HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Bilina - Vrchlabí 5:4sn

Vrchlabí padlo po samostatných nájezdech

25.10.2014
Alan Šrámek
Po čtrnáctidenním zápasovém půstu zajížděli hráči Stadionu do Bíliny, kde je nečekal lehký úkol. Po čtvrté v letošní sezóně musely rozhodovat o vítězi utkání samostatné nájezdy, ve kterých byla tentokrát úspěšnější Bílina a Vrchlabí si tak veze do Krkonoš jeden bod.
8.kolo, sobota 25.10.2014,
Bilina
5:4sn
Chabr (Škubal), Havlůj, Procházka Tomáš, Biitner, Kunrt, Brettschneider, Veselý, Polák, Böhm, Přeučil, Salač, Markulinec, Zíka, Zdeněk, Procházka Jakub, Hlinka, Petráš, Piewak, Šrámek
Neužil (Abrahám), Hamerský, Lenoch, Petráček, Jebavý, Klement, Hlaváč, Kadavý, Jakubec, Filip, Fořt, Matějka, Bláha, Šťastný, Krsek, Urban, Jirků, Marks
Třetiny: 1:2, 1:1, 2:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 2. Zika (Markulinec), 35. Salač (Přeučil), 46. Markulinec (Zíka), 54. Hlinka (Zika, Procházka), rozh. náj. Hlinka – 10. Jirků (Urban), 18. Šťastný (Bláha), 39. Filip (Bláha), 56. Jakubec (Filip) Rozhodčí: Vyloučení: 7:6 Využití: 1:2 V oslabení: 0:0 Diváci: Střely na branku: Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4
Utkání osmého kola začali mnohem lépe domácí hráči, kteří se dokázali prosadit již po osmdesáti vteřinách hry, zásluhou Lukáše Ziky, který rozjásal domácí publikum. Po úvodní brance se začali dostávat do šancí také hráči Vrchlabí. V deváté minutě bylo vyrovnáno, když se po Urbanově asistenci prosadil přesnou střelou Tomáš Jirků. Následně byl vyloučen za krosček Jakub Procházka a jeho vyloučení málem potrestal Jan Matějka, který trefil břevno domácí svatyně. Přesilová hra se podařila využít o pár minut později, když se v osmnácté minutě prosadil hostující kapitán Jiří Jakubec, který tak otočil skóre v první třetině na stranu Stadionu.

Na začátku druhé třetiny byly šance na obou stranách, ovšem oba brankáři podávali kvalitní výkon. Hostující Neužil byl v pětatřicáté minutě překonán střelou z hokejky Vlastimila Salače a stav utkání byl opět vyrovnaný - 2:2. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, tak se trefil přesnou ranou Martin Filip, který vrátil vedení na hokejky vrchlabských hráčů.

Domácím se podařilo opět vyrovnat v šestačtyřicáté minutě. O vyrovnávací branku se postaral Petr Markulinec. Bílina šla dokonce šest a půl minuty před koncem základní hrací doby do vedení, při vyloučení Jakubce. Filipu Hlinkovi stačili pouhé dvě vteřiny, aby domácí využili početní převahu. O dvě minuty později bylo opět srovnáno. Tentokrát se podařilo využít přesilovou hru Vrchlabí. Svou druhou brankou v utkání vyrovnával Jiří Jakubec. Do konce utkání bylo ještě rozdáno několik trestných minut, ale ani jeden z týmů se již prosadit nedokázal.

V prodloužení zvedla diváky ze židle píšťalka rozhodčího, který odpískal faul na Salače. Zkřížené ruce nad hlavou znamenali jediné - trestné střílení pro domácí. Vlastimil Salač se rozjel k nájezdu, ale Jakuba Neužila nedokázal překonat. Do konce prodloužení se již nic nestalo a tak o druhém bonusovém bodu musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Za domácí byli úspěšní Salač s Hlinkou a na straně Stadionu to byl pouze Patrik Urban. Vrchlabí tak prohrálo po samostatných nájezdech a zpět do Krkonoš veze jeden bod.