HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Sokolov 9:1

Vrchlabí porazilo Sokolov

15.10.2016
Na domácím ledě Vrchlabí suverénně přehrálo soupeře ze Sokolova. Domácí po celou dobu zápasu táhli za delší konec provazu, vyhráli všechny tři třetiny a na ledě byli lepším týmem.
8.kolo, sobota 15.10.2016, 18:00
9:1
Sokolov
Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků, Matějček, Kadavý, Jandejsek, Krsek, Procházka, Filip, Šťastný, Novák, Šimoníček, Bláha, Svoboda, Urban, Oppelt, Maďar, Miškovský, Čurda
Hruška (Fečo) – Šik, Michálek, Novák, Říha, Gombár, Chládek, Rulík, Sláma, Kuběna, Kukla, Musil, Račanský, Kašpar, Jirušek, Janata, Trapl. Sus
Třetiny: 3:1, 1:0, 5:0  Branky a nahrávky: 3. Maďar (Miškovský), 6. Svoboda (Kadavý), 10. Svoboda (Oppelt, Urban), 38. Procházka (Filip), 45. Čurda (Šťastný, Filip), 50. Urban (Svoboda, Oppelt), 51. Matějček (Šťastný), 52. Novák (Jandejsek), 59. Filip (Procházka, Jandejsek) – 9. Trapl (Kuběna) . Rozhodčí: Martin Horinek, Jan Votrubec, Martin Ševic . Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 828. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 6:1, 7:1, 8:1, 9:1.

Začátek zápasu začali aktivněji hráči domácího HC Stadionu. Ve 3. minutě se mohli domácí fans poprvé v zápase radovat. Po přihrávce Mikšovkého se k puku dostal Patrik Maďar a prokličkoval hostující hráče jako kužely a zasunul puk za gólmana – 1:0. V 6. minutě bylo v Krakonošově ještě veseleji, Kadavý našel Daniela Svobodu a ten se nemýlil – 2:0. V 9. minutě se před Jelínkem objevil Sláma, ale jeho střela přes obránce neprošla. V té samé minutě se hostům podařilo využít bleskově přesilovou hru a snížit stav utkání. Kuběna vyhrál vhazování přesně na hůl Martina Trapla a ten poslal puk za bezmocného Jelínka – 2:1. Na druhé straně se domácím podařilo odskočit podruhé v zápase do dvoubrankového vedení. Po ose Urban – Oppelt se k puku dostal Daniel Svoboda a přidává svou dnešní druhou branku – 3:1. Ve 14. minutě se sokolovští pokoušeli snížit vedení domácích, ale s jejich pokusem si poradil Jelínek v domácí brance. V 18. minutě se před domácí brankou vytvořila nebezpečná skrumáž, ale domácímu Stadionu se podařilo vyhodit. Minutu poté se v obrovské šanci při přesilové hře objevil domácí kapitán Filip, ale po jeho střele zazvonila za Hruškou pouze tyč.

Prostřední část začali opět aktivněji domácí. Ve 24. minutě vyslal domácí Čurda dělovkou od modré čáry, ale Hrušku v hostující kleci nepřekonal. Minutu na to se domácí dostali do další šance, ale Novák, Bláha ani Urban Hrušku nepřekonali. Ve 27. minutě bylo nařízeno trestné střílení, ale domácí Oppelt nedokázal překonat sokolovského gólmana. Ve 29. minutě se ke střele dostal domácí Jirků, ale vyprášil pouze Hruškovy betony. V 31. minutě to od modré zkoušel hostující Račanský, jeho puk však zamířil mimo branku. Ve 35. minutě se přes celé hřiště vydal domácí Novák, jeho pokus vyrazil Hruška pouze před Klementa, ale ten nedokázal překonat hostující brankáře. Minutu poté vytvořili útočnou akci Urban se Svobodou, ale jejich pokus vyrazil Hruška ramenem. Na druhé straně vyprodukoval střelu Janata, Jelínek si s jeho pokusem dokázal poradit. 38. minuta přinesla další branku v sokolovské brance. Kapitán Filip přihrál na červenou čáru Michalu Procházkovi a ten v samostatném úniku překonal Hrušku v brance hostů – 4:1. Po této brance došlo ke střídání gólmanů na hostující straně Hrušku vystřídal v brance Fečo. V poslední minutě byl faulovaný kapitán Filip a domácí měli možnost již dnešního druhého trestného střílení, ale ani tentokrát nedokázali hráči Stadionu překonat hostující brankáře.

Závěrečnou třetinu znovu aktivněji začali hráči HC Stadionu. 42. minuta přinesla šanci domácího Šimoníčka, ale ani z dorážky neodkázal překonat Feča v hostující kleci. V té samé minutě mohli domácí přidat další branku. Procházka nestihl dorazit puk do odkryté svatyně. Ve 45. minutě se domácí fanoušci dočkali již páté branky. Přesilovou hru využil po přihrávkách Filipa a Šťastného Martin Čurda – 5:1. Ve 47. minutě se do samotného úniku dostal domácí Bláha, ale branku sokolovského gólmana přestřelil. V 50. minutě se při hře čtyři na čtyři a přihrávkách Oppelta a Svobody prosadil Patrik Urban – 6:1. Minutu na to domácí přidali již sedmou branku. Šťastný z brankoviště přihrál na modrou Martinu Matějčkovy a ten propálil všechno, co mu stálo v cestě – 7:1. 52. minuta přinesla Jandejskovu přihrávku na Dominika Nováka a ten již věděl co s pukem a poslal ho za záda bezmocného Feča – 8:1. V 58. minutě to zkoušel z dálky Janata, ale Jelínka v brance nepřekvapil. Na druhé straně se domácí radovali z další branky. Domácí „veterán“ Martin Filip upravil skóre dnešního zápasu – 9:1.