HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kolín - Vrchlabí 5:3

Vrchlabí v Kolíně po velkém boji podlehlo

16.01.2016
Marek Komárek
První část hry se nakonec ukázala jako rozhodující. Kozlové si vybudovali dvoubrankový náskok a Vrchlabští ani jednou v zápase nedokázali stav vyrovnat. Nejblíže tomu byl Martin Filip, který neproměnil trestné střílení. V boji o třetí místo v tabulce tak Vrchlabí nepřidalo ani jeden bonusový bod.
27.kolo, sobota 16.1.2016, 15:00
Kolín
5:3
Moravec (Sejpal) – Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Březina, Suchý – Veselý, Semirád, Malý "C" – Jankovský, Zumr, Morkes "A" – Kadlec J. ml., Kadlec J. st. "A", Ježek – Hlavatý, Navrátil, Chvojka
Jelínek (Abrahám) – Jebavý, Hejda, Klement, Lenoch, Kadavý, Matějček, Chleborád, Šťastný, Filip "C", Jirků "A", Procházka, Urban, Bittner, Bláha, Šimoníček, Maďar, Matějka, Vacek
Třetiny: 2:0, 1:2, 2:1  Branky a nahrávky: 9. Jankovský (Zumr), 14. Veselý (Malý, Semirád), 32. Hanzl (Malý, Veselý), 45. Zumr (Morkes, Jankovský), 60. Veselý – 24. Šťastný (Jirků), 34. Urban (Procházka, Bittner), 53. Bittner (Klement, Urban). Rozhodčí: Battěk - Marek, Rybáček. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 167. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Domácí Kozli začali utkání aktivně. V úvodní minutě se domácí mohli dostat do vedení. Malý vyslal prudkou střelu, která cinkla o horní tyč Jelínkovy branky. Ve 3. minutě se musela přerušit hra. Střela jednoho z domácích hráčů vysklila plexisklo a hra musela být na deset minut přerušena. V 6. minutě se do první šance dostali hostující hráči HC Stadionu. Přihrávka na Kadavého se nevyvedla a domácí Ježek ujížděl sám na hostujícího gólmana, ale k zakončení se nedostal, protože druhý hostující obránce ho dojel a akci na zakončení mu překazil. Minutu na to měli domácí další obrovskou šanci. Veselý si najel na střelu od modré čáry, ale orazítkoval pouze tyčku Jelínkovy svatyně. Na druhé straně nedokázali hostující hráči zakončit do odkryté domácí branky. V 9. minutě se sám před Jelínkem objevil domácí Semirád, ale přestřelil branku. V zápětí se už ovšem domácí dostali do vedení. Po přihrávce Zumra se do zakončení dostal Václav Jankovský, který střelou nad pravé rameno otevřel skóre dnešního utkání – 1:0. Ve 14. minutě se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Malý z pravého rohu přihrál na Jana Veselého, ten backhandovou střelou nad levý beton hostujícího brankáře rozjásal domácí fans – 2:0.

Prostřední část začali Kozli střelou Skokana, která pouze mířila do náruče Jelínka. Ve 24. minutě se hostujícím hráčům HC Stadionu podařilo snížit. Přihrávku od Jirků si našel Tomáš Šťastný a uklidil puk za záda domácího gólmana – 2:1. 27. minuta přinesla šanci hostům. Tvrdou střelu od modré v podání Klementa, uschoval ve své lapačce Moravec. Ve 30. minutě se mohli hostující hráči dočkat vyrovnání. Procházka využil chyby kolínského obránce a snažil se zakončit k pravé tyčce, ale na poslední chvíli výborně proti jeho zakončení vytasil Moravec svůj beton. Ve 32. minutě si Kozli vzali zpět dvoubrankové vedení. Kolínský kapitán Malý přihrávkou našel u levé tyčky číhajícího Jana Hanzla, který už neměl problém zakončit – 3:1. O dvě minuty později hosté znovu snížili na rozdíl jediné branky. Po ose Procházka – Bittner - Urban se poslední jmenovaný Patrik Urban dostal ke střele, která zamířila přesně do šibenice Moravcovy branky – 3:2.

Do závěrečné části vlétli aktivněji hráči HC Stadionu. V 43. minutě musel zasáhnout domácí gólman proti střele, která mířila mezi jeho betony. Ve 45. minutě přišlo znovu navýšení vedení Kozlů o dvě branky. Morkes podél mantinelu přihrál k levému kruhu na hůl Jankovského a ten ihned přihrál na svého kolegu Dominika Zumra, který svou střelou nedal šanci hostujícímu brankáři – 4:2. Ve 48. minutě vyslal hostující Klement střelu na Moravce, která ovšem mířila vedle. V 51. minutě si hosté vytvořili obrovskou šanci na snížení, ale ani jedna ze dvou střel neskončila za zády domácího gólmana. 53. minuta přinesla další přerušení zápasu. Domácí údržbáři museli vyměnit další plexisklo a hra musela být přerušena na deset minut. Po výměně plexy se hostům podařilo snížit. Po nahrávkách Klementa a Urbana se k zakončení dostal Ladislav Bittner a prudkou střelou nedal Moravcovy šanci zasáhnout – 4:3. V 55. minutě mohli hosté vyrovnat. Po podražení Jankovského sudí nařídil trestné střílení. K němu se postavil hostující kapitán Filip, ale svou kličkou na domácího brankáře nevyzrál. Na druhé straně se po faulu Bittnera jelo také trestné střílení. Proti Jelínkovi se rozjel Semirád, ale také on neproměnil. V 58. minutě se celá tribuna fanoušky z Vrchlabí chytla za hlavu, protože ve stoprocentní šanci nedokázal vyrovnat Bláha. V poslední minutě rozhodli Kozli o svém vítězství. Jan Veselý využil hostující power - play a ze středního pásma trefil prázdnou hostující klec – 5:3.

Petr Hlaváč: Tak dnes jsem zklamaný, mohli jsme a hlavně jsme měli v Kolíně vyhrát i vzhledem k výsledku Tábora v Klašterci, který jsme se dozvěděli v autobusu cestou domů, je to škoda, ale po takovéto první třetině jsme si to asi nezasloužili. Dělali jsme chyby v naši třetině, nebyli jsme schopni při tlaku domácích jednoduše vyhodit puk z obranného pásma a z toho pramenily ty velké chyby, kdy nám tam zůstali asi 5x domácí hráči sami před bránou a 2x nás potrestali. Od druhé třetiny už to bylo jiné utkání, ve kterém jsme měli lehce navrch a mohli jsme výsledek otočit, ale bohužel se nám to nepovedlo a domácí vyhráli asi zaslouženě. Musím poděkovat fanouškům, dnes byli výborní a podrželi nás i ve chvíli, kdy se nedařilo. Ve středu přijede Jablonec a bude to boj o 4. místo a my budeme potřebovat Vaši podporu. Přijdˇte prosím v co největšim počtu, ať je plný zimák. Věřím, že to dokážete i jindy než proti Trutnovu. Předem Vám děkuji. My se pokusíme nabídnout další krásný hokejový zážitek.