HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Beroun 3:4sn

Vrchlabí si v prvoligové premiéře připsalo bod

12.09.2007
Patrik Huber, Jakub Gabriel, David Schlegel
Hokejisté Vrchlabí v Elektromont Areně nastoupili k prvnímu historickému zápasu v první lize. Nad Berounem dvakrát vedli, ale nakonec zápas dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž měli více štěstí hosté. Výborným výkonem se blýskl domácí útočník Kamil Tvrdek, který vstřelil dvě branky, třetí gól přidal Petr Přeučil.
1.kolo, středa 12.9.2007, 18:00
3:4sn
Beroun
Falta - Matějíček, Vála, Nakládal, Chaloupka, Rýgl, Hrach, Vyskočil, Bendík - Tvrdek, Pajič, Brynecký - Kříž, Horčička, Plodek - Jech, Přeučil, Gengel - Nakládal, Rapač, Nevyhoštěný
Novák - Kameš, Jelínek, Filip, Trojovský, Braniš, Lukačovič, Čížek - Tvrzník, Šinágl, Polák, Křesťan, Slížek, Novotný, Vlček, Nedorost, Kepl, Šulčík, Pavel, Mrňa, Heřman
Třetiny: 2:1, 1:2, 0:0 - 0:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 8. Tvrdek (Pajič, Gengel), 19. Přeučil (Rýgl), 30. Tvrdek (Pajič, Nevyhoštěný) - 5. Vlček (Nedorost), 25. Křesťan (Slížek), 38. Slížek (Trojovský), rozhodující nájezd M. Tvrzník. Rozhodčí: Hribík - Šprígl, Kis. Vyloučení: 10:13, navíc Braniš a Lukačovič 10 minut OT. Využití: 1:1.. V oslabení: 0:1. . Diváci: 1839. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.
Hned v první minutě utkání měli Vrchlabští přesilovku a v ní se dostal Přeučil k velké šanci, po které vyrazil Novák střelu do sítě nad plexisklem. V páté minutě vystřelil Vlček, hráči hráli dál, ale brankový rozhodčí rozsvítil červené světlo. Minutu po brance hostů měl na hokejce vyrovnání Kříž, ale obrovskou šanci neproměnil. Aktivní domácí měli další šanci, v 8. minutě se mezi betony trefil Tvrdek a vyrovnal. Naplněná aréna se tak radovala z prvního vrchlabského gólu v první lize. V 10. minutě se po faulu Slížka dostali domácí k přesilovce 5 na 3, ale nechali se vyloučit a tak hráli pouze 4 na 3. Ve 14. minutě Horčička s Křížem jeli sami na bránu, Novák však situaci dobře vystihl a střelu pokryl. Ke konci první třetiny měl na hokejce jasnou gólovku Brynecký, ale hostující hráč Lukačovič mu faulem zabránil vsítit branku. Po krásné přihrávce Rýgla nebyl pro Přeučila velký problém trefit se do odkryté klece. Minutu před koncem první třetiny se tak domácí dostali do vedení 2:1. Celou 1. třetinu byli vrchlabští hokejisté aktivnější, svědčil o tom i poměr střel, který byl 14:3.

Krátce po začátku 2.třetiny Medvědi mohli vyrovnat, ale po dorážce se puk svezl pouze po brankové čáře. Ve 25. minutě utkání hosté opravdu vyrovnali. Před brankou zůstal nepokrytý Křesťan , který rozvlnil síť Faltovy branky. Ve 27. minutě měli domácí nápor v podobě pěti střel, ale ani nejaktivnější Tvrdek branku nevstřelil. Hned po vyhození z vlastního pásma si hráči Berouna vytvořili samostatný únik, ale Falta překonán nebyl. V končící 28. minutě ztratil domácí Rapač puk na červené čáře a hostující hráči se dostali do dalšího úniku, ale Falta opět chytil. V čase 29:18 se vrchlabští hokejisté opět dostali do vedení. Po přihrávce Pajiče z poza brány trefil nad Novákovo rameno Tvrdek a dal tak svůj druhý gól v zápase. Domácí se v polovině zápasu ubránili přesilovce hostů, kteří si však žádnou vážnější šanci nevytvořili. Ke konci druhé třetiny využili Medvědi početní výhodu dvou mužů. Prudká rána Slížka se otřela o Faltovy betony a pomalu se došourala za čáru. Hosté tak srovnali krok a zápas se hrál v podstatě od začátku.

Domácí nevyužili čtyřminutovou přesilovku a ani si nevytvořili nijak závratné šance. Vrchlabí si zahrálo ve 47.minutě další přesilovku, když byl vyloučen Lukačovič za hákování. Domácí měli dobrou šanci strhnout vedení na svou stranu, ale tuto možnost nevyužili. Další šance přišla v 52. minutě utkání. Hořčička nedokázal přehodit ležícího brankáře Nováka. Minutu poté si domácí vybojovali přesilovku 5 na 3, ale po mnoha šancích stejně nevyužili. Po 60. minutách skončilo utkání za nerozhodného stavu 3:3, a tak se prodlužovalo.

V prodloužení se hrál opatrný hokej a ani jeden z týmu si žádnou šanci nevytvořil. A tak přišly na řadu infarktové samostatné nájezdy.

Berounští nakonec vyhráli na nájezdy 4:3. Rozhodující nájezd proměnil Martin Tvrzník, který nádherně zavěsil nad lapačku Falty.