože se domácí snažili, skóre i po šanci Patrika Fořta zůstalo stejné.

Ve třetí třetině očekávaný tlak domácích nepřišel. Stadion se soustředil především na obranu a Rodos, kromě jedné šance, kterou dokázal využít Luštinec v 52. minutě (3:5), si více příležitostí nevypracoval. Poslední slovo v zápase patřilo vrchlabskému hráči Tomáši Šťastnému, který střelou do prázdné brány, zvýšil skóre hostí na konečných 3:6.

Juraj Jurík, trenér HC RODOS:
Zápas se zlomil při nerovnovážném počtu hráčů na ledě, v tom byl dnes soupeř lepší než my. Dlouhodobě se nám nedaří hra v oslabení. Při hře pět na pět jsme byli vyrovnaným soupeřem. Mužstva před námi mají kvalitu, kterou musíme ctít. Vrchlabí se po nečekané porážce v Bílině na derby koncentrovalo a nic nepodcenilo. Když se dostalo do vedení o tři branky, už pro nás bylo proti takto silnému týmu těžké dotahovat. Soupeř se nikam netlačil, hlídal si nás a hrál svůj technický hokej. Možná, kdybychom snížili na 3:5 o trochu dřív, mohlo to vypadat jinak.

Petr Hlaváč, trenér HC Stadion Vrchlabí:
První třetina nebyla z naší strany moc povedená, bylo to trochu nervózní. Domácí bojovali i lépe bruslili. Od druhé třetiny už jsme byli jednoznačně lepší, zápas jsme v klidu dohráli a zaslouženě si odvážíme tři body. Výborně jsme sehráli přesilovky, díky nim jsme v rozhodující fázi utekli na rozdíl tří branek. Pak už jsme nebyli tak aktivní dopředu, hlídali jsme střední pásmo a kontrolovali hru. Dvůr jsme ve třetí třetině nepustili k nátlakové hře, až na jednu situaci jsme to s přehledem odbránili.