HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Bilina - Vrchlabí 5:2

Vrchlabí nestačilo na Draky a domů jede bez bodů

13.01.2018
Vítězná šňůra HC Stadionu byla přerušena Draky z Bíliny. Ti se o tři body museli poprat, po první třetině byl stav nerozhodný 2:2. V dalších částech se ale trefovala pouze Bílina, čímž si zajistila 3 body do tabulky a skalp Vrchlabí.
33.kolo, sobota 13.1.2018, 17:30
Bilina
5:2
Spěšný (Chabr) – Polák (A), Fryč, Běhula, Fučík, Petržilka, Vošta, Šefl, Kuncl – Jirkovský, Hrdlička, Kolíček, Kail, Procházka J., Bohm (C), Gevorkian, Kobes, Sýkora, Mála, Doležal
Jelínek (Abrahám) – Tržický, Abraham, Jirků (A), Chleborád, Havránek, Matějček, Niko – Oppelt, Miškovský, Urban, Kerekanič, Filip (C), Pšurný, Bláha (A), Šťastný, Moník, Procházka M.
Třetiny: (2:2, 1:0, 2:0)  Branky a nahrávky: 2. Doležal (Polák), 20. Mála (Petržilka, Hrdlička), 36. Mála (Hrdlička, Kuncl), 46. Sýkora (Kobes, Polák), 54. Mála (Kuncl) – 11. Miškovský (Niko), 11. Oppelt (Matějček, Jirků). Rozhodčí: Vyštejn – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2, 5:2.

Jako první vstřelili branku domácí, konkrétně Filip DOLEŽAL v čase 1:17. Poprvé sice střelil pouze do betonu brankáře, dorážka už ale skončila v brance. Následovalo vyloučení na vrchlabské straně, po necelé minutě přišel další trest. Ani dvojnásobnou přesilovku Draci nevyužili. V páté minutě přestřelil hostující Bláha. V 9. minutě se do akce dostal Kobes, ten ale trefuje pouze Jelínka. HC Stadion se prosadil v čase 10:05, kdy vyrovnává Daniel MIŠKOVSKÝ. Zakrátko už byli hosté ve vedení zásluhou Tomáše OPPELTA, jehož střela našla cíl v čase 10:19. ve 14. minutě přišlo vyloučení na domácí straně. Vrchlabským se ale nedařilo dostat se do útočného pásma. V poslední minutě první části přišlo ještě vyloučení na obou stranách. Hra ve 4 se lépe dařila domácím, 25 vteřin před sirénou vyrovnal František MÁLA, který číhal u tyče a Jelínek neměl šanci.

Začátek druhé třetiny mohl brankou začít Pšurný, jeho pokusy nebyly úspěšné. Ve 24. minutě byl vyloučen domácí Doležal, o půl minuty později následovaný Málou. Vrchlabí se usadilo v útočném pásmu, Spěšný byl ve formě a hostující neskórovali. Ve 27. minutě se do akce dostal Doležal, Jelínek Vrchlabí podržel. Stejně tak byl v šanci Fučík, hostující obránce se stihl vrátit a zabránit větší akci. Ve 31. minutě to byl znovu Fučík, který si obehrál tři vrchlabské hráče, Jelínek puk za záda opět nepustil. Ve 35. minutě byl vyloučen hostující Matějček. Toho hned o půl minuty později využil František MÁLA, pro kterého to byl druhý gól v zápase. Abrahám se poté dostal do velké šance kterou přestřelil. Ani Pšurnému se nepodařilo Spěšného překonat.

Třetí část začala vyloučením na domácí straně. Vrchlabí přesilovou hru nevyužilo, naopak byl vyloučen Chleborád. Hra na ledě se vyrovnala po vyloučení Petržilky ve 45. minutě. Filip mohl vyrovnat, když se ocitnul sám před brankářem, ten použil své betony a střelu vyrazil. Domácí se radovali v čase 45:35, kdy na 4:2 zvýšil Ondřej SÝKORA. Stadionu se, po této obdržené brance, moc nedařilo dostat se do útočného pásma. V 50. minutě ohrozili domácí branku, když se dostali 3 na 1, Urban však trefil pouze betony Spěšného a ani Miškovský z dorážky neskóroval. V čase 53:20 završil svůj hattrick František MÁLA a navýšil náskok Draků na 5:2. V 56. minutě byl vyloučen hostující Urban. Od 59. minuty hrál Stadion bez Jelínka v brance, ani v šesti hráčích se ale k velké šanci nedostal, naopak byli za sebou vyloučení Bláha a Abrahama. Jelínek v posledních vteřinách ještě vychytal domácí útočníky.

Petr Hlaváč, trenér HC Stadionu Vrchlabí
Dnes jsme, asi zaslouženě, prohráli. Nebyli jsme horším týmem, ale neproměnili jsme šance, které jsme si vypracovali a celkově nám moc nefungovala kombinace, na kterou jsme zvyklí. Rozhodla bojovnost, ve které domácí byli lepší a po zásluze vyhráli.
Za týden ve Dvoře to bude jiné, tak si to nenechte ujít.