HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jablonec n. N. - Vrchlabí 6:4

Vrchlabí v play-off končí, zápas v Jablonci nezvládlo

09.03.2016
Vlci na nic nečekali a do zápasu nastoupili pěkně zostra. Již v 10. minutě hostující Stadion prohrával 3:0. Vrchlabští hráči se během první třetiny nezmohli na brankovou odpověď. Druhá třetina byla již pro hosty lepší, ale domácí jim opět odskočili. Ani v poslední dvacetiminutovce se vrchlabským hráčům nepodařilo sérii prodloužit a o postup se porvat na domácím ledě.
4.kolo, středa 9.3.2016, 18:00
Jablonec n. N.
6:4
Stejskal (Bouška) – Petrmichl, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Pulec – Šulc, Bříška, Tondr L., Nevyhoštěný, Demel, Peřina, Mulač, Brokeš, Frk, Homolka, Hric, Cadrik.
Jelínek (Abrahám) – Hejda, Klement, Jebavý, Kadavý, Jandejsek, Matějíček, Lenoch – Maďar, Šťastný, Matějka, Urban, Šimoníček, Procházka, Jirků, Bláha, Oppelt, Vacek, Srnský, Filip, Chlebozád.
Třetiny: 4:1, 1:2, 1:1  Branky a nahrávky:Branky a nahrávky: 1. Nevyhoštěný (Čechura), 5. Tondr L. (Bříška, Šulc), 10. Bříška (Pulec, Petrmichl), 17. Bříška (Tondr L.), 26. Demel (Mulač, Nevyhoštěný), 46. L. (Petrmichl) – 20. Klement (Šťastný, Filip), 34. Lenoch (Filip), 38. Klement (Filip, Urban), 56. Procházka (Bláha) . Rozhodčí: Kostourek, Špringl, Špringl ml.. Vyloučení:6:7 . Využití:0:0 . V oslabení:0:0 . Diváci: 1000. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 4:1,5:1, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4.

V čase 0:33 pálil od modré Čechura. Sice mimo, ale odražený puk od zadního mantinelu si našel Nevyhoštěný a z pravé strany překonal hostujícího Jelínka. Rychlé vedení Vlky nabudilo a za čtyři minuty se radovali podruhé. V přesilové hře stál na konci rychlé kombinace Tondr a jeho střela z "voleje" si našla odkrytou část branky hostí. V tu chvíli měli domácí navrch, i když soupeř se rozhodně nevzdával a jeho kontry byly hodně nebezpečné. Jenže Vlci měli v brance pozorného Stejskala – a v útoku Bříšku. Ten o sobě dal vědět již ve třetí minutě, když trefil břevno Jelínkovi branky. V čase 9:25 ale již mířil přesně, když mu kotouč posunul před brankou Pulec a jablonecký kanonýr pálil do míst, kam se Jelínek nestihl přemístit. Na ukazateli svítilo skóre 3:0 pro domácí, nicméně početní a výborní fanoušci hostí svůj tým stále hnali kupředu a rozhodně ještě nebylo rozhodnuto. Vlci ovšem byli při chuti a v 17.minutě přidali další branku. A byl to opět Bříška, který sebral kortouč na polovině hřiště, protlačil se až před brankáře hostí a skóroval. V poslední minutě prvního dějství putoval na trestnou lavici Pavlů a hosté trestali. Dá se říci, že bleskově. Uběhlo pouhých pět vteřin z přesilovky a Urban prostřelil vše před sebou. Do kabin se tedy šlo za stavu 4:1.

Očekávání urputného boje se ve druhé třetině zcela naplnilo. Vlci sice začali v podobném duchu, jako v první třetině a ve 26.minutě se nádherně z pravé strany trefil pod „víko“ Demel. Poté měl možnost ještě vedení navýšit Kamil Bříška. Nařízené trestné střílení ale neproměnil - Jelínek ukázal rychlou lapačku. Jenže pak se chopili taktovky hosté. Jejich důrazné napadání a dohrávání soubojů činilo domácím nemalé problémy. A neslo i svoje ovoce. Ve 27.minutě ještě Stejskal po zázračném zákroku udržel stav beze změny. Ve 34.minutě ale již na střelu Lenocha nestačil a Stadion snížil. Poté přišla série vyloučení v domácích řadách a hosté opět trestali. Na rozdíl dvou branek upravil skóre dělovkou od modré Klement. Tento rozdíl dával hostím naději, a tak se dohrávala třetina za jejich tlaku.

Ten se také přenesl do poslední části hry, jenže vítr z plachet sebral hostům Tondr. Petrmichl pálil prudce od modré čáry a do rány šikovně vložil Tondr svoji hokejku. Jelínek byl proti tečované střele bezmocný a opět to bylo o tři branky. Konec však byl ještě daleko a Vrchlabí rozhodně není týmem, který by něco vzdával. Tím spíš, že pět minut před koncem opět Krakonošovi chlapci snižovali. Střelcem byl Procházka, kterého nechali domácí obránci zcela osamoceného mezi kruhy. Vlci však již žádné další zdramatizování nepřipustili a dotáhli zápas do vítězného konce. Čtvrtfinálovou sérii tak ukončili s vítězným skórem 3:1 na zápasy. V této sezóně odehráli jablonečtí hokejisté s Vrchlabím šest soutěžních utkání – a v pěti z nich odešli jako vítězové ! I v tom nejdůležitějším.

Petr Hlaváč: Zápas se nám rozsypal za pět minut. To je průser. Musím mužstvo pochválit, že se rvalo do poslední chvíle, ale bohužel to nevyšlo. Jablonec byl v celé sérii lepší a zaslouženě postoupil. Nás to "sere", měli jsme jiné plány, ale nezbývá nám, než soupeři pogratulovat a popřát hodně štěstí v dalších bojích. Byli prostě lepší, tečka. Jediné, co mě mrzí, je to, že nás porazili i na srdce. Takhle se play-off nehraje. Za celou sezónu chci hráčům a fanouškům, vedení, sponzorům poděkovat. Nemyslím si, že by to byla špatná sezóna, ale bez výsledku v play-off to nic neznamená. Odpovědnost beru na svá bedra, teď se do mě můžete pustit, máte na to nárok. Omlouvám se.