HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Tábor - Vrchlabí 9:1

Vrchlabí utrpělo v Táboře debakl

31.01.2015
Marek Komárek
Největší porážku v této sezóně si připsali hráči Vrchlabí. První část hry debaklu nenasvědčovala. Až druhá dvacetiminutovka přinesla studenou sprchu pro Stadion. Domácí během 7 minut vstřelili čtyři branky a zejména díky pěti využitým hrám a dvěma brankám v oslabení mohli dohrávat v exhibičním tempu.
28.kolo, sobota 31.1.2015, 18:00
Tábor
9:1
Panec (Klestil) – Havran, Černý, Hlaveš, Kanov, Heršálek, Dvořák – Kellner, Mrkvička, Seidl – Březina, Matušík, Mařík – Kolomý, Zayml, Györi
Neužil (Sobotka) – Hamerský, Lenoch, Kadavý, Jebavý, Klement, Hlaváč, Skočovský – Jakubec, Filip, Šťastný – Bláha, Jirků, Vlach – Matějka, Urban, Fořt – Kerekanič, Srnský
Třetiny: 2:1, 5:0, 2:0  Branky a nahrávky: 9. Hlaveš (Kanov, Matušík), 17. Mařík (TS), 21. Kellner (Mrkvička), 25. Mařík (Matušík), 26. Mrkvička (Kellner), 28. Mařík (Dvořák), 36. Hlaveš (Mařík), 47. Györi (Mrkvička), 56. Mrkvička (Kanov) – 12. Matějka (Urban, Fořt). Rozhodčí: Jechoutek – Dančišin, Matějíček. Vyloučení: 7:9 + Klement 5+OK. Využití: 5:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1 482. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 9:1.

První část hry na ledě jednoho z nejlepších celků druhé ligy skončila pro hráče z Krkonoš porážkou 1:2. Mohli brzy prohrávat po šanci Györiho, ale i vést díky Urbanovi. První branka hry padla až v minutě deváté. LADISLAV HLAVEŠ tečoval dobře střelu od modré a využil přesilovou hru domácích během pěti vteřin. Hosté svoji odpověď přichystali za tři minuty. Nejlépe se v brankovišti zorientoval JAN MATĚJKA a vyrovnal. Krkonošští dostali navíc možnost hrát v přesilové hře. S tou ale naložili prachbídně. Do šance se dostal MARTIN MAŘÍK, byl faulován a sám proměnil následující trestné střílení. Stanovil tak stav po první třetině.

Druhá třetina proběhla v úplně odlišném gardu. Kohouti během sedmi minut rozhodli klání ve svůj prospěch. Jejich koncert začal brankou DAVIDA KELLNERA ve 21. minutě. V minutě 25. se prosadil MARTIN MAŘÍK, za dalších 40 vteřin VOJTĚCH MRKVIČKA a aby toho nebylo málo, o chvíli později přidal šestou branku opět MARTIN MAŘÍK. Hosté se velmi často nechali vylučovat. Dalším, kdo putoval na trestnou lavici, byl Hamerský a neskutečně produktivní domácí trestali za pět vteřin! I LADISLAV HLAVEŠ si připsal druhou trefu. Opaření hosté se během druhé části nedočkali ani jedné výraznější šance.

Poslední část byla spíše formalitou. Před 1482 diváky hráli sebevědomí domácí přesně to, co potřebovali. Rychle zvýšili na 8:1 zásluhou MARKA GYÖRIHO. Mezi jejich další šanci se vklínila i jedna velká příležitost Patrika Fořta, ale Vrchlabí dnes přáno nebylo. Když nedal devátou branku Matušík a ani po něm Seidl, dočkali se domácí až v 56. minutě. Hattrick završil VOJTĚCH MRKVIČKA. Pozitivní na tomto utkání může být fakt, že na desátou branku domácím již nezbyl čas. Snad se lépe povede v pondělní utkání s Kláštercem nad Ohří.

Josef Řeháček: Výsledek je to strašný, ale přitom začátek utkání tomu vůbec neodpovídal. My jsme domácí tlačili, oni si dokonce brali oddychový čas, vůbec nevěděli, co na nás hrát. V první třetině jsme byli lepším týmem, pak ale přišla druhá třetina a už jsme se vezli a nezmohli jsme se na střelu. Tábor byl lepší v koncovce a to rozhodlo.